Як вибрати автомасло та які види моторного масла бувають?

Які бувають види моторних масел

Правильно підібраний мастильний матеріал здатний істотно збільшити термін експлуатації механізмів. Кожен вид автомастила призначений для певного автомобільного вузла. Так, наприклад, трансмісійне масло буде мати свій унікальний склад, який буде значно відрізнятися від моторного або промивного масла. Головне завдання будь-якого мастильного матеріалу полягає в зменшенні коефіцієнта тертя між робочими деталями, а також ефективному очищенню всіх рухомих елементів від небажаних компонентів: бруд, нагар, корозія.

Якщо вам ліньки розбиратись у видах мастила, то ми радимо завітати на сайт https://dok.dbroker.com.ua/catalog/motornoe-maslo. Окрім того що там найбільший вибір мастил за доступними цінами, там ще і професійні консультанти, які підберуть вам оптимальний товар для вашого сталевого коня.

Сучасна класифікація автомастил проводиться на підставі декількох чинників: технологія виготовлення, тип застосовуваного сировини, область використання. Відповідно до перших двома параметрів мастильні матеріали можуть бути розподілені таким чином:

  • синтетичні;
  • напівсинтетичні;
  • мінеральні.

«Синтетику» отримують шляхом хімічного синтезу деяких матеріалів. За своєю суттю «синтетика» має повністю штучний склад з молекулами однакового розміру. Молекулярна однорідність більш якісно знижує рівень тертя, що позитивно позначається на роботі машини.

Напівсинтетичну продукцію виробляють за допомогою змішування синтетичних і мінеральних масляних основ. Це компромісний варіант для простих обивателів, які погано орієнтуються у виборі мастила.

Мінеральні мастила виготовляються за допомогою переробки та очищення сирої нафти. В результаті фільтрації відбувається видалення небажаних домішок. При цьому зберігаються корисні частки всіх розмірів і форм.

Кожен з перерахованих вище продуктів має свої переваги і недоліки. Тому перш, ніж купити автомасло, враховуйте технічні особливості вашого двигуна, умови експлуатації, стиль водіння, зношеність основних вузлів і пробіг автомобіля.

Виходячи з області застосування автомастила, класифікація може бути представлена ​​наступними маслами:

  • трансмісійними;
  • моторними;
  • промисловими;
  • промивальним.

Трансмісійна мастильна продукція необхідна для коректного функціонування коробки передач. Такі масла відрізняються більш густою консистенцією і червоною кольором рідини. Залежно від типу трансмісії дана мастило буває для МКПП і АКПП.

Моторне масло розробляється з урахуванням типу палива, які використовується в двигуні внутрішнього згоряння. Часто можна зустріти мастильні склади окремо для бензинових і дизельних ДВС. Однак зустрічаються комбіновані моторні масла. Вони універсальні і підходять для обох видів силових агрегатів. Якісне масло для двигуна забезпечує гарне охолодження і очищення двигуна. Крім того, збільшує його внутрішній ресурс, знижує витрату пального.

Промислові мастила використовуються при обслуговуванні вентиляторів, швейних машин, холодильників та інших видів обладнання виробничого призначення. Дані мастильні матеріали попереджають піноутворення, окислення шестерень, надають водовідштовхувальну дію.

Промивні мастильні рідини призначені для проведення очисних процедур в різних механізмах. Такі рідини допомагають більш ефективно справлятися з відкладеннями, засміченнями, так як містять певний відсоток миючих речовин. Область застосування промивних складів досить широка: промислове і побутове обладнання, КПП, двигун, мости і т.д.

Головні характеристики моторних масел

Сьогодні можна купити автомасла з маркуванням SAE. Згідно з цією системою визначається коефіцієнт в'язкості масла. Оскільки в'язкість є основним критерієм у виборі мастильних складів. Система SAE необхідна для комфортного і швидкого вибору мастильної продукції. Завдяки спеціальній маркіровці на упаковці каністри можна з легкістю дізнатися про особливості продукту: температурний режим, сезонність. Наприклад, літнє масло буде позначено поєднанням цифр і букв - SAE 20. Дане поєднання повідомляє покупцеві про те, що мастило є літнє і мінімально допустиме значення температури, при якій можлива експлуатація мастила, становить -10 градусів. Для позначення зимового масла в назву додають латинську букву «W» - winter, а всесезонне - дві цифри і таку ж «W». Так, маркування 0W-30 говорить про всесезонні масла, а також про його верхній і нижній температурні пороги від +20 до -300С.

Крім в'язкості існують інші не менш важливі характеристики:

  • захист від утворення іржі;
  • охолодження;
  • герметичність;
  • мастильна здатність;
  • очисні властивості.

Сучасний ринок пропонує купити автомастила різних брендів. Тому варто звертати увагу саме на властивості масла, а не на марку. Втім, авторитетність бренду говорить сама за себе. Дуже часто іменитий бренд ототожнюється з еталоном якості і надійності.

Основні виробники автомастил

У світі налічується безліч виробників мастильних матеріалів для автомобілів. Однак є певне коло торгових марок, які змогли завоювати покупців неперевершеною якістю своїх товарів. А багато хто з них вже здійснюють свою діяльність на протязі декількох десятків років. Розглянемо ті автомастила, купити які можна в Україні.

Компанія Shell - найбільша енергетична корпорація. Її виробничі потужності розташовуються по всьому світу. На даний момент Shell - лідер ринку енергоресурсів. Компанія випускає всі види мастильної продукції. Найбільш популярні Shell Helix, Shell Spirax. Також дуже затребувані шеловські антифризи, омивачі стекол, очисники.

Концерн ExxonMobil - найбільша американська компанія з виробництва високоякісних моторних масел. Товари ExxonMobil багато разів ставали переможцями міжнародних змагань у відповідній області. Компанія ExxonMobil співпрацює з автозаводами, які заливають автомасло Мобіл у авто прямо під час складання на виробництві.

Німецький бренд Liqui Moly займається виготовленням першокласних автомобільних масел. Один з лідерів в своєму сегменті. Компанія Liqui Moly укладає контракти з багатьма гоночними підприємствами. Формула мастильних складів постійно вдосконалюється. Лікві Молі щорічно витрачає значні суми на дослідження і впровадження нових технологій. Через що товари цієї торгової марки задовольняють вимоги більшості автовиробників. Продукція ТМ Молі робиться виключно на німецьких заводах, що зводить до мінімуму ймовірність виникнення підробок.

Британський концерн Castrol спеціалізується на виробництві мастильних матеріалів для авто. Сьогодні автомасло Кастрол - лідер продажів в своєму ціновому діапазоні. Даний товар орієнтований на зниження зносу ДВС при його запуску. Подібний ефект забезпечується інноваційною технологією MAGNATEC. Спеціальні мікрочастинки буквально притягуються до поверхонь деталей, утворюючи щільний шар захисної плівки. Технологія EDGE - це вдосконалений аналог MAGNATEC. Завдяки новій формулі контакт між рухомими елементами в силовій установці зменшується на 40%, а коефіцієнт тертя - на 15%. Кастрол являє собою ідеальне співвідношення ціна / якість. Користується попитом в таких країнах, як Україна, Білорусь, Росія.

Французький бренд Elf реалізує чудове моторне масло. У своїй лінійці французи мають склади, які підходять для легкових і вантажних машин. Ельф відразу заливають в силові агрегати таких монстрів автомобілебудування, як Reno, Nisan, Dacia. Багато автовиробників рекомендують використовувати Ельф в своїх автомобілях.

0
репостів
0
репостів