Розділ Суспільство

Танк відвоювали, але “не залатали”

Автор Дмитро Панок 02 лютого 2012, 18:21
Танк у Грицеві Танк у Грицеві Фото Євгенія Дорофєєва

Коресподенти газети "Є" поцікавилися долею танку, який хотіли продати в Грицеві Шепетівського району

 «До вас звертається учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни з Хмельницького. Читав на шпальтах вашого видання матеріал про танк у селищі Гриців Шепетівського району, який місцева влада хотіла продати за борги комунального підприємства. Знаю, що потім самохідну артилерійську установку (САУ) все ж таки небайдужі люди відвоювали і її повернули жителям Грицева. Щоправда, ви писали, що на колишнє місце її не повернули, хоча районні чиновники обіцяли, що САУ знову поставлять на постамент. Мені, як людині, що пройшла фронт і на очах якої загинув не один солдат цікаво довідатися чим завершилася уся ця історія.

З повагою, Олександр Петрович, м. Хмельницький».

 Щоб з'ясувати усі подробиці цієї справи кореспонденти нашого видання вкотре відвідали Гриців. Нагадаємо, що історія з продажу САУ розпочалася, ще у липні минулого року. Тоді самохідну артилерійську установку зняли з постаменту. Місцева влада мала на меті передати САУ на баланс місцевого комунального підприємства «Аква». А в подальшому продати, щоб розрахуватися за борги підприємства. Фірма (до речі, саме вона мала купувати САУ) оцінила її у 80 (!) тисяч гривень. Борги комунального підприємства на той час становили 75 тисяч гривень. Але, щоб зберегти пам'ять про загиблих воїнів, місцеві жителі написали лист Президенту з вимогою припинити, на їх думку, свавілля місцевої влади та звернулися по допомогу до засобів масової інформації. Для цього небайдужі місцеві мешканці, особливо люди похилого віку, почали збирати підписи проти дій селищної влади. За їх словами, в роки Великої Вітчизняної війни 400 грицівчан віддали життя за перемогу. Ще 700 червоноармійців загинули при визволенні Грицева. Поряд з постаментом проходили урочисті мітинги. Батюшка правив панахиду. А тут взяли і забрали. “А хтось у людей запитав, чи згідні вони?! До того ж хотіли продати військову машину за копійки”, - казали вони тоді, коментуючи дії влади. Представники влади ж запевняли, що САУ участі в боях не брав, і за документами не є пам'ятником. Так, за словами сільського голови Людмили Тіфенбах, сільська рада зверталася до райвідділу культури. У державному реєстрі пам'ятників установка не зареєстрована, у боях участі вона не брала. Тобто, її можна продавати, бо вона не є пам'ятником. 


Після того, як у скандал втрутилися засоби масової інформації, довідалося наше видання, ситуацією навколо пам'ятного знака почала цікавитися обласна влада та прокуратура. В результаті, танк забрали з розряду незвичних лотів та через три місяці повернули громаді. САУ встановили поряд з пам'ятником загиблим воїнам. Але місцевих жителів, це не влаштувало. І все через те, що танк кинули, за їх словами, як щось непотрібне: раніше танк стояв на постаменті, а нині розмістився на двох бетонних плитках, кожна по 10 сантиметрів завтовшки. До того ж, коли у липні САУ знімали з постаменту, то у нього відбили люк. Нині туди потрапляє вода. Щоправда, свого часу голова Шепетівської районної ради Іван Адамець пообіцяв люк заварити, а танк підняти на постамент, і казав це чиновник на камеру одного з центральних каналів. Та ось вже на дворі 2012 рік та “віз і нині там”. Обіцянки очільника району так і залишилися обіцянками. Танк, як і восени все ще стоїть на тоненьких бетонних плитах, а люк так ніхто й не приварив. Увесь цей час через нього до пам'ятно знака потрапляли та потрапляють опади.

Матеріали газети "Є"

Останнє редагування 02 лютого 2012, 19:00
0
репостів
0
репостів