Розділ Суспільство

Боєць 93-ої ОМБр «Холодний Яр» передав Музею пропаганди особисті речі окупантів

Автор 29 жовтня 2022, 10:59

Основою музейної діяльності є комплектування та зберігання колекцій, адже музей – це передусім сховище унікальних артефактів. Саме цією мовою - мовою артефактів - можемо говорити про визначні історичні події, зокрема російсько-українську війну, її учасників, а також про ворогів, які прийшли на нашу землю. Головний сержант танкового батальйону 93-ої ОМБр «Холодний Яр» Валерій Жуковський передав шепетівському музею трофеї, здобуті його танковим батальйоном у жовтні на одному із найгарячіших напрямків — Харківського.

Так, музейний фонд і майбутній виставковий проєкт, присвяченій війні в Україні, поповнився такими експонатами:

  • уламок від 220-мм реактивного снаряда 9М27К до РСЗВ «Ураган»;
  • крило від російського БПЛА «Орлан-10»;
  • ремінь армійський радянського зразка;
  • літня військова форма окупанта;
  • розвантажувач окупанта тактичний;
  • фляга армійська в підсумку;
  • каска військова радянського зразка;
  • каска військова кевларова.

 Валерій Васильович розповів:

«Особисті речі окупанта, уламки БПЛА та снаряду знайдені під містом Ізюм на російських позиціях. Вони були в основному танкові та артилерійські, але й зустрічали пункти, де ворог вів спостереження. Під час «втечі» з міста російські війська залишили багато чого: підбиті нашими бійцями машини, бойові комплекти, міни, артилерійські установки тощо. Усі ці «подарунки» ми використовуємо у своїй роботі. Тепер вони працюють на нас, на ЗСУ».

Музей пропаганди радо співпрацює з волонтерами, військовослужбовцями, їхніми родинами і дякує всім, хто має можливість передавати трофеї з передових. Якщо ви маєте речі, які розповідають про війну, є доказом перебування російських окупаційних військ на території України, то можете передати їх музею, аби зберегти цінні експонати, що ілюструють творення сучасної історії.

Більше про Валерія Жуковського, його бойовий досвід, участь у війні, і чому він змінив робочу форму будівельника на військову читайте тут.

За матеріалами Музею пропаганди

Останнє редагування 29 жовтня 2022, 12:44
0
репостів
0
репостів