Що треба знати про відпочинок у Закарпатті

Край неймовірних краєвидів, чистого гірського повітря, колоритної кухні, еклектичної архітектури – це Закарпаття. Регіон, де можна відпочити та оздоровитися у будь-яку пору року. Релакс тут корисний для гіпертоніків, хворих на бронхіальну астму та виразку шлунку. Закарпатський регіон прийдеться до смаку і сім’ям з дітьми, і молоді, і активним мандрівникам.

Відпочинок у Закарпатті з лікуванням

Закарпаття – унікальне поєднання природних ресурсів, які здатні відновити сили організму. 2-3 тижні тут, і життєві сили знову повертаються.

Здатність впливати на організм мають і закарпатські мінеральні води. Не ті, що у пластиковій пляшці, а просто з джерела. Цілющими вважаються не лише відомі “Поляна квасова”, “Поляна купіль” й “Лужанська”, а й “Свалява”, “Плоскирівська”, “Олегівська”, “Теплиця” та чимало інших.

При виборі санаторію для лікування варто звернути увагу на наявність медичної бази та повного спектру медичних послуг: масаж, соляна печера, аромо- фітованни, лікувальні душі, інгаляторій. Особисто ми рекомендуємо комплекс оздоровчого лікування та сімейного відпочинку “Сонячний”.

А селище Солотвино – клондайк для тих, хто потерпає від алергічних та аутоімунних недугів. На глибині 300 метрів тут розташований лікувальний корпус, де спеціалізуються на спелеотерапії , використовуючи цілющий мікроклімат соляної печери.

Ще один безцінний оздоровчий ресурс Закарпаття – термальні води. Вони позитивно впливають при лікуванні серцево-судинних, урологічних, нервових захворюваннях, проблемах з опорно-руховим апаратом. Термальні джерела розташовані у селах Берегове, Велятино, Косино.

Вартість же путівки до санаторію залежить від декількох факторів: типу номера, сезону (восени та навесні дешевше) та переліку медичних процедур.

Екскурсії

Пребування у Закарпатті – це можливість поєднувати пасивний відпочинок з цікавими мандрівками. У цій місцині велика кількість цікавих локацій розташована у радіусі не більше 100 кілометрів. Ви маєте змогу побачити неймовірні природні пам’ятники, фортеці, монастирі.

Серед таких визначних місць – мукачівський замок “Паланок” та замок кохання “Сент-Міклош”, Замок Тамплієрів у с. Середнє, замок-палац графів Шенборнів. А також – долина нарцисів та оленяча ферма поблизу м. Хуст, водоспад “Шипіт” неподалік від с. Пилипець, озеро “Синевір” та карпатський біосферний заповідник. У Солотвино ж можна відвідати музей історії солекопалень.

У Синевірі та на водоспаді купатися неможливо через крижану воду. Утім, нічого не заважає зробити це у теплих термальних джерелах, якими славиться Закарпаття.

Гірськолижні курорти Закарпаття

ВІДПОЧИНОК В КАРПАТАХ ВЗИМКУЗакарпаття неможливо уявити без лижних розваг. Найвищим тутешнім гірськолижним курортом вважається Драгобрат. База розташована на висоті 1400 м над рівнем моря. Драгобрат відомий тим, що тут найдовше можна застати сніг – часто до середини травня, а інколи – навіть до початку червня. До найближчого селища Ясіня звідси 18 км складною дорогою. Томудістатися до бази можна лише позашляховиками.

З-поміж іншим примітний і курорт Подобовець на висоті 950 м над рівнем моря. Останнім чаом тут стрімко будуються численні бази відпочинку. У лісі біля курорту прорубані «труби» – своєрідні тунелі серед лісу. 

А от для лижників-новачків чи не найкращим варіантом стане курорт Лазещина. Тут розташовані траси низького рівня складності. Та ще й житло можна орендувати дешевше, ніж, приміром, у Буковелі.

0
репостів
0
репостів