1 minute reading time
(197 words)
Багатоквартирний "колгосп" замість "перемоги" над ЖЕКами
Якщо називати речі своїми іменами, то йдеться про чергове усуспільнення приватної власності. При цьому більшість, згідно Закону, буде формуватися не голосами співвласників, а кількістю квадратних метрів, якими вони володіють, в загальній площі будинку. За такої методології формування правлячої більшості більше прав матиме той, у кого більше метрів не тільки в загальній площі квартир, а й у вбудованих приміщеннях, в яких розміщуються заклади соцкультпобуту, а також у допоміжних нежитлових приміщеннях горищ і підвалів, які за законом належать власникам квартир, але через використання корупційних схем опинилися у власності рейдерів. Адже більшість буде займатися не тільки утриманням, а й розпорядженням багатоквартирним будинком як цілісним майновим комплексом (домоволодінням). При цьому де-факто воно буде складатися з "власників магазинів, салонів, перукарень, закладів харчування, медичних установ тощо, а також з рейдерів, які за корупційними схемами протиправно заволоділи підвалами та горищами. На таких сумнівних принципах в житловому будинку швидко сформується "більшість", яка буде банкрутити і виживати економічно слабших або незручних йому співвласників, приймати рішення про необґрунтоване переведення житлового фонду в нежитловий, про продаж і т.п., що призведе до порушення основоположних прав і законних інтересів інших власників мешканців.
Тому можна зробити висновок, що ініціатива Кабміну і ВР порушує фундаментальні принципи інституту приватної власності і є антиконституційною.
Тому можна зробити висновок, що ініціатива Кабміну і ВР порушує фундаментальні принципи інституту приватної власності і є антиконституційною.
Коментарі