За останній рік в Україні стрімко зросла популярність мікрокредитування в інтернеті. Якщо отримати невеликий позику в банку стає все важче, то взяти мікрокредит в інтернеті без відвідування банківської установи стало не тільки реально, але і доступно. Зручність такого сервісу пояснює зростання його затребуваності: мікрокредитування дозволяє оформити позику через інтернет в лічені хвилини, з комп'ютера або навіть смартфона, заповнивши анкету і отримавши гроші на свою платіжну карту. В такому простому механізмі повинні бути підводні камені, скажете ви. Вони безсумнівно є, і ми спробуємо в них розібратися.
Що таке мікропозики
По суті, мікропозика - це кредит на невелику і лімітовану суму (не більше 10 000 грн). Зазвичай при першому зверненні клієнт може отримати від 500 до 2000 гривень, при всіх наступних - до 7000-10000 гривень. Сума, як ми бачимо, цілком достатня, «щоб дотягнути до зарплати», для здійснення термінової покупки або оплатити послуги. При цьому, на відміну від банку, від позичальника не вимагається надання довідок про його платоспроможність, а ризик відмови в отриманні кредиту в рази нижче банківського, навіть в разі негативної кредитної історії. Термін погашення становить зазвичай від 1 до 30 днів. А ось процентна ставка при перерахунку на рік може досягати 700%!
Мікрокредитуванням займаються банки, кредитні спілки та різні фонди підтримки малого і середнього бізнесу. Якщо ж ми говоримо про займи онлайн, то їх надають небанківські фінансові організації.
Переваги мікрокредитування
Мікрокредитування в інтернеті має цілу низку переваг у порівнянні з іншими видами кредитних продуктів. Саме тому кількість мікропозичальників значно зросла протягом всього декількох місяців.
- Перш за все, не потрібно готувати великий пакет документів - досить лише паспорта та ідентифікаційного коду;
- оформити мікропозик в інтернеті можна протягом декількох хвилин, вибравши найбільш вподобаний сервіс мікрофінансування і заповнивши анкету на його сайті. Більше подробиць на сторінці;
- відділення банку або офіс компанії при цьому відвідувати не потрібно, а рішення про видачу грошей приймається протягом 10-20 хвилин;
- від позичальника не вимагається надання документів про підтвердження працевлаштування та довідки про доходи;
- ймовірність отримання мікрокредиту є дуже високою, а кредитна історія клієнта не впливає на рішення про видачу грошей;
- позика надходить на платіжну карту позичальника протягом півгодини.
Негативні сторони мікрокредитування в інтернеті
Але, як і в будь-якому явищі, у інтернет-кредитування є і негативні сторони. Як і обіцяли, розглянемо підводні камені мікропозик.
Перший. Основним негативним моментом є дуже висока ставка по кредиту, яка може досягати декількох сотень відсотків річних (найчастіше близько 700%). Тому при оформленні мікрокредиту слід чітко ознайомитися, коли ви його зобов'язуєтеся повернути і яку суму при цьому переплатити. Інакше намагаючись вирішити проблему фінансових труднощів, можна її тільки посилити. Зазвичай термін погашення мікрокредиту онлайн становить від 7 до 30 днів. На більш тривалий термін оформляти мікропозик просто немає сенсу через великі переплати.
Другий. На українському ринку мікрокредитування в інтернеті працює кілька компаній. На жаль, існує чимало шахрайських організацій, що займаються відвертим обманом клієнтів. Щоб не стати їх жертвою, оформляйте мікропозики у тих компаній, в яких вже отримували кредити ваші знайомі, або ж відгуки про яких від різних людей присутні в інтернеті.