Київський та Московський Патріархат в Шепетівці

  • pavlok
  • pavlok аватар Автор теми
  • Адміністратор
  • Адміністратор
Більше
23 трав. 2015 17:51 - 23 трав. 2015 17:52 #98277 від pavlok
Релігія, віра - питання особисте для кожного. В Шепетівці представлені парафії обох найбільших православних церков України - Київського та Московського патріархатів, однак одна з них є переважаючою.
Думаю, що більшість шепетівчан просто не задумуються над юрисдикцією церков, до яких вони ходять і за що моляться.
Сьогодні здивувався, побачивши новину з заголовком :

ПАРАФІЯ ШЕПЕТІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ МП ПЕРЕЙШЛА В КИЇВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ

Ось сам текст повідомлення:

Як повідомляє в доповідній записці на ім’я правлячого архієрея – митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія Махоти, благочинний Білогірського округу протоієрей Степан Маковський, сьогодні, 22 травня коли Православна Церква вшановує день пам’яті перенесення мощей святого Миколая Чудотворця з Лікії до італійського міста Барі, в с. Ставищани, Білогірського р-ну пройшли збори місцевої сільської релігійної громади. На порядку денному перебувало одне єдине питання – визначення релігійної юрисдикції вірян в селі.

Сторону УПЦ КП представляв з благословення правлячого архієрея протоієрей Степан Маковський. Іншу сторону УПЦ МП з благословення свого правлячого архієрея архієпископа Шепетівського і Славутського Пантелеймона Лугового представляли місцевий благочинний протоієрей Олександр Теравський та місцевий настоятель прот. Василь Михайлюк.

Священнослужителі обох конфесій коротко розповіли вірянам про свою юрисдикцію. Кожний мав право довести людям свою точку зору. Зібрання проходили під головуванням місцевого фермера Володимира Петровича Матвійця, якій є благодійником побудови храмів в районі і відповідно авторитетної людиною для селян. Все вирішилося простим відкритим голосуванням. Було запропоновано священнослужителям стати по обидві сторони від головуючого. Хто хотів залишитися в УПЦ МП підходив до відповідного священика, хто хотів переходу до УПЦ КП підходили до о. Степана Маковського.

Переважна більшість обрала УПЦ Київського Патріархату і одиниці залишились з представниками Московського Патріархату. «Русский мир» закінчився в цьому селі підсумували місцеві жителі.

p.s. В цю релігійну громаду входить також село Кащенці, які висловили солідарність зі Ставищанами.
Прес-служба Хмельницької єпархії


Хоч до Шепетівки це далеченько, але цікаво, яка думка активних мирян та шепетівчан щодо цього питання?

Зміни творить кожен з нас! ngokolo.blogspot.com/
Останнє редагування: 23 трав. 2015 17:52 ким pavlok.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
23 трав. 2015 20:41 #98284 від Marianna2012
Молодці!!! І коли вже в Шепетівці таке буде?
Ці користувачі подякували: pavlok

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dred
  • Dred аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
23 трав. 2015 22:57 #98288 від Dred
Омг. Люди... Почитайте історію за 6й клас і подивіться фільм "анатомія розколу". хоча б будете знати про що говорите. Міняєте шапки, а самі не знаєте чого.

Я гуру, я учітєль! Несіть мені усі по три рубля і мудрості я дам вам до**я........
Ці користувачі подякували: Symbioz

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dj Os
  • Dj Os аватар
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Редактор
Більше
23 трав. 2015 23:14 #98289 від Dj Os
Я з тексту ніфіга не зрозумів. Поясніть доступно: хто і куди перейшов?

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • pavlok
  • pavlok аватар Автор теми
  • Адміністратор
  • Адміністратор
Більше
24 трав. 2015 10:32 #98298 від pavlok
Була в Білогірському районі церква і підпорядковувалась МП. Люди не захотіли в молитвах згадувати "Преосвященного Кирила" і зібрали збори на яких були присутні керуючі єпархіями з Київського Патріархату і МП. Загальними зборами проголосували за перехід сільської церкви в підпорядкування Київському Патріархату. Тепер про пана Гундяєва на Богосліжіннях згадувати не будуть.

Зміни творить кожен з нас! ngokolo.blogspot.com/
Ці користувачі подякували: Dj Os

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
24 трав. 2015 10:50 #98300 від НЕкремлебот
Звучить якось....Зібрали збори і перейшли. Як вивіску поміняли.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dred
  • Dred аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
24 трав. 2015 11:33 #98302 від Dred
бо людям все рівно кому поклонятися. Промивка мозгів... як казав Сухов "...мне за державу обидно."

Я гуру, я учітєль! Несіть мені усі по три рубля і мудрості я дам вам до**я........
Ці користувачі подякували: Symbioz

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • olhavs
  • olhavs аватар
  • Елітний учасник
  • Елітний учасник
Більше
24 трав. 2015 11:52 #98303 від olhavs

Dred пише: бо людям все рівно кому поклонятися. "

А вони не Богу поклонялись (ються)?

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dred
  • Dred аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
24 трав. 2015 11:56 #98304 від Dred
в кп Богу, але це всерівно що вдома помолитися. їхні таїнства не дійсні і служби зрідні сектантським, хоч і обрядовість наша

Я гуру, я учітєль! Несіть мені усі по три рубля і мудрості я дам вам до**я........
Ці користувачі подякували: Symbioz

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dj Os
  • Dj Os аватар
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Редактор
Більше
24 трав. 2015 12:04 #98306 від Dj Os

Dred пише: в кп Богу, але це всерівно що вдома помолитися. їхні таїнства не дійсні і служби зрідні сектантським, хоч і обрядовість наша

Мішаня памагі, я знаю ти маєш шо відповісти Дреду :-)

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.188 секунд
0
репостів
0
репостів