Жоден ресторан не обходиться без професійного блендера. За допомогою цього обладнання можна готувати смузі, коктейлі, супи-пюре, подрібнювати лід, горіхи та інші продукти. Обирати професійний блендер потрібно виходячи з цілей та потреб закладу.
Але в будь-якому випадку цей прилад має позитивно вплинути на загальну продуктивність роботи кухні. При цьому ціна блендера має бути виправдана та вигідна для керівника закладу.
Як знайти найвигідніший варіант? Підкажуть експерти Normak.com.ua.
Типи блендерів
Перш ніж перейти до обговорення принципово важливих деталей, нагадаємо основну класифікацію блендерів.
Барний блендер
Барний блендер — ідеальний інструмент для приготування коктейлів. Він представляє собою чашу, встановлену на підставці. Управління зосереджено саме в цій підставці.
Такий блендер не розрахований на обробку твердих продуктів. Його головне завдання — змішувати рідкі інгредієнти для коктейлів.
Потужність барного блендера зазвичай не перевищує 700 Вт.
Блендер для твердих інгредієнтів
Харчові блендери — потужніші, ніж барні. Вони підходять для подрібнення твердих продуктів, таких як морква, шоколад, лід, горіхи, заморожені ягоди.
Занурювальний блендер
Занурювальний блендер представляє собою довгий стержень. З одного боку на ньому закріплені рухомі леза, з іншого — рукоятка з вбудованим двигуном. Такий блендер використовується для приготування супів-пюре, соусів та подрібнення м’яких (відварених) продуктів до пюреподібного стану.
Особливість пристрою полягає в тому, що його потрібно постійно тримати в руці. Тому для регулярного використання у закладах громадського харчування — це не найзручніший варіант.
Визначте, в яких процесах буде задіяний блендер
При виборі професійного блендера важливо розуміти:
- у яких процесах він буде задіяний;
- які продукти в ньому будуть оброблятися;
- як часто він буде використовуватися.
Відповіді на ці питання звузять коло пошуку та допоможуть знайти ідеальний варіант.
Наприклад, якщо Ви плануєте подрібнювати блендером лід, Вам знадобиться прилад з двигуном не менше 2 л.с.
Але значення має не лише потужність, а й тип лез, матеріал виробу та інші параметри. Розглянемо їх докладніше.
Якщо блендер потрібен для частого використання, зверніть увагу на професійні моделі високої потужності. Такі прилади можуть працювати довше без перегріву двигуна.
Важливі параметри при виборі блендера
Потужність
Чим більша потужність блендера, тим більше задач він допоможе вирішити:
- блендер з потужністю до 400 Вт підходить для змішування та подрібнення м’яких продуктів та рідин;
- блендер 700–1000 Вт підійде для обробки продуктів середньої твердості;
- 1,2 — 1,5 кВт — це потужність, яка дозволяє приладу подрібнювати тверді інгредієнти (горіхи, сирі овочі тощо) та замішувати тісто;
- блендером з потужністю понад 2 кВт також можна дробити лід, заморожені ягоди та інші тверді продукти.
Чим більша потужність блендеру, тим більше часу він зможе працювати безперервно
Особливості лез
Якість сталі та форма ножа впливають не лише на подрібнення продукту, а й на довговічність самого приладу. Хороше лезо з легкістю справляється з твердими та рідкими продуктами.
Зверніть увагу на моделі з 3D-лезами. Це ножі, які складаються з шести лопатей. Лопаті розташовані в різних площинах. Така конструкція сприяє кращому подрібненню.
Швидкість обертання ножа
Чим швидше обертаються ножі блендера, тим швидше подрібнюється і змішується продукт. У професійних моделях швидкість обертання лез може перевищувати 30000 об/хв.
Місткість чаші
Об’єм чаші повинен відповідати завантаженню кухні закладу. Якщо потрібно приготувати кілька порцій супу-пюре, достатньо буде чаші об’ємом 1 літр. Якщо цього мало, зверніть увагу на професійні моделі з ємністю 2–4 літри.
Простий догляд
Обирайте моделі, які легко миються. Професійна кухня не терпить уповільнень на жодному етапі готування.
Чаша має з легкістю очищатися від забруднень.
Додаткова зручність — функція самоочищення. Просто налийте в чашу води і трохи миючого засобу, запустіть програму очищення, і через лічені секунди ємність стане ідеально чистою.
Міцність конструкції
Міцність конструкції залежить від типу та якості використовуваних матеріалів.
База блендеру, як правило — пластикова. Деякі елементи можуть бути металевими.
Чаша приладу може бути зроблена зі скла, пластику або металу.
Металеві чаші, хоч і міцні, але не дуже зручні. У такій ємності неможливо оцінити готовність продукту без зупинки приладу.
Скло — важке та крихке. Якщо така чаша впаде на кахель або стільницю, вірогідніше за все, вона розіб`ється. Тому у професійних блендерах чаша зазвичай виготовлена з полікарбонату.
З полікарбонату також виготовляють посуд та гастроємності для викладки продуктів: https://normak.com.ua/gastroemkosti-iz-polikarbonata.
Пластикові ємності — легкі, зручні та довговічні. Важливо, щоб пластик був якісним. Тоді ємність не покриється з часом мікроподряпинами і не змінить свого відтінку.
Температура, яку витримує чаша
Деякі види пластику «бояться» температури вище +60 °C. У такому блендері не вдасться приготувати гарячий суп-пюре. Зважайте на цей момент при виборі блендеру.
Тип управління
Управління блендера може бути механічним та електронним. Механічне управління підійде закладам із невеликим завантаженням.
А там, де особливо важливі швидкість робочих процесів та ефективність, краще впорається електронне управління.
Елекронне управління професійним блендером JTC OmniBlend V
Спеціальні функції
У деяких моделях блендерів є спеціальні функції:
- таймери;
- імпульсний режим;
- турборежим;
- програмовані елементи керування.
Якщо на кухні готуються одні й самі продукти день у день, то запрограмовані режими допоможуть збільшити продуктивність роботи кухаря.
Зменшення рівню шуму
Блендер — досить гучний прилад. Подбайте про співробітників, які регулярно з ним працюють: придбайте модель з шумоподавлюючим ковпаком.
Продуктивність блендеру
Продуктивність — один із найважливіших критеріїв при виборі будь-якого професійного обладнання. І блендер — не виняток.
Якісний блендер позитивно впливає на ефективність та швидкість роботи кухні.
Саме тому на професійній кухні має бути професійний блендер. Він перевершує побутові моделі за міцністю, довговічністю та продуктивністю. Крім того, непрофесійні прилади часто перегріваються і не дозволяють кухареві швидко завершити приготування страви.
Професійний високопотужний блендер — це вигідне вкладення. Він збільшує загальну продуктивність роботи кухні та бару, дозволяє подрібнювати різноманітні продукти та розрахований на довготривале використання.
Контакти компанії «Нормак»
Сайт: normak.com.ua
Телефон: 044 383-59-50, 068 564-58-52, 066 055-18-99
Адреса: вул. Робоча 89, м. Дніпро, 49008, Україна
Email: info@normak.com.ua
Instagram: instagram.com/normak_ua/
Опубліковано на замовлення
Ideas Bureau Slav.ua