Гольф - не найпопулярніша гра в нашій країні, проте, серед наших співвітчизників є її шанувальники. Зараз гольф стає більш доступним, і відкрити для себе це цікаве захоплення могли б набагато більше людей. Не варто вважати цей спорт чимось складним і далеким, краще розібратися в його особливостях. У цій статті ми розповімо про різновиди ключок для гольфу, це головний інструмент, їх повинно бути декілька. Всі бачили, як гольфісти ходять по полю і переносять десятки різних ключок. Початківцю так багато не знадобиться, спочатку потрібно розібратися з основними видами, навчитися ними користуватися. Розглянемо види ключок і розберемося, як зібрати свій перший набір.
Необізнаній людині може здатися, що десяток - це дуже багато, але всі види ключок для гольфу виконують окрему функцію. Від їх кількості і якості залежить, наскільки вдалою буде гра. Відразу варто зауважити, що правила обмежують їх кількість, при собі можна тримати не більше 14 штук. Кожна буде виконувати певні удари. Варто навчитися орієнтуватися в цьому розмаїтті, щоб зрозуміти, які потрібні саме тобі.
Різновиди
Удари можуть бути ближніми і далекими, гольфіст обирає ключку https://golfer.com.ua/putters, виходячи з дальності, куди потрібно відправити м'яч. Спершу варто дізнатися, як називається ключка для гольфу для подолання великих дистанцій.
Вуди
Відправляють м'яч дуже далеко. Зараз їх виробляють з титанового сплаву, раніше виготовляли виключно з дерева. На початку гри використовується вуд під номером один, він призначений для масштабних ударів, подоланні дистанції до 250 м. Наступні - два і три зовні практично також, але у них менше головка. З огляду на будови вони забезпечують більш високий кут за площею удару, тобто запускають не так далеко, але політ буде високим. Брати другий або третій вуд доречно, якщо залишилося досить велику відстань, але не настільки, щоб скористатися першим.
Айрон
Теж виробляються з заліза, так само поділяються номерами, від третього до дев'ятого. У всіх плоска головка, зовні дуже схожі, але відрізняються площею ударної поверхні і довжиною стрижня. Чим менше номер - тим менше кут, відповідно, третій використовується для того, щоб запустити м'яч на плоскій майданчику досить далеко, щоб той відкотився після удару. Дев'ятий запустить його високо, але не далеко, без значного відкочування після приземлення.
Таким чином, головний критерій вибору ключки - віддаленість від лунки. Ми розібралися, як називаються палиці для гольфу основних модифікацій і в їх призначення, тепер можна перейти до гібридних моделей. Їх використовують після вудов або замість вуда 3-5, номери відповідають. Звуться "гібриди", тому що володіють такою масою, як Айрон, при цьому виглядають один-в-один як вуди.
Пітчинг Вейдж
Використовуються з метою проходу через перешкоди, при ударі характерний високий кут, летіти буде високо. Можуть використовуватися і для подолання невеликій дистанції до лунки. У них є підтип - Сенд Вейдж, використовується при застряванні в піску.
Паттер
Такими грають переважно на гріні, так в гольфі називають зону, покриту низькою травою. Паттеров короткі, зовні нагадують звичайний молоток. Ними виробляють останній удар, коли потрібно загнати в лунку. У мінігольф це єдиний тип ключки.
Мінімальний набір
Новачкові не буде потрібно максимальної кількості ключок. Для нього буде достатньо семи основних:
- для ударів на великі відстані;
- фервейний вуд;
- Айрон 6 і 8;
- гібрид з кутом нахилу 18-21 градус;
- паттер;
- пітчинг вейдж;
- сенд вейдж.
Це мінімальний стартовий комплект, його досить, щоб звикнути до інвентарю: відчути вагу ключки для гольфу, зрозуміти, як тримати її в руках і на що здатна кожна.
Сучасні виробники постійно покращують ключки для гольфу, враховуючи всі аспекти і особливості цієї гри. Є кілька критеріїв, які постійно поліпшуються, це положення центра ваги, здатність до інерції, тип поверхні і поглиблення на голівці. Саме на них варто звертати увагу перед придбанням.
Виробники удосконалюють одні характеристики, тому один і той же підвид у виконанні всіх компаній буде практично однаковим. Вагомі відмінності стосуються лише технологій для виробництва, саме вони відрізняють одну модель від іншої.
Як зібрати свій набір?
При виготовленні і виборі інвентарю враховується рівень володіння навичками. Також виробники працюють над вдосконаленням ігрових характеристик ключок, тому їх вартість може сильно відрізнятися. Гольфісти з досвідом можуть добре контролювати м'яч і хочуть робити це ще краще, точно регулювати висоту польоту, закручувати м'яч в різні сторони, як потрібно в конкретній ситуації. Новачок не володіє такими навичками і не впорається з інструментом для професійного використання. Тому дуже важливо об'єктивно визначати свої навички, щоб правильно підібрати обладнання.
Мірою професіоналізму є гандикап:
- низький. Здатний працювати з м'ячами дро і Фейд, він робить це більш-менш вірно, непогано орієнтується в техніці;
- середній. Володіння майстерністю можна оцінити, як середнє, визначається не тільки практикою, але і природним талантом. Припускається помилок, але не так часто, щоб це було критично;
- середньовисокі. Здатний пограти, але тільки в якості розваги, іноді стикається зі складністю в виведенні м'яча на зону грін, не дуже добре володіє технікою. Потрібна така ключка, яка розрахована на неточний удар;
- високий. Новачки, які взялися за ключку відносно недавно. Вони прагнуть діяти швидко, це не завжди виходить. Потрібен такий інструмент, який не буде вкопують у дерен.
Щоб зібрати свій арсенал ключок, потрібно об'єктивно оцінити свої навички і звернутися до потрібної категорії. Найчастіше виробник вказує, для якої категорії призначений той чи інший інструмент. Досвідченому гольфістові потрібна Лопатоподібний і тонка ключка, початківцю - найпотужніша і порожниста в задній частині. Потрібно уважно читати опис і характеристики, так як визначити приналежність по одному лише зовнішнім виглядом неможливо.
Повне розуміння прийде лише після перевірки на практиці, тому перед покупкою варто зробити кілька ударів по м'ячу і зрозуміти, наскільки тобі це подобається і підходить.
Найважливішим критерієм стають відчуття. Якщо інструмент підходить за описом, але тобі з ним не комфортно, від покупки варто утриматися. Спочатку вибирай по своїх відчуттів, але також май на увазі, що в майбутньому набір доведеться оптимізувати. У ньому залишаться такі ж різновиди ключок для гольфу, але досвідченим шляхом ти зрозумієш, що якісь потрібно збільшити або зменшити, змінити ступінь гнучкості древка. Всі ці зміни необхідні для виконання більш точних ударів, але вони складаються не тільки з виду інструменту, але і з твоєї здатності їм користуватися.