Нагадаємо, що водосховище побудоване на річці Гуска, яка бере початок біля села Пашуки, в місці злиття кількох потічків. Тече спершу на північ, від села Красносілки і до гирла — на північний захід. Впадає до Цвітохи на північний захід від села Кам'янки. Річка тече через південно-західну частину міста Шепетівки.
Шепетівська цукроварня була заснована 1846 року, працювала на пару. З того часу завод зазнав ряд модернізацій, а для його потреб було побудоване водосховище. Була навіть обладнана електростанція потужністю 290 кіловат-годин.
На жаль, в останні роки згадки про водосховище повязані лише зі смородом та мором риби. Кілька років тому на прохання шепетівчан, на водойму приїжджали спеціалісти Шепетівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області. Вони відбирали воду на хімічний аналіз, заміряли температуру води.
Спеціалісти виявили низький вміст кисню у воді, а також суттєві перевищення вмісту аміаку - 10 мг/л, при нормі - 0,5-1,5 мг/л, тобто рівень аміаку в ставку перевищений у 10 разів. Однак цукровики заперечили свою провину.