Про це вчора на брифінгу розповів перший заступник голови Хмельницької ОДА Сергій Тюрін. Так, у 2022 році дещо змінюється порядок фінансування закладів, що надають стаціонарну допомогу хворим на ковід.
Національна служба здоров'я України укладає договори за новим пакетом тільки з тими медичними закладами, які визначені опорними департаментами охорони здоров’я. Один заклад розраховується на 200 тисяч населення. У Хмельницькій області визначено 6 таких закладів:
- Хмельницька інфекційна лікарня,
- Хмельницька міська лікарня,
- Дунаєвецька,
- Слобідко-Кульчиївецька,
- Шепетівська багатопрофільна лікарня,
- Славутська міська лікарня.
"НСЗУ щомісяця сплачуватиме кожній з цих лікарень 1,05 млн гривень за готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань. В ці заклади першочергово будуть спрямовуватися пацієнти із COVID-19, які потребують стаціонарної допомоги. Тут пацієнтам безоплатно гарантовані всі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, киснева терапія, надання допомоги в умовах відділення анестезіології та інтенсивної терапії, забезпечення ліками та медичними виробами з Нацпереліку, тощо. Отримати медичні послуги безоплатно можна за е-направленням лікаря первинки або лікуючого лікаря, у разі доставлення бригадою екстреної медичної допомоги, у разі переведення з іншого закладу чи підрозділу, у разі самозвернення у невідкладному стані." - зазаначив Сергій Тюрін.
За матеріалами Хмельницької ОДА