Система зірок готелів у різних країнах

Важлива складова вдалого відпочинку залежить від готелю, тому їх потрібна обирати обдумано. Якщо для вибору готелів в Україні існує агрегатор https://allhotels.in.ua/, то що робити якщо відпочинок має бути за кордоном? Дуже часто трапляється, що приїхавши на такий довгоочікуваний відпочинок, ви з подивом розглядаєте готель і невдоволено запитував «І це п'ять зірок?».

А вся справа в тому, що немає класифікації готелів, єдиної для всього світу - не існує. Скрізь є свої особливості, про які потрібно знати, щоб не потрапити в халепу. Cпробуємо вам про них розповісти.

Туреччина

Дуже популярний туристичний напрям. Ось тільки сертифікація готелів за європейськими стандартами там проходить дуже повільно і затягується на роки. Та й далеко не завжди вона буває об'єктивною. Дивитися треба на рік побудови (чим він менший - тим більше шанс отримати нормальний сервіс) і ціну. А також послуги, які надаються. Навіть того ж «All inclusive» є два види - виключно з місцевою продукцією і з іноземною.

Єгипет

Можете сміливо віднімати одну або навіть дві зірки від того, що вам говорять. На жаль, в Єгипті немає чіткої системи оцінювання якості, а все оцінено дуже суб'єктивно. Так що дивитися треба знову не на зірки, а на перелік пропонованих послуг. Ось це вже є реальним показником якості.

Німеччина

Тут все чітко:

  • 1 зірка - туристичний готель.
  • 2 - стандартний,
  • 3 - комфортабельний,
  • 4 - першокласний,
  • 5 - люкс.

Все чітко відповідно до норм і вимог, оскільки за цим строго стежать відповідні контрольні органи. Ось тільки поняття «люкс» у них трохи відрізняється - в таких готелях може не бути басейну, масажного кабінету і няні для дитини. Але це цілком відповідає їх власним нормам. Так що будьте до цього готові і уважно читайте перелік послуг.

Італія

Не дивіться на кількість зірок взагалі - там занадто складна система оцінювання, в якій навіть місцеві не розбираються. І немає централізованого органу нагляду - всі готелі підкоряються місцевій владі окремих регіонів. Більш того, власникам готелів доводиться платити податок на кожну «зірку», тому формально вони, наприклад, є двозірковими, а на ділі - цілком собі тягнуть на 4. Так що ніколи не вгадаєш, з чим тобі доведеться зіткнутися в Італії.

Франція

Тут все досить чітко.

  • 1 зірка - можливість переночувати в спартанських умовах.
  • 2 - є в номері душ, туалет, деякі зручності. Навіть сніданок подадуть.
  • 3 - середній клас. Навіть доступ в інтернет вже обов'язковий, не кажучи вже про деякий комфорт.
  • 4 - розташовані в зручному місці, при готелі є басейн, в номерах не тільки душ, але і ванна.
  • 5 - категорія люкс. Тільки недавно ввели в систему, до цього було 4+

Іспанія

Тут все так само складно, як і в Італії, але за дотриманням умов стежать чітко. І штрафують, якщо щось не так. Так що 4 зірки - це реальні 4 зірки. Плюс там існують ще й спеціальні категорії готелів, які не вписуються в систему з зірками. І про це треба згадати окремо.

  • Рефуджіо - аналог хостелу.
  • Фонда - невеликий готель, який тримає одна сім'я. Трохи кімнат, але можуть надавати домашню їжу.
  • Пенсіонес - в принципі нормальний сільський готель системи Bed & Breakfаst, або готель, який втратив свої зірки
  • Парадорес - готель, розташований в історичній будівлі. Навколо старина, навіть меблі цінність представляють. Досить дорогі, як правило.

Нагадуємо, що перед будь-якою дією потрібно ретельно вивчити всю наявну інформацію. І туризму це стосується в першу чергу. Адже якщо навіть настільки начебто зрозуміла система оцінки готелів - і та дає збій, то що вже говорити про законодавчі особливості, які в будь-якому випадку доведеться враховувати?

0
репостів
0
репостів