Київський та Московський Патріархат в Шепетівці

  • Dred
  • Dred аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
24 трав. 2015 12:15 #98307 від Dred
Олександре, ну давайте оголосим Шепетівку окремою державою, оберем свого президента і будемо радіти - буде ця дія легітимною?

Я гуру, я учітєль! Несіть мені усі по три рубля і мудрості я дам вам до**я........

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • olhavs
  • olhavs аватар
  • Елітний учасник
  • Елітний учасник
Більше
24 трав. 2015 12:37 #98308 від olhavs

Dred пише: в кп Богу, але це всерівно що вдома помолитися. їхні таїнства не дійсні і служби зрідні сектантським, хоч і обрядовість наша

1. А хто визначає дійсність/не дійсність таїнства?
2. Чим погано молитись Богу вдома?

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dred
  • Dred аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
24 трав. 2015 12:51 #98309 від Dred
Дійсність/недійсність таїнства визначається неперервною лінією спадковості Святого Духу яка передається через таінство рукоположення священнослужителя архієреєм.
ніхто не каже, що молитися вдома це погано, навпаки це добре. Але, як казали святі отці, одне прохання "Господи помилуй" сказане в храмі заміняє 1000 земних поклонів вдома. Але таінство причастя є саме найбільше таінство Правослаіної Церкви, яке повинно виконуіатися кожною людиною, яка являється православною.

Я гуру, я учітєль! Несіть мені усі по три рубля і мудрості я дам вам до**я........
Ці користувачі подякували: Symbioz

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
24 трав. 2015 13:19 #98310 від 259051213422@odnoklassniki.com
Ой, складна ситуація. З точки зору чисто наукової - вся історія номінального християнства це постійне розділення і розколи. Те що так мало бути, передбачив, власне і сам його засновник - Ісус Христос. Якщо конкретно по УПЦ КП\МП - то тут звичайно київський відколовся від московського, який, в свою чергу, був створений Йосипом Сталіном в звязку з підступним нападом його друга Адольфа Гітлера на СРСР. До того, відповідно такої релігійної організації не існувало. Перед тим була просто Церква, створена у 1650 р. великим князем Алєксєєм Міхайловічем. Попередній її варіант, Руська Церква, у чергу свою виник у 1448 році, коли московські єпископи самовільно вирішили утворити автокефалію від Константинополя - подібно як це надавно зробили деякі київські відносно Москви, від чого і зявилась УПЦ КП. Ну і т.д.
І це тільки по східній гілці, я вже мовчу про католицизм, де з поділень виникли геть нові, на сьогодні уже "традиційні" релігійні групи.
Тому так, чисто з історичного погляду - це процес очікуваний, враховуючи політизацію церков. І, мабуть, навіть неминучий.
З точки зору біблійної - розділення християнства по територіям, мовам, чи народам - прямо суперечить його суті. У цій релігії "Нема юдея, ні грека, нема раба, ані вільного, нема чоловічої статі, ані жіночої,— бо всі ви один у Христі Ісусі" (лист до Галатів). Там просто, в принципі, не може існувати поділень на рускіх, українців, київських, московських і т.д. І те що ми ось такі речі спостерігаємо, є лиш сумним підтвердженням факту - сучасні церкви ну дуже вже далеко відійшли від зразка залишеного Христом і його апостолами.
Звичайно, можна скільки завгодно посилатися на ті чи інші рішення, документи, конклави і собори. Але якщо вони суперечать першоджерелу, то самі розумієте... Це подібно до законів держави - жоден з них не може суперечити основному закону - Конституції. Для християн конситуцією є Біблія, Святе Письмо, і от якраз з точки зору того що там записано уся ця історія зовсім не є приводом для радості.
Ці користувачі подякували: praporschik

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
24 трав. 2015 15:48 - 24 трав. 2015 19:22 #98313 від Oleksandr

Dred пише: Ніхто не каже, що молитися вдома це погано, навпаки це добре. Але, як казали святі отці, одне прохання "Господи помилуй" сказане в храмі заміняє 1000 земних поклонів вдома.
Олександре, ну давайте оголосим Шепетівку окремою державою, оберем свого президента і будемо радіти - буде ця дія легітимною?


Не хотів я давати коментарів у цій темі і цим самим нагрішити роздмухуючи різного роду скандали, але не втримався і можливо вкотре поплачуся...
Дійсно, молитися потрібно і вдома, і в храмі. Але віра - це є особистий досвід спілкування з Богом і в кожного своя "дорога до храму". Деякі люди регулярно відвідують храми, причащаються і паралельно ворогують з ближніми (теж доводиться грішити: не суди і не судим будеш... ). Перш ніж причащатися потрібно зробити хоча б зусилля для примирення з ближніми...

Цей конфлікт триває багато років. Вирішити його обидві церкви не можуть і досі. Я вважаю, що простих людей не варто у це втягувати. Ця тема не підходить для діалогу між церквами, а діалог без представників церков буде непрофесійним і лише зашкодить...
Останнє редагування: 24 трав. 2015 19:22 ким Oleksandr.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • pavlok
  • pavlok аватар Автор теми
  • Адміністратор
  • Адміністратор
Більше
24 трав. 2015 15:53 #98314 від pavlok
Підтримую думку Михайла.
Кожен обирає свій шлях до Бога.
В теперішньому стані України зміни необхідно робити вірянам, бо в один момент може так статись, як і з державою загалом, тільки у церкві.

Зміни творить кожен з нас! ngokolo.blogspot.com/

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dred
  • Dred аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
24 трав. 2015 15:53 #98315 від Dred
Можуть вирішити. Просто у КП гордість зашкалює, щоб прийти до покаяння

Я гуру, я учітєль! Несіть мені усі по три рубля і мудрості я дам вам до**я........
Ці користувачі подякували: Symbioz

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dred
  • Dred аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
24 трав. 2015 15:56 #98316 від Dred

Павло Котенко пише: Підтримую думку Михайла.
Кожен обирає свій шлях до Бога.
В теперішньому стані України зміни необхідно робити вірянам, бо в один момент може так статись, як і з державою загалом тільки у церкві.

робити все потрібно згідно канонам, а не самопроголошенням

Я гуру, я учітєль! Несіть мені усі по три рубля і мудрості я дам вам до**я........
Ці користувачі подякували: LuK, Symbioz

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
24 трав. 2015 17:42 #98317 від Oleksandr
Врятуйся сам — і навколо тебе врятуються тисячі. На все воля Божа, тому не варто намагатися врятувати церкву, чи усю державу, для цього є більш досвідченіші люди.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dj Os
  • Dj Os аватар
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Редактор
Більше
24 трав. 2015 22:51 #98322 від Dj Os
Ви знаєте, мені байдуже де яка церква, але я абсолютно не розумію чому УПЦ МП керують росіяни, якщо українська церква була ще далеко до появи Росії. Якщо і ті, і ті - християни, які живуть в одній країні, то що їм заважає об'єднатись в одну церкву?
А найбільше я не розумію, як можна через церкву гризти один одному пельки? Всі такі віруючі, правильні, але як мова заходить за ось цей поділ МП і УП, то доходить і до прокльонів, і образ, і навіть рукоприкладства. Це по християнськи? Так в Біблії казали робити?
Ці користувачі подякували: praporschik, olhavs, 259051213422@odnoklassniki.com

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.191 секунд
0
репостів
0
репостів