Здебільшого це пов'язано з тим, що в більшості випадків газети являються єдиним джерелом інформації про місто, район чи навіть область, адже в силу кількості аудиторії немає сенсу в більш капіталоємних засобах масової інформації. Не стала виключення і Шепетівка, хоча з кожним днем все більше людей віддає перевагу інтернету, більшість все ще звикла купувати "День за Днем", "Шепетівський вісник" чи навіть новостворену "Шепетівку". Варто також згадати,що в минулому в місті ще діяли видання "Час Пік" та "Шепетівський телеграф", але через різні причини ці газети більше не видаються. В нашому місті є також телерадіокомпанія "ШАНС", але там рідко можна почерпнути актуальну інформацію, тому шепетівчани надають перевагу газетам.
Дуже прикрою тенденцією є те, що два з трьох видань знаходяться під колосальним впливом владних структур, через це вони втрачають свою основну функцію - об'єктивне інформування шепетівчан. Замість того, щоб неупереджено висвітлювати події та робити висновки, "Шепетіський вісник" та "Шепетівка" займається функціями піару для Шепетівської районної адміністрації та Виконавчого комітету Шепетівської міської ради відповідно. Жодних критичних чи незручних для влади матеріалів в цих газетах ви не знайдете. Зате обов'язково в кожному номері є згадки про "відкриття", "сприяння", "патронати", "особисте втручання".
Газета "Шепетівський вісник"
Міськрайонна газета "Шепетівський вісник" була заснована 7 листопада 1925 року під назвою «Шляхом Жовтня». Так само газета називалась у повоєнний радянський час. Із незалежністю України (1991р.) засновниками газети стали Шепетівська міська і районна ради, районна державна адміністрація, і видання змінило назву на сучасну — «Шепетівський вісник». Нині газета «Шепетівський вісник» виходить 2 рази на тиждень — щовівторка та щочетверга, і має наклад до 8500 примірників. Головним редактором періодичного видання є Світлана Мороз.
Це найстарше друковане видання Шепетівщини, разом з тим і найпопулярніше, хоча в останній час тиражи практично зрівнялись з газетою "День за Днем". Єдина відміність в тому що "Шепетівський вісник" виходить двічі на тиждень.
В газеті дуже рідко використовуються матеріали з інших видань та сайтів, це якісно відрізняє газету від конкурентів. А навіть якщо і використовують, то журналісти не лінуються висвітити тему через призму своєї точки зору, без тупого копіювання. Хотілось би щоб подібний підхід був в газеті і надалі. Це надасть змогу більш успішно конкурувати з інтернет ЗМІ.
Професійний рівень написання статей в газеті можна вважати найвищим серед інших. Більшість матеріалів хоч і не обходяться без впливу владної пропаганди, але в міру можливостей висвітлення всіх аспектів тем, які пропустила цензура, максимально якісне. Наприклад, в останньому номері газети Є. Літвінчук написала статтю про заборону в'їзду міжміських автобусів в межі Шепетівки. В матеріалі подано думки різних верств населення про цю заборону, висвітлені різні причини через які вона виглядає безглуздою. Але в кінці статті автор занадто вже очевидно боїться назвати імена авторів заборони, які спочатку створили проблему, а тепер героїчно намагаються її вирішити за допомогою автостанції яку хочуть збудувати поблизу залізничного вокзалу. Саме через такі замовчування газета відлякує велику частку потенційних читачів.
Зате коли тематика статті не стосується інтересів влади, автори пишуть дуже цікаві і адекватні матеріали як у випадку статті Оксани Світличної про БАДи чи Є. Євгеньєва про ринок ритуальних послуг в Шепетівці.
Цікаві також матеріали пишуться про видатних мешканців шепетівщини, музичні колективи, педагогів, організації, історію тощо. В статтях такого характеру іноді не вистачає експертних думок, але в загальному для ознайомлення із заданою темою цього буває достатньо.
Вистачає звичайно в газеті статей і від учнів шкіл, прокурорів, міліціянтів, чиновників, військових і т.д. Здебільшого це нудні нікому не потрібні матеріали для галочки. Але чомусь місцеві газети не жаліють площі газети під них. Чи це пов'язано з недостатньою кількістю матеріалів професійних журналістів, чи з вказівками керівництва незрозуміло. Але хотілось би щоб редакція газети намагалась зменшити кількість таких статей, тим паче що здебільшого вони ідентичні матеріалам в газеті "Шепетівка".
В "Шепетівському віснику" реклама та оголошення https://www.slando.sk/ займають відносно невелику частину, адже фінансується газета з районного бюджету.
Окремо хотілось би згадати про офіційний сайт видання. Виникає таке враження, що він таким не являється. Статті там друкуються явно з рекламною метою, на сайті величезна кількість реклами, приватних оголошень вебмайстра. Це негативно позначається на іміджі самого вісника. Люди які відвідують цей сайт роблять однозначні висновки про газету. Сподіваюсь редакція вирішить це питання чи хоча б не представлятиме цей сайт як свій офіційний.
"День за Днем"
«День за днем» — обласний інформаційно-аналітичний тижневик; засновник Фрейліхман З. Ю.; редактор Н.С. Гурінович; щотижневий тираж — 7600 примірників. Свідоцтво про реєстрацію періодичного видання газета отримала 8 вересня 1999 року.
Дане видання весь час розчаровує своєю інертністю та ледачістю. Замість того щоб стати головною газетою міста та району видання пливе за течією та виступає здебільшого як площадка для оголошень та реклами. Матеріалів, які стосуються безпосередньо міста та району вистачає аж на 3 сторінки. Все інше це копіпаст з інтернет-сайтів та реклама з оголошеннями. При чому видання має приватного власника.
Навіть попри нещодавне скандальне виселення редакції з міської друкарні та перехід на друкарьскі потужності в Тернополі, власник ЗМІ не бажає підсилювати журналістський склад і не друкує неугодні владі матеріали. Статті пише лише декілька журналістів і вони стосуються лише соціальної тематики, а іноді і взагалі пишуться в унісон з провладними ЗМІ. І хоча професійний рівень написання статей мало чим поступається "Шепетівському віснику, кількість їх настільки мала, що щоб їх перерахувати вистачає пальців однієї руки.
Вже зараз очевидно, що тиражи поступово падають. Люди неспішно починають все більше оголошень подавати в інтернеті, те саме стосується рекламодавців. Навіть перехід на кольоровий друк навряд чи врятує видання. Орієнтуватись на людей які купують газету заради оголошень програшно, це непостійна аудиторія яка купую газету лише час від часу.
"День за Днем" не має власного обличчя, не прослідковується редакційна політика. Дуже важко уявити чи є майбутнє в цієї газети. Сподіваємся керівництво не запізниться з висновками і зуміє реформувати газету.
"Шепетівка"
Міський інформаційно-рекламний тижневик "Шепетівка" було засновано ТОВ "Шепетівськ друкарня" в жовтні минулого року. Редактор - Оксана Банкова. Щотижневий тираж — 3100 примірників.
Сама молода газета, з найменшим тиражем серед конкурентів. І хоч тираж невпинно зростає, ні для кого не секрет за рахунок чого. Влада не соромиться використовувати адміністративний ресурс, щоб штучно популяризувати своє дітище. Кому ця газета потрібна окрім них самих важко сказати. Видання приречене на збитковість через свою штучність та непрофесійність.
Хоч більшість статей і представлена своїми журналістами, але професійний рівень їх написання забагато нижчий чим для прикладу в "Шепетівському віснику". Ще більше викликає обурення те, що хоч зазначено, що журналісти працюють на громадських засадах, ні для кого не секрет, що деякі числяться в штаті Виконавчого комітету Шепетівської міської ради і отримують заробітню платню з міського бюджету за роботу яку не виконують. Влада за наші з вами гроші займається власним піаром.
Стиль написання матеріалів в газеті занудно-чиновничий. Від газети далеко тхне радянщиною. Хоч її і намагаються подати ніби велике і професійне видання, насправді дуже помітно що за трьома-чотирма псевдонімами сидить одна і та ж людина.
В кожному номері обов'язкові матеріали від чиновників, які в притомному стані навряд чи хтось наважиться прочитати. "Многабукафф" ні про що - ось так можна охаректиризувати в цілому всю газету. Ні в якому разі не раджу купувати "Шепетівку", ви не отримаєте від неї ні інформації ні задоволення. Тим паче, що 50% матеріалів скопійовано з офіційного сайту міста, який тим часом виступає пропагандистським рупором не менше за саму газету, замість того щоб інформувати громаду міста про рішення влади.
Висновки
До болю прикро, що шепетівчани які не користуються інтернетом не мають змоги отримувати актуальну та об'єктивну інформацію про власне місто. Обурливо те, що за наші кошти влада займається пропагандою замість того щоб просто інформувати. Шкода, що єдина незалежна газета задовільняєтья статусом "рекламної". В підсумку це призводить лише до того, що шепетівчани все більше перетікають в інтернет. Яскравим підтверженням тому являються тиражи газет, які за останні кілька років впали вдвічі.
Але з іншого боку враховуючи темпи поширення інтернету в місті та його постійного здешевлення шепетівчани швидше пройдуть перехід до споживання інформації через електронні ЗМІ, що в свою чергу приведе на ринок нові незалежні видання або посилить існуючі.