Рак нирки Чому розвивається онкологічне захворювання

Чому розвивається онкологічне захворювання

Злоякісна пухлина в тканинах та накопичувальній системі нирки називається рак нирки. Вона може вражати один або обидва парні органи та на ранній стадії має невеликі розміри. Однак з плином часу онкологічний процес розповсюджується та може навіть метастазувати на сусідні органи. Тому важливо своєчасно діагностувати захворювання.

Онкологія нирки більш розповсюджена серед чоловіків. На появу хвороби можуть вплинути наступні фактори:

  • куріння, через канцерогенний вплив тютюнового диму на нирку;
  • пошкодження ниркової паренхіми у людей віком старше 50 років;
  • патологічні зміни клітин у пацієнтів з цукровим діабетом;
  • ураження органів хронічними інфекційними процесами;
  • механічне травмування;
  • ведення малорухливого способу життя, що провокує ожиріння.

Немає чітко визначених факторів, які б 100% призводили до розвитку раку нирки. Патологія стає результатом комплексного впливу шкідливих чинників, в тому числі поганої екології, незбалансованого харчування, канцерогенних речовин.

Як проявляється рак нирки

Онкологія нирки характеризується поступовим розвитком та на ранніх стадіях може не проявлятись видимими симптомами. Першими сигналами про небезпеку стають наступні патологічні прояви:

  1. при випорожненні сечового міхура в сечі є домішки крові;
  2. обличчя постійно набрякає, підвищена пітливість;
  3. больові відчуття в області попереку;
  4. болючість сечовипускання.

Інтенсивність симптомів наростає разом зі збільшенням розмірів пухлини. Людина починає без видимих причин втрачати вагу, почуває себе втомленою та млявою. За таких обставин важливо звернутись до лікаря та пройти комплексне обстеження організму. Дієвими методами діагностики є УЗД нирки, МРТ, урографія.

Якими способами лікують онкологію нирки

Для збереження життя пацієнта патологічні тканини нирки потрібно видалити. На ранніх стадіях можна провести лапароскопічну резекцію частини ураженого органу зі збереженням його функціональності. В більш запущених ситуаціях доводиться повністю видаляти нирку, щоб не допустити метастазування.

Хірургічні втручання при раку нирки проводяться через невеликі проколи на черевній стінці (лапароскопія), що дозволяє зменшити реабілітаційний період та не травмувати тканини. Великі пухлини спочатку пригнічують медикаментозною або променевою терапією, щоб вони стали операбельними.

Саме при маленьких розмірах пухлини можна зберегти нирку. Тому важливо проходити щорічний профілактичний огляд – УЗД нирки, на якому можна виявити злоякісні процеси навіть на ранніх стадіях, коли вони ще чітко не дають про себе знати.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

0
репостів
0
репостів