Прорвала труба, гідравлічні випробування чи аварія в мережі — безліч причин знайдеться у комунальників, які спричиняють відключення гарячої води. Проте мало хто з них задумується, який дискомфорт через це доводиться терпіти користувачам. Через подібні проблеми більшість завбачливих людей відмовилися від централізованого постачання гарячої води та встановили собі індивідуальний бойлер водонагрівач. Що це і як обрати хороший для себе — розповідаємо детальніше.
Бойлер — це водонагрівач накопичувального типу. Тобто бак і нагрівальний елемент. В баку вода нагрівається до потрібної температури та залишається такою. Бойлери використовують для нагрівання води у ванній кімнаті та кухні.
Об’єм бойлеру — головна характеристика
Найголовнішою характеристикою під час вибору бойлера є його обсяг. Потрібно зрозуміти з якою метою вам потрібно нагрівати воду.
Для миття рук та посуду достатньо буде водонагрівача на 10-15 літрів. Для “душового” варіанту маленької квартири з одним мешканцем підійде 30-літровий бойлер.
Якщо плануєте приймати душ і хочете мати гарячу воду у кухні, тоді потрібен водонагрівач на 50, 75 чи 80 літрів. Його буде достатньо для сімейної пари.
Для сім’ї з дітьми, яка хоче мати гарячу воду для душу, прийняття ванни та миття посуду на кухні, необхідно купувати бойлер на 100 літрів. Вони є найбільш популярні на універсальні.
Великій сім’ї чи людям, які полюбляють замість душу регулярно приймати ванну, варто задуматися над 150-літровим водонагрівачем.
Ну а якщо ваша сім’я складається з 5-8 осіб, тоді оптимальним варіантом буде бойлер на 200-300 літрів.
Великий вибір бойлерів можна подивитися на сайті Інтернет-магазину “Алло”.
Вертикальний чи горизонтальний
У магазин ви побачите, що існують бойлери вертикальної установки та горизонтальної. Також ще й універсальні моделі, які можна встановлювати як вертикально, так і горизонтально.
Але важливо розуміти, що установка водонагрівача впливає на зручність та виходить з просторових можливостей вашої ванної чи кухонної кімнати.
“Мокрий” чи “сухий” ТЕН
Коли купуєте бойлер, можна натрапити ще на параметр — спосіб нагрівання води: “мокрим” чи “сухим” ТЕНом. Різниця між ними полягає у тому, що “сухий” має додаткову колбу, в якій знаходиться сам ТЕН, при цьому він не контактує з водою напряму.
“Сухий” ТЕН не вимогливий до води. Здатний зберігати температуру води до 40 градусів за Цельсієм. Низька ймовірність корозії металу. Має більший термін функціонування.
Натомість “мокрий” ТЕН швидше нагріває воду. Дешевше коштує і має більший вибір пристроїв у разі пошкодження. Проте на ньому швидко утворюється накип, відповідно ТЕН треба часто чистити та замінювати.