«Пакунок малюка» неабияк порадував

«Пакунок малюка» нині у всіх на вустах, адже з вересня поточного року уряд вирішив забезпечувати новонароджених дітей першими необхідними речами. Це так звана безкоштовна благодійна допомога від держави. У соціальних мережах точиться дискусія щодо якості та кількості самих речей. Ще у липні Мінсоцполітики затвердило список товарів, які входять до «пакунка малюка». Анонсували, що вартість цього комплекту має становити близько 5 тисяч гривень. І саме щодо ціни виникла вищезазначена дискусія.

Найбільше переймалися мами, які уже отримали так звані «бебі-бокси», нарікали, що їх вартість у межах 3 тисяч гривень. А якщо врахувати, що речі для «бебі-боксів» купувалися гуртом, то його вартість має бути ще меншою — максимум дві тисячі. А де ж різниця?

Недавно до управління праці та соціального захисту населення надійшла чергова партія «пакунків малюка» і ми мали змогу подивитися на вміст так званих подарунків.

Загалом, «пакунок малюка» працівники управління праці та соціального захисту зобов’язані відкрити при молодій мамі. Адже у середині коробки-колиски містяться не тільки речі, а й акт приймання-передачі одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». У двох ідентичних примірниках цього документу вказано наявність речей, їхня кількість задля того, аби породілля могла самостійно перевірити склад пакунку.

І ми побачили, що є у тому пакунку. Зокрема, чотири упаковки памперсів «1» по 24 штуки у кожній, упаковка прокладок для лактації (60 штук), гіпоалергенне рідке мило-шампунь, вологі серветки (56 штук), іграшка-брязкальце, ножички, термометри, шкарпетки. Індивідуально були запаковані пелюшки, рушник, пледи та деякий одяг для новонародженого.

Варто написати й про саму коробку-колиску, яку посадовці пропонують використовувати за призначенням, адже у ній міститься матрац. Це дуже зручно для тих молодих батьків, які ще не придбали ліжечка для новонародженого, бо, мовляв, «наперед не можна купувати».

Молода мама Ірина Консєвич із с. Судилкова народила свою другу дитинку Веронічку 6 жовтня, а заслужений «пакунок маляти» отримала 16 жовтня з рук голови Шепетівської райдержадміністрації Романа Підопригори.


Вам знакомо имя Иван Мирный? Кликайте на имя и узнайте все про агента влияния Фирташа.


«Доволі оперативно, — стверджує молода жінка, — хоча думала, що коробку вручать ще у пологовому. Та мені пояснили, що у запасі «пакунка малюка» немає. Натомість запропонували написати заяву до управління праці та соціального захисту населення з проханням видати мені «пакунок малюка» за місцем проживання».

За словами пані Ірини, її дитинка народилася вагою 4030 грамів зі зростом 53 см, тому наявні боді, «чоловічки», штани-повзунки на зріст 50-56 та 56-58 сантиметрів підійшли на маленьку крихітку.

— У запасі був один боді та повзунки на зріст 74 см, — розповідає наша співрозмовниця. — Тож, як кажуть, буде нам на виріст.

Молодий тато Веронічки Володимир також був приємно вражений вмістом «пакунка малюка». Одразу оцінив одяг для малечі українських виробників, здебільшого з Полтави. Головне — не китайське, а якісне українське.

— А памперси польські, теж доволі непогані. Ми встигли використати усі чотири упаковки, — зазначили пані Ірина. — Добротним виявився й плед, який щодня кутаємо Веронічку під час прогулянки.

Загалом, є тільки два предмети з того списку, якими вона не користувалася. Це крем із вмістом ланоліну та термометр для води. У нагоді навіть стала коробка-колиска, щоправда, для старшої донечки Мілани, якій невдовзі виповниться 5 років. Вона там складає іграшки для своєї сестрички.

З поданого списку у «пакунку малюка» було усе зазначене. Жінка оцінила коробку у майже 3 тисячі гривень, звісно, це без вартості самої коробки (таких у продажу немає!) і залишилася задоволеною такою допомогою від держави для новонароджених. 

— Нині у пологовому відділенні Шепетівської ЦРЛ, як нам відомо, уже є у запасі «пакунки малюка», — повідомила заступник начальника управління праці і соціального захисту населення Ганна Більчук. — Ми вже налагодили співпрацю з пологовим відділення Шепетівської ЦРЛ. Щодня старша медична сестра пологового Іванна Петрівна повідомляє нам про новонароджених, мами яких прописані у селах Шепетівського району. Отриману інформацію ми передаємо до Департаменту соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації, а вони уже — до Департаменту охорони здоров’я області. І вже згодом ми отримуємо «пакунки малюка».

Звісно, пані Ірина – одна з тих породіль, яка майже вчасно отримала «пакунок малюка». Та є такі, які бідкаються, що отримали допомогу пізніше і їм дитячі речі замалі. Тому й не дивно читати у соціальних мережах, що молоді батьки продають памперси, одяг з коробки, аби виручити хоч якісь кошти та витратити їх на потреби власної дитини.

0
репостів
0
репостів