Огляд роботи ISPmanager 5 Business в зв'язці з CloudLinux

У даній статті ми поділимося досвідом в покупці, встановлення та налаштування панелі управління ISPmanager 5 Business в зв'язці з CloudLinux, а також думкою щодо їх підтримки.

Ліцензування

Почнемо ми з ліцензування панелі управління. На наш погляд вічна ліцензія не має сенсу. Вигода від її придбання при необхідності отримання оновлення настане тільки через кілька років використання. Знаючи ставлення компанії ISPsystem до своїх клієнтів, через 3-5 років є ймовірність випуску ними ISPmanager 6 і закриття розвитку 5 гілки панелі (то, що сталося з ISPmanager 4, вона більше не підтримується ними).

Секрет для власників вічної ліцензії, який багато хто не знає: якщо не будете її продовжувати якийсь час, то знайте, щоб отримати нові оновлення, Вам потрібно оплатити ті роки, які Ви вирішили її не оновлювати. Підводячи підсумок, якщо Вам необхідна панель на тривалий період, то все ж вигідніше брати річні ліцензії, в іншому випадку беріть місячні ліцензії.

Установка

Установка панелі відбувається в цілому без проблем на CentOS за інструкцією з документації. Єдине зауваження, якщо Ви власник вічної ліцензії і термін оновлень закінчився, то Вам необхідно визначити останню доступну версію з історії змін і виконати установку з вказівкою конкретної версії.

Конвертація системи в CloudLinux відбувається також без проблем за інструкцією з документації. Єдине, відбувається вона некоректно і працюють не всі можливості, які дає CloudLinux.

Проблема, з якою ми зіткнулися, це те, що CageFS не працював для CGI і PHP скриптів. Мною була зареєстрована дана помилка в bugtrack.ispsystem.com, де вони написали, що помилку не можуть повторити.

Це перша помилка знайдена мною. На мій погляд вона досить критична, тому що CageFS це віртуальна файлова система, яка розмежовує користувачів. Так як ISPsystem проігнорували звернення, я зв'язався з підтримкою CloudLinux. Вони швидко підтвердили наявність проблеми, але не змогли зрозуміти через що вона відбувається (модуль інтеграції писали ISPsystem). Пізніше підтримка CloudLinux зв'язалася з ISPsystem і по всій видимості проблема вирішилась, так як при установці чистої системи проблема зникла.

Бекапи

Налаштуваннях резервного копіювання зазвичай відбувається буквально за 5 хвилин, адже що потрібно зазвичай? Вказати дані сервера, куди їх будемо завантажувати і частоту створення. У ISPmanager 5 Business модуль резервного копіювання проектували незрозуміло як (опис модуля).

Тут неможливо задати частоту резервного копіювання і які копії зберігати, в ISPmanager 5 є параметр BackupCountLimit, який автоматично вважає скільки зберігати повних копій, а скільки інкрементальних. Таким чином, неможливо спроектувати, скільки місця будуть займати копії, скільки їх буде мати користувач і за який проміжок часу. Вирішувати цю проблему не стали, так як написання власного модуля резервних копій не входило в наші плани, це досить складна процедура.

Проблема з квотами

Під кінець тестування ми натрапили на проблему обмеження обсягу місця для користувача, що є четвертою недоробкою панелі в нашому огляді.

Зазвичай, в тарифі задається одне значення, наприклад, 2 гігабайти місця - сюди включені файли користувача, бази даних пошта. У ISPmanager 5 ж знову все не так, як прийнято.

У 5 версії панелі окремий ліміт на файли і бази даних (причому в ISPmanager 4 були опції DBResizeDiskQuota і IncludeDBInDiskQuota, які вирішували цю проблему).

На форумі було отримано очевидну відповідь, що вони не збираються нічого допрацьовувати. Тому було написано власне рішення, яке динамічно задає ліміт на максимальний обсяг баз даних.

Якщо підсумувати, то панель має чимало недопрацювань на старті, але так зважди стається з новими продуктами. Тому зачекаємо, коли розробники наведуть лад в своєму програмному забезпеченні і роботі сервера потримаємо на попередній версії.

0
репостів
0
репостів