У приватних будинках і котеджах не обійтися без систем індивідуального опалення. Якщо Ваша опалювальна система передбачає застосування газових або твердопаливних котлів з батареями (конвекторами), то Вам знадобиться забезпечити примусову циркуляцію рідини в системі опалення.
Для опалювальних систем відкритого типу можливо і не знадобиться установка додаткових насосів, але такі системи в основному можуть застосовуватися тільки в одноповерхових будинках, та й установка вимагає особливої планування і навичок установника. Найчастіше застосовують опалювальні системи закритого типу, і в таких опалювальних системах для забезпечення максимальної тепловіддачі, і при цьому рівномірної, потрібно в систему встановлювати циркуляційні насоси для переміщення рідини в системі. Бувають газові опалювальні котли з вбудованими циркуляційними насосами, але більшість насоса не має і тоді буде потрібна додаткова установка циркуляційного насоса.
Насосы для газовых котлов являють собою невеликий насос який встановлюється безпосередньо на трубу, може мати кілька перемикачів режимів потужності. Але дуже потужні насоси найчастіше мають один режим, цього достатньо. Промислова група циркуляційних насосів крім опалення застосовується також і в системах гарячого водопостачання і їх установлення істотно відрізняється від побутової групи.
При виборі насоса для опалення варто враховувати його потужність, тиск, продуктивність, монтажний розмір, і діаметр підводяться патрубків.
Існує багато досить непростих формул і схем підбору циркуляційного насоса для опалення, але непосвяченій в ці тонкощі людині, буде швидше за все важко зробити правильний вибір. Ми пропонуємо керуватися кількома простими правилами підбору які максимально підійдуть для будь-якої ситуації.
Отже насоси можуть відрізняться:
- Монтажним розміром - 130 мм, 180 мм, 220 мм, це відстань між монтажними патрубками насоса. Якщо насос буде встановлюватись замість старого то щоб не переробляти труби цей параметр варто врахувати, але якщо насос встановлюється в нову опалювальну систему можете ігнорувати цей пункт.
- Діаметром патрубків - насос може мати різний діаметр різьби, знову таки якщо насос встановлюється замість старого, то варто звернути увагу на цей параметр, але якщо насос встановлюється в нову опалювальну ситему, то це не настільки важливо, всерівно можна буде зіграти на перехідниках.
- Тиск - найважливіший параметр підбору, тиск насоса вказує на яку поверховість будинку він розрахований. Наприклад насос з напором до 4 метрів, призначений для теплих підлог або одноповерхових будинків. Насос з напором 6 метрів може застосовуватися в двох етажних приватних будинках з недуже сильно розгалуженою опалювальною системою. Насос з напором 8 метрів, застосовується для установки в двох і трьох поверхових будинках. Насоси з напором 12 метрів актуальні для трьох і чотирьох поверхових будинків. Для циркуляції води в опалювальних системах більш багатоповерхових будинків застосовуються циркуляційні насоси промислової групи.
- Продуктивність впринципі, параметр не настільки важливий, якщо у Вас не особливо складна система опалення. В основному продуктивність насоса розрахована так, що при правильній системі опалення, не надмірно перевантаженою батареями, насос буде за годину прокачувати всю рідину в системі близько трьох раз по колу. У виняткових випадках коли потрібна висока продуктивність тоді саме ця величина буде являтися вирішальною при виборі, а не тиск.
Поставтеся відповідально до вибору насоса, якщо у Вас особливі умови експлуатації та вимоги, підбір повинен виконувати кваліфікований працівник.