Що потрібно знати про особливості фільтрації червоних та білих вин

w1shutterstock 391495360 918x590Для виноробів важливою стадією створення молодого вина є фільтрація вин, зокрема червоних та білих. Вона дозволяє не тільки покращити якість продукції, а й вдосконалити стабільність вина перед розливом, тож видалення спецзасобами https://aprofi-group.com/uk/ небажаних частинок, осаду, бактерій та іншого бруду важливе. Процес фільтрації для червоного та білого вина може відрізнятися, бо вони мають свої особливості, які саме читайте далі.

Препарати, обладнання та матеріали для фільтрації вин

Для фільтрації білих та червоних вин використовують ряд спеціальних препаратів, обладнання та матеріалів, аби отримати якісну та безпечну для вживання продукцію. Серед препаратів використовують:

  • діатомову землю - найпоширеніший фільтраційний матеріал для вин. Це фільтівний агент, що використовується для видалення мілких частинок, а також бактерій;
  • бентоніт - глинистий препарат, який стабілізує вино та видаляє білки чи інші забруднення;
  • пургін - хімічна речовина, що ефективно видаляє зайвий кисень, стабілізує, очищає продукцію;
  • альбумін - білковий препарат на основі казеїну чи яєць, що видаляє зайві таніни, барвники.

scale 1200Також для очищення вин також використовують насоси, картриджі, мембрани, сита та трубки. З їх допомогою вино пересувається через фільтри, небажані частинки затримуються, проходить процес грубої, тонкої фільтрації.

Крім того, додатково використовують такі матеріали як тканини з поліестеру, бавовни, нейлону, різноманітні порошки. Зокрема їх завдання здійснити грубу очистку від зайвих частинок, однак кожна виноробня може мати свої унікальні вимоги до фільтрації, і вибір препаратів, обладнання та матеріалів зазвичай залежить від конкретних потреб та вимог.

Фільтрування червоного вина

Особливістю фільтрації червоного вина є проходження сировини через етап бродіння, після чого воно відстоюється та частково очищається від осаду. Червоне вино також може підлягати грубій очистці з допомогою сит чи центрифуг.

Важливим етапом є також тонка фільтрація з використанням, наприклад, діатомової землі, що дозволяє видалити з продукції дрібні частинки, дріжджі, бактерії, а також процес стабілізації - з допомогою холоду, хімічних та біологічних домішок, аби зберегти тонкий смак, аромат та стійкість до осаду.

Фільтрування білого вина

Біле вино, зазвичай після віджиму винограду, відстоюється, аби відділити його від осаду, а безбарвний сік вилити. Після чого сировина проходить грубу фільтрацію для видалення великих часточок і осаду. Кришталево чистий вигляд та смаку вину надає тонка фільтрація з використанням мембран чи діатомової землі. Аналогічно червоному, біле вино піддається стабілізації для збереження смаку, придатності до споживання.

В усіх випадках важливо використовувати якісні сертифіковані матеріали, аби виправдати показники вина. До того ж важливо має значення дотримання дозування і температурного режиму, що впливають на активність ферментів.

0
репостів
0
репостів