Смілян таки "нагнули". Шепетівка наступна?

Автор Олександр Безпроз

Смілянська міська рада взяла на місто боргові зобов'язання приватного теплопостачальника ТОВ "Сміла Енергоінвест". Відповідне рішення вчора увечері було ухвалено мінімальною кількістю депутатів.

Сесійне засідання розпочалося о 15.00 і тривало кілька годин поспіль. Продавлювати рішення своєю присутністю та авторитетом зїхалося все керівництво області - новий губернатор Олександр Вельбівець, обласний прокурор Сергій Овчаренко, начальник обласного управління СБУ Олег Бойко, начальник ГУНП в області Валерій Лютий (єдиний хто займався виключно забезпеченням громадського порядку), заступники губернатора Костянтин Омаргілієв та Сергій Овчаренко, голова Смілянської районної ради Володимир Грошев (його також сватають в майбутні заступники нового губернатора). 


Реклама: Предлагаем к вашему вниманию окна ПВХ в Минске. У нас качественный профиль, выгодная растрочка, оперативная установка. Вывезем даже строительный мусор :-) Обращайтесь!


Сесію відкрив міський голова Олексій Цибко повідомивши, що на порядку денному стоять питання доленосні для міста. З 36 депутатів у залі зареєструвалося 26 обранців. Після того як досить швидко були ухвалені зміни до бюджету на довгі кілька годин розгорнулася дискусія щодо другого питання, воно ж і було основним. Обговорювали проект рішення "Про укладення договору на газопостачання з НАК "Нафтогаз України", яким фактично місто брало на себе боргові зобов'язання попереднього теплопостачальника, а це близько 86 млн. грн. 

Олександр Вельбівець запевняючи, що "не приїхав сюди нікого нагибать" посилаючись на акт ревізії департаменту фінансів міської ради зразка 2016 року заявив, що місто фактично і так визнавало спільну діяльність та борг. 

- Ви сьогодні говорите що приїхав голова адміністрації навязать вам борги, ви помиляєтеся, ну може у вашому понятті і да. Але ті борги визнані вашими посадовцями. Ось цей акт ревізії 2016 року в якому суму боргів в результаті ревізії спільної діяльності підприємств Смілатеплокомуненерго і Смілаенергоінвест одне з них комунальне ваше закріплене договорами і скріплене рішенням ради. Проведено ревізію в якій встановили факт наявності боргу у травні 2016 року 80,8 млн. грн. Визнали факт, уже не треба нічого визнавать, - заявив емоційно голова ОДА. 

На переконнаня нового голови ОДА необхідно депутатам прийняти рішення які дадуть можливість укласти угоди з НАК "Нафтогаз" та отримувати газ по пільговій ціні 7,4 грн. за куб., а не по завищеній через розбалансування як несанціонований відбір, що по факту є на сьогоднішній день. 

На заяви голови ОДА жорстко відреагував колишній заступник міського голови Станіслав Голубець. За його словами посилання губернатора на акт ревізії - це маніпулювання і "суща брехня", оскільки жодних рішень про визнання боргу міська рада не ухвалювала. А акт ревізії лише підтверджує факт боргу ТОВ Смілаенергоінвест у розмірі 80,5 млн. грн. станом на травень 2016 року. 

Апокаліптичні варіанти розвитку подій, в разі не взяття боргів на місто, описав директор департаменту ЖКГ Сергій Чередніченко. За його інформацією: 

Вартість газу за цінами НАК "Нафтогаз" до 1 січня складе 25 млн. грн. (така ціна була б в разі укладення договору і взяття боргових зобовязань) 85 млн. за весь опалювальний сезон. 

Вартість газу за цінами приватних трейдерів до 1 січня складе 40,3 млн. грн. (132 млн. весь опалювальний сезон)

Вартість газу за ціною розбалансування (несанціонованого відбору) до 1 січня складе 86,8 млн. грн. (285 млн. весь опалювальний сезон)

Під час обговорення проекту рішення виступив директор КП "Смілатеплокомуненерго" на яке мали перейти борги і заявив про відставку. 

- Мені дають доручення на підписання договорів. Я не буду їх підписувати, прошу звільнити мене з посади директора сьогоднішнім числом, - заявив Ігор Ройко. 

Проект договорів на визнання заборгованості вже готові, всього їх одинадцять. В розпорядженні редакції є проект договору, згідно з ним окрім боргу комунальне підприємство визнає і можливі штрафні санкції та нарахування. 

Кінцевий проект рішення було косметично змінено і вписано пункт про "договір місцевої гарантії на реструктуризацію заборгованості". Його і було проголосоано депутатами. 

Саме голосування відбувалося в поіменному режимі без застосування електронної системи. Зрозуміти хто і як голосував в залі не було можливості. Спочатку було оголошено результат 22 голоси "за". Вже після закриття сесії Олексієм Цибком виявилося, що "за" проголосувало 20 депутатів. Згодом були внесені правки і виявилося що "за" проголосувала мінімальна кількість депутатів - 19 осіб. 

Після голосування нам вдалося взяти коментар у міського голови, він не збирається накладати вето на таке рішення депутатів.

- Я вже зробив все що міг і активісти зробили все що могли. Але ми не відчули підтримки смілян на блок-постах, - зазначив Цибко.

kropyva.ck.ua

Останнє редагування П'ятниця, 23 листопада 2018 16:34

Новини Шепетівки в месенджерах

Viber | Telegram

Відео

Люди, участвующие в этой беседе

Comments (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ці мудаки при владі геть знахабніли. Вішати таких депутатів треба разом з силовиками та всією владною верхівкою

либерман
This comment was minimized by the moderator on the site

Собака гавкає кааван іде те саме буде і в Шепетівці!!!!!!!!!!!!

myron
This comment was minimized by the moderator on the site

Непойму одного куди ці міліони осіли? В чий карман! ну явно не в державний

myron
This comment was minimized by the moderator on the site

Хай чиновники і депутати виплачують ці борги, а не покладають їх на місто,зовсім знахабніли.

Вульф
This comment was minimized by the moderator on the site

Фірташ (стоїть за "енергоінвестами"), Бойко, Льовочкін і Петро ще у Відні домовилися, ху іс ху в Україні.
Тому жодному з цієї компашки, якою б не була поведінка, нічого не буде.

Sposterigach
This comment was minimized by the moderator on the site

Ну чому ж, пішок кошмарять, Карпенко досі по судам. Пустозвона тим більше ніхто покривати не буде, зараз він корситується лише тим, що його інтерес співпадає з інтересами київських чиновників

Dj Os
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением