Які бувають ноутбуки і яка їх класифікація

З кожним роком ноутбуки стають все доступніші і універсальніші, вони стрімко витісняють з наших будинків і офісів класичні ПК і «освоюють» нові функції. Вони бувають настільки різноманітні, що кожен користувач без особливих труднощів може підібрати оптимальний варіант під свої потреби і бажання. Але перш, ніж почати пошуки свого ідеального ноутбука, доведеться відповісти на питання: для чого він вам потрібен? Чи плануєте «поселити» його в своєму рюкзаку і відправитися в екстремальну подорож або бажаєте всього лише заощадити місце на робочому столі? Правильно зроблений вибір допоможе уникнути розчарувань при подальшому використанні обладнання і не переплачувати за непотрібні вам функції. А для цього треба розуміти, що являє собою цей вид комп'ютера і які бувають різновиди ноутбуків. Експерти магазину openshop.ua допомогли нам розібратися у цьому питанні.

Класифікація ноутбуків

Ноутбук, на відміну від стаціонарного ПК, є портативний компактний пристрій з передбаченою функцією автономної роботи, що дозволяє використовувати його поза будинком або офісом. Сучасні лептопи бувають настільки різні, що не існує єдиної системи для їх класифікації. Одна з найбільш поширених - за розмірами діагоналі дисплея (бувають від 7 до 17 дюймів і більше). Друга, більш інформативна, система базується на технічних характеристиках і призначенні пристрою. Залежно від комплектації і технічних характеристик, девайс може служити для офісної роботи або в якості геймерського обладнання, розрізняють споживчі лептопи та ноутбуки для професіоналів, існують пристрої бізнес-класу і бюджетні варіанти. Всі їх ви можете переглянути по посиланню. А ось про цю класифікацію ми і поговоримо більш детально: розглянемо всі основні види і типи ноутбуків і розберемося, кому і який пристрій підійде найкраще.

Дескноути

Деськноут - це найбільш оптимальна заміна звичайного настільного ПК. На відміну від свого прототипу, є більш компактним і, як всі лептопи, портативним. Разом з тим дескноут зберігає всі переваги настільного ПК: високу роздільну здатність дисплею, повнорозмірну клавіатуру, підвищену функціональність і продуктивність. Має дисковод і достатньо оперативної пам'яті. У порівнянні з іншими ноутбуками має більш велику вагу і габарити. Діагональ дисплея у дескноуті зазвичай становить від 15 до 17 дюймів. 

Ультрабуки

Зовнішні  характеристики ультрабука дозволяють називати його ноутбуком в тонкопрофільному корпусі. Вперше на ринку такі моделі з'явилися в 2011 році. Тоді ультрабук був дивиною, сьогодні для багатьох користувачів є незамінним. Сучасні ультрабуки - це, як правило, 11- або 13-дюймові моделі вагою до 2 кг із рідкокристалічним екраном. Ці характеристики роблять ультратонкий лептоп найбільш підходящим для повсякденного використання. Його переваги найкраще відчутні, коли девайс необхідно постійно носити з собою, зокрема він незамінний у відрядженнях і при частих роз'їздах. 

Нетбуки

Нетбуки вперше з'явилися на ринку в 2008 році. Це різновид ноутбука з діагоналлю монітора, як правило, не більше 12 дюймів. Девайси такого типу компактні, легкі і мають досить ємну батарею і в цьому їх основний плюс, але в якості геймерского комп'ютера або для використання графічних програм він явно не підійде. Нетбук в першу чергу призначений для інтернет-серфінгу, перегляду фільмів в дорозі, написання текстів. Зазвичай габарити нетбука не дозволяють встановлювати в ньому дисковод, але в таких видах лептопа завжди передбачений Wi-Fi адаптер. На сучасному ринку нетбуки є головними конкурентами планшетів.

Бюджетні ноутбуки

Клас бюджетних лептопів - це портативні комп'ютери за доступними цінами, але в той же час характеризуються високою продуктивністю, якої цілком вистачає для виконання основних вимог. Зокрема бюджетні ноутбуки - непоганий вибір для роботи з офісними програмами та мультимедійними програмами. Найчастіше девайси цього типу відрізняються середньою або вище середнього вагою і такими ж габаритами.

Ноутбуки середнього класу

Це найбільш популярна і найбільша категорія на ринку лептопів. Пристрої цього класу не відрізняються найвищою продуктивністю, але все ж мають свої плюси. Треба розуміти, що процесор в таких моделях зазвичай не вище початкового або середнього рівня. Відеоадаптер, як правило, вбудований, а якщо дискретний, то далеко не останньої серії. Крім того ноутбуки середнього класу не відрізняються химерним дизайном: найчастіше це девайси в пластиковому корпусі. Зазвичай лептопи цього виду використовують для офісної роботи, а також в якості мультимедійного варіанту економ-класу. Не можна сказати, що цей варіант є найкращим в якості геймерского, однак деякі користувачі для ігор вибирають саме такі лептопи.

Бізнес-ноутбуки

Лаконічний дизайн, 14-дюймовий екран, висока продуктивність, тривалий час роботи і невелика вага - якщо коротко, так можна охарактеризувати ноутбуки бізнес-класу. Цей вид лептопів вибирають ділові люди для роботи за межами офісу. Ці девайси є кращими для використання у відрядженнях. Іноді моделі даного класу оснащені професійними відеокартами, мають роз'єми для док-станції, підтримують модулі захисту ТРМ. Як правило, на бізнес-ноутбуках встановлена ​​Pro-версія Windows. 

Мультимедійні ноутбуки

Це досить розмита категорія лептопів, до якої зазвичай зараховують девайси з процесорами і відеокартами середнього класу, а також мультимедійною клавіатурою. Ноутбуки цього типу підходять практично для будь-яких цілей, в тому числі і для комп'ютерних ігор. У цій категорії майже не зустрічаються ноутбуки з діагоналлю менше 15,6 дюймів. Більшість мультимедійних лептопів не відрізняються від девайсів середнього класу. Відмітна риса деяких мультимедійних ноутбуків - можливість трансляції відео на задній стороні кришки, що дозволяє переглядати відеофайли, не відкриваючи лептоп. Також деякі більш дорогі моделі мають ТВ-тюнер і пульт дистанційного керування. Що стосується ОС, то в ноутбуках цього класу це зазвичай Windows 10, яка містить компоненти Windows Media Center. 

Ігрові ноутбуки

Геймери зі стажем ще добре пам'ятають часи, коли відчути всю радість від гри можна було виключно на стаціонарному ПК. Поява на ринку комп'ютерної техніки потужних ігрових ноутбуків зробило справжній переворот.

Швидкий процесор, оперативна пам'ять від 8 Гб, потужна графічна карта, ігрова клавіатура і дисплей від 15 дюймів - це ті компоненти, завдяки яким звичайний ноутбук перетворюється в потужний ігровий лептоп. 

Мобільна робоча станція

Лептопи цього класу потребує досить вузьке коло користувачів комп'ютерів. Ноутбуки цього виду - вибір людей, які професійно займаються тривимірним моделюванням і САПР. Головна відмінність цих девайсів від інших видів ноутов - професійна відеокарта NVIDIA Quadro FX або ATI FireGL, процесор високої продуктивності і дисплей з високою роздільною здатністю. 

Захищені ноутбуки

Якщо вам доведеться працювати в екстремальних умовах, то немає нічого кращого, ніж так звані захищені ноутбуки, які є «позашляховиками» в світі комп'ютерної техніки. Оскільки ці пристрої не бояться підвищеної вологості, агресивного хімічного середовища, екстремально високих або низьких температур, ударів, запиленості та вібрації, їх активно використовують в армії, МНС, а також в якості промислових комп'ютерів. 

Трансформери і планшетні ноутбуки

Комп'ютери-трансформери - це щось середнє між планшетами і ноутбуками. Звідси й інша назва девайса - планшетний ноутбук. Як і планшети, трансформери радують сенсорним екраном, але в той же час оснащені корпусом з клавіатурою того ж типу, що й у звичайних лептопів. Ще одна особливість таких комп'ютерів - поворотний дисплей з монітором, що не перевищує 15 дюймів. Перевага цього виду ноутбука перед іншими - можливість вводити інформацію за допомогою традиційної клавіатури або використовуючи сенсорну панель. Мінуси: не найвища продуктивність, порівняно велике енергоспоживання і висока вартість. Але все ж девайси цього типу є кращим вибором для тих, кому важливо завжди мати під руками комп'ютер і швидко вводити інформацію. 

Інші класи

Але навіть цей список не можна назвати повним оглядом усіх класів сучасних ноутбуків. Адже існують ще так звані масові ноутбуки з діагоналлю від 14 до 16 дюймів, які можна сміливо назвати найбільш затребуваними на ринку смарт-техніки. Компактні, але досить слабенькі субноутбуки з маленьким розміром екрану (зазвичай з діагоналлю від 11 до 13,3 дюйма) - вибір тих, кому важливо завжди мати під руками лептоп, нехай навіть не дуже продуктивний. Ультрапортативний ноутбук - це найкращий девайс для роботи в дорозі. Його головні переваги: ​​мінімальна вага (до 1 кг) і можливість автономної роботи до 7 годин. Досить подивитися на фото іміджевих лептопів, щоб зрозуміти, що вони є найяскравішими і стильними в сімействі ноутбуків. Хоча за технічними характеристиками вони, як правило, відповідають класу звичайних субноутбуков, але їх дизайн завжди вражає. Найчастіше корпуси таких комп'ютерів виконані з металу або більш незвичайних для комп'ютерної техніки матеріалів. Крім того, їх корпуси нерідко прикрашають коштовностями.

Тонка грань

Незважаючи на, здавалося б, настільки чітку класифікацію і видимі відмінності між класами ноутбуків, насправді ця грань дуже тонка і розмита. Взяти, наприклад, звичайний ігровий ноутбук. З огляду на технічні характеристики цього лептопа, його спокійно можна зарахувати і до класу мультимедійних. У той же час він може належати як до бюджетних ноутбуків, так і до комп'ютерів середнього класу. Тому найкраща порада, яку можуть дати фахівці: вибираючи ноутбук, не варто дотримуватися чітких рамок. І якщо потрібен хороший мультимедійний лептоп, це зовсім не означає, що не варто пошукати його серед тих же геймерських варіантів. Так само як і доступну бюджетну модель цілком реально відшукати серед асортименту лептопів середнього класу.

0
репостів
0
репостів