Довідково: Спеціальна поліцейська операція (раніше відома як план «Сирена») передбачає залучення максимальної кількості особового складу, виставлення блокпостів на дорогах та ретельну перевірку транспортних засобів для блокування та затримання особливо небезпечних злочинців.
Кривава перевірка документів у Терлівці
Інцидент стався близько 14:35 у селі Терлівка Хмельницького району. Екіпаж поліції зупинив автомобіль «Hyundai IX35» під керуванням 61-річного чоловіка для перевірки документів. За попередніми даними, водій транспортного засобу раніше був позбавлений права керування за рішенням суду.
Під час спілкування з правоохоронцями чоловік заволодів автоматичною зброєю одного з поліцейських та відкрив стрілянину:
- Один поліцейський загинув від отриманих вогнепальних поранень.
- Другий офіцер поранений, йому наразі надається медична допомога.
Після скоєного нападник залишив місце події автомобілем у невідомому напрямку. Попередньо встановлено, що він міг заволодіти автоматичною зброєю поліцейських.
Масштабні розшуки та заходи безпеки
Наразі на місці події працює керівництво обласної поліції, криміналісти та слідчо-оперативні групи. Силовики встановлюють мотиви нападу та ймовірні напрямки руху втікача.
Інформація для жителів області (зокрема Шепетівського та Хмельницького районів):
- На дорогах регіону встановлено додаткові пости контролю.
- Водіїв просять із розумінням поставитися до перевірок багажників та документів.
- Застереження: якщо ви помітили підозрілу особу або автомобіль, не намагайтеся затримати їх самостійно. Негайно телефонуйте на лінію 102 або 112.
«Ми робимо все можливе, щоб встановити місцеперебування нападника. Злочин проти правоохоронця — це виклик всій системі безпеки держави, і покарання буде невідворотним», — зазначають у поліції Хмельниччини.
Слідство триває за фактом вчинення злочину, передбаченого ст. 348 КК України (Посягання на життя працівника правоохоронного органу), що карається аж до довічного позбавлення волі.
Капітан поліції Сергій Чорний
Сергій присвятив службі в органах внутрішніх справ України понад п’ятнадцять років. У 2014 році він закінчив Львівський державний університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство». Колеги знали його як принципового, відповідального та відданого Присязі поліцейського, який завжди першим приходив на допомогу людям.
Сергій Чорний працював інспектором сектору реагування патрульної поліції відділу поліції № 3 Хмельницького РУП ГУНП у Хмельницькій області. Його смерть — непоправна втрата для родини, колег та всієї поліцейської спільноти.
У правоохоронця залишились батьки, дружина та двоє дітей.
Схиляємо голови у скорботі та висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким загиблого.
