Як правильно і навіщо потрібно організувати відведення дощових і талих вод на ділянці

Дощові і талі води несуть загрозу для споруд і самої території. Надлишок вологи веде до руйнування фундаменту будівлі і доріжок, а ущільнення грунту, в свою чергу, призводить до загибелі насаджень. Дану проблему покликані вирішити системи глибинного дренажу і поверхневого водовідведення. Це необхідні складові водовідвідної системи, яка потрібна на кожній дільниці.

Які функції виконує дренажна система?

Рослини і насадження

В результаті накопичення дощових і талих вод відбувається ущільнення грунту. Що, в свою чергу, закриває надходження кисню і поживних речовин до коренів рослин. Іноді коренева система починає загнивати, і в підсумку рослина гине. Вимивається родючий шар грунту. В результаті замулювання утворюється цвіль і розмножується мох.

Будинки та споруди

Йде підтоплення фундаменту, що може в довгостроковій перспективі призвести навіть до його руйнування, поява цвілі і грибка.

Дороги і доріжки

Розтріскується покриття. Руйнування поверхні. Обледеніння і утворення калюж. Потрібно пам'ятати і про те, що хімічні речовини, які використовують взимку для боротьби з льодом на дорогах, дуже шкідливі для насаджень. І необхідно, щоб вони віддалялися з ділянки разом зі стоками.

Відведення води з ділянки

Поверхневий водовідвід - це система для відводу опадів в каналізацію. Вона включає в себе поверхневу і покрівельну системи, сприяє швидкому збору і відводу води. Така конструкція захистить ділянку та будівлі від дощів і опадів.

Які функції виконує поверхнева система водовідведення? Вона:

  • не пропускає на ділянку великі маси води з сусідніх ділянок;
  • відводить воду з даху;
  • захищає фундамент, відводячи воду з вимощень;
  • запобігає застою води і утворенню калюж на ділянці.

Поверхневий водовідвід може бути точковим і лінійним. Точковий збирає воду в локальні ємності. Лінійний відводить зайву вологу з ділянки за спеціальною системою жолобів і лотків, встановлених спеціальним чином.

Елементи водовідвідної системи

Правильно поєднуючи обидва варіанти, можна домогтися прекрасного результату. Для облаштування надійної водозбірної системи необхідні будуть також дощоприймачі, пісковловлювачі і дренажні лотки. Елементи системи водозбору повинні бути виготовлені з міцних матеріалів. Це бетон, пластик, полімеркомпозіт. Необхідна буде фільтруючий кошик для збору сміття, а також декоративні грати для закривання зовнішніх лотків, їх асортимент ви можете вивчити за посиланням.

Основним елементом зливової системи на ділянці є лотки. Саме в них збирається вода з усієї території. Зверху лотки покривають знімними гратами. Грати виготовлені з металу і виглядають досить естетично, акуратно і добре вписуються в ландшафтний дизайн. Вони досить міцні, легко витримують вагу автомобіля.

Як правило, лотки розміщують по краю газону. Необхідний невеликий нахил поверхні для полегшення збору води. Після лотків вода тече в піскоуловлювач. Потім вона потрапляє в колодязь і підземний дренаж. Піскоуловлювач збирає камені, пісок, листя. Це перешкоджає засміченню дренажу.

Водовідвідна система - захист вашого житла і насаджень.

0
репостів
0
репостів