Що таке кремація та як вона відбувається

Питання «як кремують людину» завжди хвилювало людей. І це не випадково: інтерес до смерті закладений в нашій природі, а вогонь заворожував людину з давніх часів. У цій статті ми детально розповімо, як відбувається кремація людини.

Кремація людини: Як кремують людей.

Важливо розуміти, що кремація це тільки перший етап поховання. Залежно від волі померлого / родичів після кремації урну з прахом закладають в нішу колумбарію, ховають в могилу або чинять іншим чином (наприклад, розвіюють прах).

При кремації, як і при похованні в землю йде процес переходу органічних тканин в неорганічні хімічні сполуки, з яких складається грунт. Кремація є по суті те ж поховання, оскільки тіло переходить в землю. Різниця лише одна: мінералізація тіла і включення його до складу грунту займає до 20 років, а кремація людини скорочує цей термін до півтори години.

Українці все частіше вважають за краще кремацію ніж звичайний спосіб поховання. Частка кремації в цілому по країні невисока, але постійно зростає. Це відбувається в силу багатьох причин, основні серед яких - брак місць на кладовищах, простота процесу і низька вартість.

Як кремували людей в минулому. Історія кремації.

Історія кремації сягає корінням у сиву давнину. Люди давно зрозуміли, що прах безпечний для здоров'я, і ​​багато релігій, такі, наприклад, як буддизм і індуїзм включили кремацію в свої обряди. В Індії, Японії, Індонезії та багатьох інших країнах як кремували людей в минулому - на багатті під відкритим небом - так роблять і понині.

Поряд з найдавнішим видом поховання - трупопокладенням - кремація практикувалося вже в палеоліті, а в епоху бронзи і залізному столітті жителі древніх цивілізацій стали кремувати повсюдно. Спалення стало домінуючим обрядом поховання в античній Греції, звідки традиція перейшла в Древній Рим, де придумали зберігати прах в спеціально відведених для цього місцях - колумбаріях, куди можна прийти і вшанувати пам'ять своїх предків.

Печі для спалювання тіл людей стали використовуватися в Європі в кінці 18 століття в зв'язку з ростом міст і нестачею місць на кладовищах. Поступово кремація стала поширюватися в країнах Європи, в США та інших країнах.

Як кремують людини в крематорії в наші дні.

Кремація людини відбувається в крематоріях - складних інженерних конструкціях, призначених для 100% -ого згоряння померлих разом з труною при надвисокої температурі.

Комплекс крематорію складається з декількох промислових печей, здатних генерувати температуру 900-1100 ° C, які і забезпечують повний розпад тіла і перетворення його в попіл. Кремація займає від півтора до двох годин, а після кремації людини залишається прах об'ємом 2-2,5 літра.

Труну з тілом доставляють в крематорій і ставлять на катафалк в залі для церемонії прощання. Після закінчення ритуалу труна перекладається на транспортер і переміщається в транзитне приміщення, звідки через певний час він надходить в кремаційну піч. Представляючи, як кремують людей в крематорії, ми, особливо в юному віці, думаємо, що тіло відправляється в вогонь негайно після того як труна зникає за шторами залу прощання. Але це не завжди так: така технологія передбачена далеко не в кожному крематорії.

Після кремації прах поміщається в металеву капсулу і запаюється. Найчастіше рідні покійного хочуть отримати прах в урні. Похоронні урни існують в різному дизайні, і їх вибирають за смаком: купують в крематорії або ритуальному магазині, а потім передають співробітникам крематорію, які перекладають прах з капсули в урну.

Забирає урну родич, відповідальний за її одержання, після чого настає заключний етап поховання.

Після кремації урна з прахом зберігається в крематорії до вимоги її родичами. Термін зберігання різниться в різних регіонах, але найчастіше це 1 рік. Якщо прах не затребуваний, урна буде похована в одній могилі при крематорії.

Кремація людини: Як кремують людей.

Найбільш поширена кремаційна піч з двох камер. У першій відбувається спалювання труни з тілом в струменях розпеченого повітря, а в другій, камері допалювання, 100% -ве згоряння органічних тканин і уловлювання домішок. Важливий елемент обладнання крематорію - кремулятор, в якому згоріли останки подрібнюються до стану пороху, і з них за допомогою магніту витягуються металеві предмети.

Найчастіше печі працюють на газі, так як він економічний і швидше встановлює потрібну температуру в камері.

Щоб виключити змішування праху після згоряння, кожне тіло реєструють, привласнюють йому ідентифікатор, а на труну кладеться металева пластина з номером. Після кремації пластина з номером виявляється всередині останків, що дозволяє ідентифікувати прах.

Що робити після кремації?

Після кремації, коли отримана урна з прахом, можна вчинити одним із таких способів:

  • Поховати урну в могилу. Це може бути як нова ділянка, куплена на аукціоні, так і споріднена могила;
  • Помістити урну в нішу відкритого або закритого колумбарію;
  • Можна розпорядитися прахом з волі померлого, наприклад, розвіяти його. Законодавство не визначає спеціальні місця для цього, тому вибір залежить тільки від вас.

Плюси кремації в порівнянні з традиційним похованням в землю:

  • поховати урну можна коли завгодно; не треба поспішати з рішенням;
  • не потрібно чекати закінчення санітарного терміну після останнього поховання у родинній могилі.

Кремація людини дає набагато більше можливостей вибору варіантів дій в порівнянні зі звичайним похованням.

0
репостів
0
репостів