Історія кулькової ручки

Ви можете уявити своє життя без такої простої речі як кулькова ручка? Скільки їх у вас? Чи є у вас улюблені ручки і як часто ви їх купуєте, втрачаєте, даруєте друзям, колегам, клієнтам або партнерам по бізнесу? А чи знаєте ви історію цього незамінного в нашому житті предмета? Якщо ні, то ця стаття вас дуже зацікавить, адже з кульковою ручкою все було дуже непросто! Бачимо оголошення "Ручка JOYKO оптом на Color-It", проходимо за посиланням і купуємо те що до душі, а раніше таких оголошень не було навіть на стовпах.

До появи звичної нам ручки люди писали чорнилом. Це приносило масу клопоту і незручностей - чорнила постійно текли, залишали плями і бруднили одяг. Люди, яким постійно доводилося писати, носили спеціальні нарукавники і фартухи. Було очевидно, що в цій сфері потрібно щось міняти.

І першим, хто наважився на зміни, був Джон Лауд, саме він ще в 1888 році перший запатентував ручку з обертовим наконечником, до якого ми зараз так звикли. Але був у цієї ручки вагомий недолік, який зводив всі праці винахідника нанівець - ручка могла писати тільки при температурі 21 градусів цельсія вище нуля. Якщо в приміщенні було спекотно - чорнило витікали, якщо холодно - вони застигали і засмічували кульку. Наступні 30 років патентне бюро Америки видавало в середньому 11 патентів на рік на цей винахід, яке намагалися поліпшити, але жодне з них не стало популярним в повсякденному житті.

Змінив ситуацію Ласло Біро, журналіст, який, заручившись допомогою брата-хіміка, спробував створити ідеальні непротікаючі чорнила. Але проблема цієї ручки була в тому, що її постійно потрібно було тримати строго вертикально. Потім вони придумали капілярну ручку з сифонною подачею чорнил, але грошей на «розкрутку» товару їм вже не вистачило і відкриття залишилося незатребуваним.

Через нерозторопність в бізнесі ідею у братів Біро вкрав Мільтон Рейнолдс, який зміг продати десятки тисяч таких ручок в США. Але ця ручка і раніше була недосконала і вимагала доопрацювання. 

Новий виток в історії кулькових ручок зробив Марсель Біш, який пізніше змінив своє прізвище на досі популярну - Бік. Йому прийшла ідея зробити ручку одноразовою і тим самим вартість її знизилася з 10 доларів до 29 центів. Потім він налагодив виробництво тонких стрижнів, з маленькими кульками, всього 1 мм в діаметрі - таким чином він домігся ідеального результату - ручки не текли, чорнила писали при будь-якій температурі і не залишали плям ні на папері, ні на одязі.

Ручки «Бік» сьогодні - це найпопулярніший бренд, а патент на них до сих пір приносить величезний прибуток. За всю історію цієї компанії змінювалися дизайни, розміри, кольори чорнила, але затребуваність їх тільки зростала.

0
репостів
0
репостів