Більшість людей, що мають свою приватну ділянку, мріють побудувати на ній власний мангальний комплекс або піч барбекю. Це стане логічним доповненням та суттєво поліпшить комфорт власників. Реалізувавши задум можна одразу готувати смачні запашні страви, запрошувати родичів та друзів, та по-доброму хизуватись новинкою.
Але на цьому шляху виникають перепони і не лише бюджетного характеру. У господаря виникають питання, а відсутність чітких та зрозумілих відповідей якраз і створює головну перешкоду. Тож ми звернулись до спеціалістів спеціалізованого пічного центру Budeko, щоб дізнатись, що найбільше хвилює при плануванні будівництва цегляних мангалів, та надати універсальні поради стосовно цього.
Мангальний компекс: що варто знати
Ось декілька найбільш дискусійних питань:
· проект печі барбекю;
· необхідність залучати підрядника;
· покупка матеріалів для будівництва;
· розташування та облаштування димоходу;
Загалом важливих аспектів, що стосуються підготовки до будівництва, безпосередньої реалізації та подальшого обслуговування звичайно більше. Але відповісти на них в рамках статті неможливо. Тож якщо після ознайомлення ви все ще потребуєте консультації, радимо звернутись до одного з профільних магазинів. А поки розглянемо по черзі вищезгадані пункти.
Вибір оптимального проекту
Відштовхнувшись від вашого бюджету та вільного простору, який можливо залучити, вам необхідно вирішити, що саме ви хочете бачити на своїй ділянці. В класичному варіанті виконання пічка має топку, де можна зручно готувати в горщиках, а також розміщувати решітки-гриль та шампури.
На цю основу ви можете нанизувати інші елементи, що розширять зручності для готування:
· пічну чавунну плиту;
· коптильню;
· тандир;
· автоматичні приводи;
Будівництво барбекю: матеріали
Найбільше питань зазвичай виникає з приводу цеглу. З сумішами все зрозуміло, вони мають відповідати вимогам по термостійкості. Фурнітура рекомендується чавунна. Тому приділимо особливу увагу вибору основного будівельного матеріалу.
Для футерування топки необхідні шамотні вироби, цегла чи плити, як вам зручніше. А ось облицювальний матеріал може варіюватись. На це впливають два аспекти, розглянемо їх детальніше.
Зовнішній вигляд
Зазвичай на ділянках вже розташовано будинок для постійного проживання або дача для періодичних відвідувань, може бути також присутня альтанка або бесідка. Тому впорядкування зовнішніх стін барбекю робиться так, щоб гармонійно вписати його в наявний простір. Це може бути як певна рядова, так і клінкерна та гіперпресована цегла, в останніх двох варіантів ширший вибір колірної гами.
Надійність
Розглядаючи конструкцію, що буде розташована на вулиці, ми розуміємо що вона буде під постійним впливом зовнішніх факторів – вітру, опадів, мінусової температури. Тож обираючи цеглу уважно вивчайте її характеристики, насамперед марочність (не менше ніж М-200), морозостійкість, водопоглинання.
Піч барбекю своїми руками: чи варто ризикувати
На наш погляд залучення до будівництва досвідченого пічного майстра є обов’язковим. З врахуванням, що реалізація досить коштовна, допущені помилки будуть коштувати забагато. Окрім того, вуличні печі будуються для користування ними протягом 10 років і можливо не одним поколінням власників. Тож варто такі зробити інвестицію, які себе окупить.
Облаштування димоходу
Головне правило - не розміщувати його впритул до сусідніх будівель, а також прослідкувати, щоб висота димоходу була десь на 0,5 метра вищою, ніж найближча будова. Якщо цього не врахувати, вітер буде відбиватися від стіни і «давити» на вогнище вашого мангала.
Висновок
Ми надали вам прості рекомендації, їх варто взяти за основу, рухаючись до реалізації поставленої мети: мати гарну, практичну та корисну піч-барбекю. Бажаємо вам успіху на цьому шляху, а в разі виникнення сумнівів, звертайтеся за порадою до професіоналів.