Практично у кожного мешканця приватного сектору в господарстві є драбина. Якщо ж немає, то доводиться позичати. Бо без драбини — точно не обійтися. Пояснювати що таке драбина у сучасному світі певно немає потреби. Але дізнатися які вони існують — буде корисно.
Сьогодні на ринку товарів можна знайти величезний вибір найрізноманітніших драбин. І обрати серед них потрібну іноді буває справді важко. Хороший вибір можна знайти на сайті https://ukraine-standart.com.ua/lestnitsy-stremyanki.html.
Розрізняють драбини за:
- їхнім призначенням,
- матеріалом виготовлення,
- конструкцією та формою,
- висотою.
В основному вибирають драбини за призначенням. Існують професійні моделі та драбини для використання в домашньому побуті. Професійні більші розмірами і відповідно важчі. Проте є більш функціональними і з їх допомогою можна виконувати більш складні і тривалі роботи. За конструкцією драбини бувають обладнані поручнями, розсувними або розкладними, а також мати якусь певну форму.
Найчастіше драбини використовують для:
- повсякденних домашніх справ (вилізти на горище, зібрати плоди дерева, зробити чистку дерев тощо) та виконання ремонтних робіт,
- роботи магазину, складу чи бібліотеки (для розкладання товарів на полиці, розміщення матеріалів тощо),
- будівництва приміщень та оздоблення будинку.
Якщо вирішили купити драбину, варто також звертати увагу на наступні особливості.
- Безпека і стійкість. Від того, наскільки драбина буде стійка може залежати ваше життя. Існують навіть певні
сертифікати, які підтверджують якість виготовленої конструкції драбини. Відповідальні виробники навіть оснащують сходинки драбини протиковзким рифленням. Також використовують пластикові накладки, щоб закрити виступаючі гострі деталі. Звертайте увагу на наявність пластмасових чи гумових наконечників на ніжках опори.
- Мобільність. Якщо драбина потрібна для частого переміщення, то важливо аби вона була виготовлена з легких матеріалів. Також добре, щоб її можна було зручно складати і переносити у руках.
- Якісна конструкція. Якість драбини залежить від кріплень і з'єднань усіх елементів. Якщо це конструкція для використання вдома, то з’єднання можуть бути болтові або приварені. Якщо ж драбина потрібна у професійній діяльності, тоді важливо аби з’єднання були завальцьовані, тобто втиснуті в опору за допомогою преса, що забезпечує максимальну міцність і стійкість.