Розділ Суспільство

Порядок передачі житлового комплексу на баланс ОСББ

Автор 18 серпня 2012, 00:06

Сьогодні юридично зламано хребет комунальній мафії – спираючись на розяснення Вищого господарського суду України про те, що ЖЕКи, які не мають консенсусного (одноголосного) рішення всіх співвласників будинку, вважаються такими, що обслуговують будинок без правових підстав.

Згідно ст. 358 Цивільного Кодексу України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Тобто, виключно власники квартир та нежитлових приміщень в багатоквартирних будинках мають право колективно вирішувати всі питання, пов'язані зі своєю співвласністю. В тому числі визначати виконавця послуг з управління будинком, надання послуг з утримання будинку, споруд та прибудинкової території, надання комунальних послуг, визначати порядок використання та розпорядження спільним неподільним майном.

Настав час мешканцям багатоповерхівок об’єднуватися для вирішення «глобальних» проблем будинку. Зокрема, городяни та представники ініціативних групп багатоповерхівок повинні зрозуміти, що лише створивши ОСББ можна подолати свавілля комунальної мафії. Але не маючи повної інформації та достатньої підтримки з боку місцевої влади щодо створення об’єднань люди часто зневіряються у будь-яких своїх починаннях. А тому, активізація населення – це перша передумова позитивних змін в ЖК сфері міста, оскільки для створення ОСББ необхідне волевиявлення мешканців та їх бажання самостійно брати участь у вирішенні місцевих питань як особисто так і через обрані ними органи. Тому необхідно, щоб кожен громадянин усвідомив, що він є не тільки мешканцем міста, а й членом громади, сила якої в єдності; не тільки власником житла, а й співвласником спільного неподільного майна та прибудинкової території.

Приймаючи це до уваги, мною вивчено і узагальнено досвід створення ОСББ в багатьох регіонах України і маючи власний досвід створення ОСББ «Солідарніст», я пропоную ініціативним групам і головам новостворюваних ОСББ познайомитись з порядком передачі житлового комплексу з балансу так званої «управлінської компанії» на баланс ОСББ.

1. Відповідно до Закону України від 29.11.2001р. № 2866-ІІІ “ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” загальні збори об’єднання приймають рішення щодо приймання житлового комплексу на баланс об’єднанням, яке оформляється протоколом зборів (Додаток № 1)з зазначенням прізвища голосуючого, його особистого підпису та результату голосування “за” чи “проти”.

2. На підставі рішення загальних зборів, голова об’єднання звертається до виконавчого комітету міської ради з проханням передати житловий комплекс на баланс об’єднанню (Додаток № 2). До заяви додаються копії наступних документів:

- Статут об’єднання;

- Протокол загальних зборів мешканців з вирішенням зазначеного питання;

- Наказ по об’єднанню про створення комісії ОСББ;

- Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи;

3. Управління житлового господарства (надалі УЖГ) міської ради на підставі резолюції міського голови виносить на розгляд виконкому проект Рішення про передачу житлового будинку на баланс об’єднанню, яке затверджується виконавчим комітетом міської ради. 

4. Відповідно до “ Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс ” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002р. № 1521 для передачі житлового будинку на баланс об’єднанню, наказом по УЖГ затверджується склад комісії, до складу якої входять представники попереднього балансоутримувача (житлово-експлуатаційне підприємство надалі (ЖЕП), УЖГ міської ради) та об’єднання. Очолює комісію голова об’єднання.

5. Комісія визначає технічний стан житлового будинку та складає акт приймання – передачі (Додаток № 3) (затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 11.10.2002р. № 1521), до акту додається технічна документація (план-схема території, яка прибирається ЖЕП, технічний паспорт будинку (інвентарна справа), акт приймання в експлуатацію, плани зовнішніх мереж в разі знаходження їх на балансі ЖЕП).

6. Прибудинкова територія, яка обслуговується ЖЕП, передається безоплатно у користування в комплексі з будинком для експлуатації житлового комплексу, яку в подальшому ОСББ має право приватизувати, в установленому законодавством порядку, для використання в господарських цілях.

7. Під час проведення прийому передачі житлового будинку, обслуговуюче ЖЕП з’ясовує з постачальними організаціями технічні питання стосовно внутрішньо будинкових мереж та приладів обліку. Відповідальність за усунення недоліків покладається на ЖЕП. Всі спірні питання, які виникають під час приймання-передачі житлового комплексу, вирішуються в межах повноважень УЖГ.

8. Житловий будинок рахується переданим на баланс об’єднанню з дати підписання всіма членами комісії акту приймання – передачі, після чого голова об'єднання може підписати угоду з УЖГ про виконання першого, після передачі будинку, капітального ремонту попереднім власником відповідно “Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс ” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002р. № 1521.

9. На підставі рішення виконкому міської ради “Про передачу житлового будинку на баланс ОСББ” та підписаного акту приймання-передачі голова об'єднання укладає договори про надання послуг з відповідними надавачами послуг.

10. Управління комунального майна на підставі прийнятого рішення виконкому міської ради “Про передачу житлового будинку на баланс ОСББ” вносить відповідні зміни в перелік об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Шепетівки

Останнє редагування 18 серпня 2012, 01:05
0
репостів
0
репостів