«Реалізація проекту дасть змогу привчати молодь міста змалечку розділяти відходи, раціонально використовувати ресурси, привернути додаткові кошти в бюджет школи, а також буде темою для досліджень молодих науковців», – переконані ініціатори проекту: Павло Котенко, Ольга Підмогильна, Катерина Мітюк, Вадим Гудима та Віктор Балюк.
Активісти сподіваються, що в майбутньому школа буде самостійно здавати макулатуру, РЕТ-пляшки на переробку та отримуватиме за це кошти, а зібрані батарейки будуть відправляти ДП «Аргентум», що у Львові.
«Надання таких незначних коштів як 1000 грн. це більше моральна підтримка ініціативних груп на місцях, аніж реальне фінансування проекту», – коментує експерт Екоклубу з енергозбереження Дмитро Сакалюк. «Проте це вже історія успіху, яка допоможе активістам повірити, по-перше, що кошти при бажанні працювати отримати можна, по-друге – при вдалому втіленні проекту шанси отримати фінансування від інших донорських організацій будуть набагато вищими. Маленькі справи – це теж внесок у загальну скарбничку збереження клімату нашої планети», – запевняє природоохоронець.
Конкурс на міні-грант був оголошений на семінарі «Партнерство заради сталого розвитку громад Хмельниччини та Рівненщини», що проходив у Славуті 3-4 липня. Метою заходу було ознайомлення з особливостями реалізації програм з енергоефективності на місцевому рівні, а також можливостями спільної роботи держслужбовців та громадських активістів заради якісного та енергоефективного життя в громадах.