Фрески в інтер'єрі: старовинна розкіш на стінах сучасного будинку

Ще років 10 тому при згадуванні фресок крім спогадів про музейні експонати в голову жителя мегаполісу нічого не приходило. Але чим сучасніше стає цивілізація, тим частіше культура звертається до творів мистецтва минулих років. Навіть декор інтер'єру початку XXI століття при обробці квартир в новобудові цілком успішно вводить таке красиве старовинне прикраса як фрески https://fabriory.com.ua/freski-fotooboi-kiev.

Фрески - історія краси

У класичному розумінні фрески - досить стародавня техніка малярства, що вироблялася по сирій (або свіжій, звідси і назва від італійського "affresco" - свіжий) штукатурці. Це дорога і копітка ручна робота, краса якої, про що можна судити по експонатам, вражає.

Перші фрески зустрілися історикам вже в другому тисячолітті до нашої ери як декоративний елемент, властивий Егейській культурі, що прикрашає багато будинків і храми.

До складу штукатурки входило вапно, кальцій у складі якого після висихання давав ту необхідну ступінь захисту, щоб фреска була довговічною - кальцієву плівку. Іноді античні художники, з метою ще більше продовжити термін існування фрески, поливали їх гарячим воском. Фресковий живопис в Стародавній Русі і Візантії найчастіше зводилася до іконопису, результати якої збереглися і до нашого часу.

Сучасні технології знайшли можливість відтворити фактуру і копіювання старовинної розпису таким чином, що для тих, хто робить гарний ремонт в будинку або квартирі, сучасні фрески стали гідним доповненням інтер'єру.

Різновиди фрески

Фрески прикрашають собою інтер'єри, виконані частіше в класичному стилі, доповнюючи благородну і водночас затишну обстановку. Вони цілком можна застосувати не тільки в житлових приміщеннях - вітальнях з камінними залами, столових і спальних кімнатах, але і надають елегантність просторим холах і навіть розкішним ванних кімнат.

Іноді в тому місці, де у розміщують фреску, навіть знімають частину штукатурки, щоб створити відчуття потертості і відповідності духу часу. Додати духу минулих років зможе ефект кракелюра, тобто техніки, за допомогою якої поверхня кольоровий фрески виглядає потрісканою від часу, особливо актуально це для наповнення інтер'єру в стилі ампір.

Зробити гарний ремонт в будинку за допомогою фрески можна також, використовуючи техніку із застосуванням еластичною основи. Штукатурка в цьому випадку наноситься на сітку зі скловолокна. Така еластична фреска може бути змонтована навіть на кути і куполоподібну стелю.

Технологічні цифрові фрески дуже зручні при монтажі на місці. На неткану самоклеючу основу наноситься спеціальна паста з дрібного піску цифровим способом. Для того щоб повісити таку фреску на стіну досить зняти захисний шар і наклеїти її на потрібну поверхню, поєднуючи з будь-якими іншими матеріалами - штукатуркою, шпалерами, фарбою. Невелика товщина фресок вимагає хорошої підготовки і вирівнювання поверхні стіни.

Різноманітність способів виготовлення вражає - на штукатурці, на флізелін, на жорсткій основі. Якщо планується якісна в класичному стилі оздоблення квартир в новобудові, то сюжетні лінії фресок можуть бути найрізноманітнішими - від натюрморту до копії античних творів мистецтва. І таке розмаїття цієї незвичайної техніки зробить інтер'єр особливим, по-палацовому розкішним, але, одночасно, дуже затишним.

0
репостів
0
репостів