Як вибрати пінопласт для утеплення

Утеплення стін будинку або квартири пінопластом давно стало звичною справою. Ми часто бачимо як проводиться утеплення листами пінопласту фасадів квартир багатоповерхівок чи приватних будинків будівельними бригадами, просто проходячи по вулицях.

Ви можете звернутися в будівельну фірму і зробити замовлення на виконання робіт, в цьому випадку Вам швидше за все порекомендують який матеріал краще застосувати, а якість виконаних робіт, як і використаних при цьому матеріалів, буде залежати від сумлінності компанії.

Якщо ж Ви плануєте зробити ремонт і утеплення будинку пінопластом своїми руками, то необхідно хоча б поверхово ознайомитися з видами матеріалів і дізнатися їх відмінності, призначення конкретних марок, їх переваги та недоліки.

Давайте розберемося у всіх цих питаннях, перш ніж починати будівельні роботи. З асортиментом пінопласту ви можете ознайомитись в інтернет магазині BudStore, перегляньте які бувають види перед прочитанням статті.

Ефективність утеплення стін пінопластом

У холодну пору року повітря зовні будинків охолоджує стіни, що мають більш високу температуру, прагнучи вирівняти різницю. Несучі стіни з цегли або бетону мають високу щільність і теплопровідність (здатність частинок матеріалів до обміну енергією). Чим щільніше матеріал, тим вище його теплопровідність. Саме тому в будівництві використовуються матеріали з низькою щільністю і теплопровідністю в якості утеплювачів: мінеральна вата, звичайний пінопласт або екструдований пінополістирол, пінобетон, дерево або пиломатеріали та ін.

Одним з найбільш ефективних сучасних утеплювачів для фасадів та внутрішніх частин стін, перекриттів, покрівлі, фундаментів є пінополістирол (полістирольний пінопласт, безпресовий пінополістирол, EPS - Expanded Polystyrene) різних марок, що має пористу структуру (на 98% складається з повітря).

Для наочності ефективності використання пінополістиролу наведемо порівняння аналогічних теплоізолюючих властивостей деяких будівельних матеріалів:

  • пінополістирол - 2см,
  • пінобетон - 27 см,
  • цегла -37 см,
  • пиломатеріали - 20 см,
  • мінеральна вата - 4 см,
  • пінопласт - 3 см.

Крім хороших теплоізоляційних властивостей, полістирол пінопласт також є непоганим звукоізолятором, зберігає свої властивості при контакті з водою і не запалюється, завдяки вмісту в складі антипиренів (самозатухаючий матеріал - літера "С" в маркуванні).

У марках пінополістиролу, виготовленого відповідно до ДСТУ, закладена відповідна щільність, про що свідчать цифри в маркуванні - 15, 25, 35 кг / м³.

Щільність пінопласту для теплоізоляції конструкцій

Яким пінопластом краще утеплювати? Люди часто задають питання: який пінопласт краще, 25 або 35 щільності?

Пінополістирол низької щільності має найвищу теплоізолюючу здатність. Найлегшим і одночасно недорогим є пінополістирол ПСБ-С-15 (щільністю до 15 кг / м³). Однак такий вид підходить в основному для внутрішніх робіт. Його не рекомендується піддавати впливу навколишнього середовища або значним механічним навантаженням. Зате він прекрасно буде служити утеплювачем всередині цегляної кладки, на горищах дахів, в підлогах, для утеплення тимчасових споруд - побутівок, вагончиків, житлових контейнерів, а також складів, верандочок, господарських будівель. ПСБ-С-15 використовують також в якості звукоізоляції в міжкімнатних стінах і перегородках.

Найбільш широко ПСБ-С застосовують для утеплення фасадів житлових будинків. Оптимальна щільність пінопласту для утеплення стін зовні - 25 кг / м³, якій відповідає пінополістирол ПСБ-С-25. Це найпоширеніша марка, універсальна в застосуванні і оптимальна за ціною. Крім фасадів, ПСБ-С-25 годиться для утеплення дахів, підлог, стін будинків і квартир всередині будівель, а також лоджій, балконів, карнизів, рамок дверних прорізів тощо. Застосовують його також в якості вирівнюючого шару перед оштукатурюванням стін.

Для теплоізоляції конструкцій, що піддаються істотним механічним навантаженням - фундаментів, багатошарових панелей, в тому числі, із залізобетону, підземних комунікацій, плоских покрівель, цокольних поверхів, перекриттів, підлог застосовується пінополістирол ПСБ-С-35, щільністю 35 кг / м³. ПСБ-С-35 також використовується для теплоізоляції фасадів, однак це веде до подорожчання проектів.

Оптимальна товщина пінопласту для утеплення стін

У північних і центральних регіонах України для теплоізоляції конструкцій стін рекомендується застосовувати пінопласт товщиною 80-100 мм. Зазвичай застосовуються листи стандартної товщини 5 або 10 см. При цьому можна виконувати подвійне укладання листів по 5 см. При утепленні фасаду, 100 мм - більш ніж достатня товщина (з запасом). При будівництві житлових будинків іноді використовують пінополістирол товщиною 250 мм. Виробники пінополістиролу можуть виконати різання плит під будь-який необхідний розмір.

Однак, важливим у виконанні теплоізоляції буде не тільки покупка якісних матеріалів, але і дотримання технології під час робіт, інакше всі Ваші зусилля можуть звестися до нуля.

Виконуючи утеплення фасаду пінопластом своїми руками, приділіть увагу підготовчим роботам - вирівнюванню і очищенню поверхні, обробці грунтом, установці цокольного профілю для укладання першого ряду плит, а також якості фіксації плит, закладення швів і якісній обробці.

Будь-які порушення в технології приведуть до неприємних наслідків. Якщо Ви плануєте замовити послуги в організації, поцікавтеся заздалегідь репутацією компанії, почитайте відгуки про роботи. Не ризикуйте, замовляючи послуги у неперевірених виконавців, адже коли з'ясується, що робота зроблена неякісно, ​​претензії пред'являти буде вже пізно, а можливо і нікому.

0
репостів
0
репостів