Купуючи зимове взуття оптом чи вроздріб, необхідно бути готовим до різних неприємних ситуацій. Серед них найбільш часто зустрічається проблема тісноти виробів, через яку ходити в купленій парі чобіт або черевик стає неможливо. Виправити ситуацію допоможе акуратне розтягування взуття одним з доступних способів.
Замшеве взуття
Зимове взуття із замші завжди виглядає розкішно. Воно дуже тепле і м'яке, тому при правильному підборі розміру носити його максимально зручно людям будь-якого віку. Однак в разі покупки тісної пари чобіт або черевик про комфорт доведеться забути. Виправити ситуацію допоможуть дерев'яні колодки з регульованою довжиною, а також спеціальні спреї для розтягування. Якщо у Вас немає ні того ні іншого, то можна скористатися одним з таких способів:
- Гарячий пар. При нагріванні замша розширюється, тому для розтягування чобіт або черевик достатньо обробити їх гарячою парою. Зробити це можна за допомогою спеціального відпарювача або праски з функцією «парового удару».
- Зволоження та нагрівання. Щоб розтягнути замшеве взуття, потрібно злегка нагріти його (наприклад, над каструлею з киплячою водою) і протерти вологою ганчіркою. Потім слід надіти чоботи і походити по кімнаті декілька хвилин. Після цього залишиться лише витримати паузу в 8-10 годин і насолоджуватися отриманим результатом.
- Вологі газети. Для розтягування взуття необхідно змочити водою газети і зім'яти їх для отримання цілісної паперової маси. Потім нею слід щільно набити чобіт і залишити до повного випаровування вологи.
Шкіряне взуття
Зимове взуття українського виробників користується величезною популярністю. Воно не поступається за якістю зарубіжним аналогам, але коштує набагато дешевше. Найбільш затребуваними є шкіряні вироби, які відрізняються універсальністю і ідеально підходять для мінливої зимової погоди. Для їх розтягування в домашніх умовах можна застосовувати такі методи:
- Заморожування. Черевики або чоботи зі шкіри обробляють кремом, наповнюють пакетами з водою і обертають харчовою плівкою. Потім їх поміщають в морозильну камеру холодильника, де залишають на 6-8 годин. Після закінчення цього часу взуття виймають і залишають на ніч при кімнатній температурі. Потім акуратно дістають пакети з водою і, при необхідності, просушують внутрішню частину шкіряних виробів.
- Нагрівання. Для цього способу розтягування потрібно надіти тісне зимове взуття на 2-3 пари шкарпеток і ходити в ньому по кімнаті протягом 20-25 хвилин. Потім необхідно 30 секунд нагрівати шкіряні вироби (не знімаючи їх з ніг) за допомогою фена. Далі слід активно рухати стопу всередині чобіт, намагаючись натискати на найбільш тісні ділянки. Знімати взуття можна тільки після його повного остигання.
- Огортання. Для цього методу знадобиться бавовняна тканина, яку слід заздалегідь змочити гарячою водою. Після цього матеріал акуратно обертають навколо чобіт або черевик і залишають на 25-30 хвилин. Після закінчення зазначеного часу пару натирають касторовою олією і щільно набивають згорнутими газетними листами. Через добу виймають папір і видаляють залишки масла.
Взуття з нубуку
Нубук - це примхливий матеріал, за яким потрібно правильно доглядати (дізнатися, як це правильно робити можна на сторінці сайту: Правила догляду за зимовим взуттям). При цьому він ідеально підходить для виготовлення зимового взуття, тому що добре тримає тепло і має підвищену еластичність. Через останню особливість розтягувати такі вироби досить просто. Однак, щоб досягти успіху в цій справі і не зіпсувати матеріал, потрібно скористатися одним з таких способів:
- Розношування. Взуття з нубука швидко приймає форму стопи людини. Тому для розтягування таких виробів необхідно максимально довго не знімати чоботи. Досить буде 1-2 днів, щоб взуття ідеально «сіло» на ноги. Для отримання більш швидкого ефекту можна розношувати куплений виріб у 2-3 парах шкарпеток.
- Застосування спеціальних засобів. Щоб швидко розтягнути зимові чоботи з нубуку, необхідно скористатися речовинами, призначеними спеціально для цього матеріалу. Наносити засіб потрібно тільки на зовнішню поверхню, попередньо випробувавши його на невеликій ділянці.
- Колодки. Ця проста конструкція є найбільш ефективною при роботі з нубуком. Вона вставляється всередину чобота або черевика і підлаштовується під потрібний розмір. Через добу колодки виймають і перевіряють отриманий результат. При необхідності повторюють операцію ще 1-2 рази.