Щоб забезпечити комфорт керування автомобілем та безпеку на дорогах, необхідно правильно підібрати шини для своєї машини. Для цього потрібно звертати увагу на маркування, яке вказується на бічній стороні покришок.
При виборі гуми для легкового авто слід враховувати ряд важливих параметрів:
-
сезонність;
-
тип протектора;
-
тип конструкції шини (камерна, безкамерна);
-
тип конструкції корду;
-
монтажний (посадковий) діаметр;
-
ширина шини;
-
висота профілю;
-
індекс навантаження;
-
індекс швидкості.
Визначившись з основними характеристиками, на сайті https://rosava.com/ru/tyres/passenger ви зможете підібрати відповідні легкові шини від компанії «Росава».
Особливості вибору легкових покришок
Розглянемо докладно, які саме параметри слід брати до уваги.
Сезонність
На момент вибору автогуми ви прекрасно розумієте, зимові або літні шини вам потрібні. Також можна віддати перевагу всісезонним покришкам, які призначені для експлуатації при будь-яких погодних умовах.
Тип протектора
За будовою малюнок протектора буває симетричним або асиметричним, спрямованим або ненаправленим. Найпоширенішим та недорогим варіантом є шини з симетричним ненаправленим протектором. Спрямованість малюнку підвищує його здатність до ефективного водовідведення із зони контакту. Ну а асиметричний малюнок протектора одночасно забезпечує хороше водовідведення та курсову стійкість.
Тип конструкції
По конструкції покришки для легкових авто призначаються для використання з камерою або без неї. В сучасних умовах питання вибору конструкції автогуми практично визначене: більшість сучасних легкових шин є безкамерними. Це можна побачити по маркуванню «Tubeless» («безкамерна») або «TL».
Тип конструкції корду
Тип силової частини покришок («скелета») теж є другорядною характеристикою, адже практично всі сучасні шини мають радіальний корд. На маркуванні це видно по букві «R», яку часто плутають з радіусом.
Монтажний (посадковий) діаметр
Це теж простий параметр, якщо у вас вже є диски, для яких ви вибираєте шини: посадковий діаметр легкової автогуми обов'язково повинен збігатися з діаметром диска. Якщо ж ви купуєте диски разом з шинами, потрібно уточнити в керівництві по експлуатації, який діаметр допустимо для використання на вашому автомобілі, і вже потім можна підібрати покришки того ж розміру.
Ширина автошин
Ширина гуми (в міліметрах) вказується першою цифрою в маркуванні, наприклад, покришки 185/70 R14 мають ширину 185 мм. Даний параметр може варіюватися при виборі шин для певних дисків. Вся справа в тому, що гума повинна правильно «сидіти» на диску. Занадто вузькі шини будуть сидіти «будиночком», що підвищує ризик мимовільного розбортування, а надто широкі — «грибом», що також є неприпустимим. Якщо ви самостійно вибираєте диски для авто, то краще віддавати перевагу широким моделям, які забезпечують більшу пляму контакту з дорогою, кращу динаміку автомобіля та знижену витрату палива.
Висота профілю
Висота профілю — другий індекс, що відображаються в маркуванні (вказується у відсотках від ширини покришки). Так, для шин 185/70 R14 висота становить 70% від ширини (129.5 мм). Від висоти профілю залежать деякі характеристики легкової автогуми. Так, більш високий профіль забезпечує кращий комфорт та стійкість до пробоїв, а низькопрофільні покришки передають навантаження на підвіску та кузов. Також нижчий профіль забезпечує кращу керованість, а більш високий робить авто «млявим».
Індекс навантаження
Даний параметр відображає максимально допустиме навантаження на покришку при її експлуатації. В маркуванні позначається цифрою після геометричних параметрів: для шини 185/70 R14 88H індекс навантаження становить 88. Розшифрувати параметр можна за допомогою таблиць, наведених виробниками автогуми.
Індекс швидкості
Цей параметр вказує на максимально допустиму швидкість, при якій шини зберігають свої експлуатаційні характеристики. Це буквений індекс (у наведеному прикладі це H), який також розшифровується за допомогою відповідних таблиць від виробників.