Антоніна Кротович: «Музей має викликати емоції і бажання відвідати його ще раз»

Який він, сучасний музей? Яка команда повинна будувати його? Що має зацікавити відвідувачів? Відповіді на ці та інші питання дізнавалися слухачі Школи музейних лідерів у Києві.

Відбір на участь у проекті, що ініційований Генеральним директором Національного музею історії України Тетяною Сосновською, проходили музейники, журналісти, режисери і навіть студенти. На першу сесію слухань потрапила й науковий співробітник музею М.Островського Антоніна Кротович.

На базі Національного музею історії України у Києві відбулася перша панель Школи музейних лідерів. Серед столичних лекторів були менеджери, дизайнери, маркетологи, письменники, практичні психологи тощо.

— Школа музейних лідерів — новий погляд на музейну справу загалом. На часі є необхідність створити музей, який стане науково-культурним центром, цікавим та емоційно насиченим для відвідувачів музейним простором — розповідає Антоніна. — Тому обговорення того, як створити, як мовиться, «музей з нуля», про роботу медіа та музею, запровадження сміливого сучасного дизайну є вдалим початком для змін, дає зрозуміти, що саме потрібно робити.

Учасники Школи ділилися враженнями від перебування в інших музеях та обговорювати їхні «плюси» і «мінуси». Крім того, у результаті теоретичних лекцій, вони вчилися писати грантові проекти.

У рамках першого етапу Школи музейних лідерів її учасники долучилися до оглядової та тематичної екскурсій у Національному музеї історії України. Антоніна вперше була у приміщенні цієї установи, тому тільки від одного перебування у чотириповерховій будівлі, де сотні тисяч експонатів, у неї перехоплювало подих. НМІУ – яскравий приклад сучасного музею з купою артефактів, куточками для відвідувачів, незвичними екскурсіями.

— З нагоди Днів УПА у Національному музеї історії України слухачі мали можливість подискутувати щодо висвітлення діяльності Української повстанської армії у наукових працях, літературі, кіно, — продовжує розмову науковий співробітник. — Також мені вдалося особисто поспілкуватися з автором історичного роману «Червоний» Андрієм Кокотюхою, а насамкінець зустрічі насолодитися співом українського вокального дуету сестер Тельнюків.

Культурно розвивалися учасники Школи музейних лідерів і після насиченого робочого дня. Так, Антоніні випала прекрасна нагода побувати на виставі «Грасіела: 25 миттєвостей кохання» та опері «Запорожець за Дунаєм». Бачила музейниця і балет «Дама з камеліями».

Школа музейних лідерів — це перший професійний досвід молодого наукового співробіника музею М.Островського Антоніни Кротович і він був, безумовно, вдалим. Друга сесія Школи відбулася уже на початку листопада. На ній досвідом роботи у сучасному музеї ділитимуться іноземні лектори.

 

0
репостів
0
репостів