Як ми говоримо( про те як правильно використовувати у мовленні те чи інше слово чи словосполучення)

  • valeri303
  • valeri303 аватар Автор теми
  • Учасник-експерт
  • Учасник-експерт
Більше
17 січ. 2013 11:50 #83343 від valeri303
Часто російськомовний фразеологізм перекладають дослівно, а це груба помилка! Тож, мотаймо на вус і запам'ятовуймо:

Говорить сквозь зубы - цідити.
Говорить понаслышке - від людей казати
Говорите толком – казати до ладу.
Нечего и говорить, не стоит и говорить - шкода й казати.
Повесить нос – похнюпитися.
Сломя голову - стрімголов; прожогом.
Голова кругом идет - голова обертом іде; голова туманіє.
Не выходить из головы - не сходити, не виходити, не спадати, не йти з думки; стояти кому на думці.
Взбрело в голову кому - ухопилося голови кому; спало на думку кому.
Вбивать себе в голову - взяти собі думку; забрати в голову; убгати собі в голову.
Выкинуть из головы - спустити з думки щось.
Ці користувачі подякували: Lego

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • valeri303
  • valeri303 аватар Автор теми
  • Учасник-експерт
  • Учасник-експерт
Більше
17 січ. 2013 12:32 #83344 від valeri303
Табачник видав наказ про конкурс «Лукомор’я» - щоб більше вчили російську

Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник видав наказ про проведення Всеукраїнського учнівського конкурсу з російської мови «Лукомор’я» для учнів 2-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Відповідний наказ Міносвіти (від 03.12.2012 № 1378), яким затверджено Правила проведення цього конкурсу, зареєстровано в Мін’юсті (25 грудня 2012 р. за № 2160/22472). Текст документу розміщений на сайті Верховної Ради.
У Правилах вказується, що конкурс “Лукомор’я” проводиться з метою популяризації серед учнівської молоді знання мов, активізації та актуалізації вивчення російської мови в навчальних закладах; підвищення рівня знань з російської мови; розвитку дослідницьких здібностей учнів; підтримки та підвищення ефективності роботи вчителів російської мови”.
Основними завданнями конкурсу є, зокрема, підвищення інтересу учнів до вивчення російської мови та культури; поглиблення та структурування знань учнів з російської мови; створення підґрунтя у підготовці до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання з російської мови; залучення широкого кола сільської молоді до активної участі в інтелектуальних змаганнях з російської мови; активізація позакласної та позашкільної роботи з вивчення російської мови тощо.
Проведення конкурсу покладено на Донбаський державний педагогічний університет спільно з базовою організацією, яку визначає Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України. Організація та проведення конкурсу, нагородження його учасників здійснюються за рахунок коштів, не заборонених законодавством.
Для організації проведення конкурсу утворюється організаційний комітет та координаційна рада. Наукове керівництво конкурсом здійснює методична комісія, яка створюється на базі Донбаського державного педуніверситету. На місцях конкурс проводять координатори.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
17 січ. 2013 12:42 #83345 від Правда Матка
Табачник зайвий раз переконує, що Адольф Алоїзович був 6 000 000 разів правий...
Ці користувачі подякували: valeri303

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • valeri303
  • valeri303 аватар Автор теми
  • Учасник-експерт
  • Учасник-експерт
Більше
17 січ. 2013 21:52 #83378 від valeri303

Правда Матка пише: Табачник зайвий раз переконує, що Адольф Алоїзович був 6 000 000 разів правий...

та правий він то був, але деякі особі якось уціліли, і дали потомство, яке тепер "блєщєт" своїми "перлами"! :angry:

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • valeri303
  • valeri303 аватар Автор теми
  • Учасник-експерт
  • Учасник-експерт
Більше
01 лют. 2013 21:49 #84016 від valeri303
Відповідь від valeri303 у темі Слухи о банкротстве ПБ

Правда Матка пише:

Lego пише: Тогда не мудрено, почему власти хотят его прибрать к рукам, раз на одном банке чуть ли не вся экономика завязана...


Не власті, Олеже, а сім’я...

Вимушена виправити шановного пана! згідно із нині чинним Правописом не "Олеже", а "Олегу", хоч як не дико то звучить! :P :P :P

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
02 лют. 2013 00:48 #84020 від Правда Матка
Я і на теперішній правопис, і на теперішнього міністра ложив той великий, яким учора Одін хизувався...)))))

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • valeri303
  • valeri303 аватар Автор теми
  • Учасник-експерт
  • Учасник-експерт
Більше
02 лют. 2013 13:00 #84033 від valeri303
Відповідь від valeri303 у темі Слухи о банкротстве ПБ

Правда Матка пише: Я і на теперішній правопис, і на теперішнього міністра ложив той великий, яким учора Одін хизувався...)))))

та то не Табачник змінював той правопис. ті зміни, як виявилось, уже діють від 2000 року, ще відтоді, коли я навчалась у вузі. та , на жаль, я про них дізналась лише минулого року, і то зовсім випадково!

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.137 секунд
0
репостів
0
репостів