Що таке банківський кредит та історія його появи

Банківський кредит - це фінансова операція, яка надає позичальникові кошти на певний час, з певними умовами, які відповідають принципу банківського кредитування. Це якшо коротко, а от більш детально нам допомогли розібратися у питанні Centro credit.

Історія виникнення кредиту і історія кредитних карт сягають корінням в далеке минуле, і має чимало цікавих, а часом і драматичних сторінок. Кредит і кредитні карти - найважливіші складові життя більшості дорослого населення планети. Без істотних фінансових інститутів в наш час вже не обійтися. Познайомимося з їх історією більш докладно.

Таке поняття, як кредит, вже давно відомо кожній людині, адже щодня десятки тисяч громадян звертаються до фінансових установ за позикою. Якщо розглядати дане визначення в перекладі з французької, то під кредитом слід розуміти «довіра». Все населення країни поділені на дві групи: одні громадяни виступають прихильниками кредитування, і практично живуть за позикові кошти, інші - намагаються обійтися без залучення грошей кредитора. Проте, не дивлячись на різнобічність поглядів громадськості, кредитне обслуговування, як було, так і залишається на сьогоднішній день самим потужним двигуном економіки в усьому світі.

Історія виникнення кредиту

Найперші позики були впроваджені досить давно, ще за часів, коли правління здійснював цар Соломон. Тоді несвоєчасність погашення кредитного боргу могла каратися відданням в рабство кредитодателю. Через деякий час за наказом царя, заходи відповідальності були пом'якшені, і якщо позичальник не повертав суду, то відповідав за свій обов'язок він не власною свободою (життя), а своїм майном. Якщо боржник не виплачував кредит, то перед його житлом ставилося стовп, де прописувалося ім'я кредитодавця, до якого надходило у власність майно позичальника. Саме цей стовп, в подальшому перейменувався іпотекою, яка перекладається як «заставу».

У перший час кредитування не приносило прибутку кредитодавця, які не мали з цієї діяльності ніякого доходу. Обумовленість кредитного обслуговування полягала в безвиході і вимушеному положенні селян, яким зв'язку з недоліком свого врожаю, доводилося йти до сусіда і просити в борг. Так, взявши один мішок зерна, віддати позичальник повинен був в півтора, а то і в два рази більше.

Ніяких гарантій того, що в наступному році у боржника не виникнуть ті ж проблеми, у кредитора, звичайно, не було, і якщо борг не повертався, то людина видав кредит, забирав позичальника в рабство. Найсерйознішим противником кредитування виступала церква, яка не схвалювала такого фінансування, і вважала, що кредитори не повинні вимагати від своїх боржників крім боргу, ще й відсотків. Церква закликала прощати борги, чому є підтвердження в Євангеліє, де написано, що давай в борг, не потрібно нічого очікувати.

Новітня історія кредитування

У 17 столітті в Англії стали практикуватися позики, які надавалися під передчасно обумовлену ставку. Впровадження кредитування в російську економіку відбулося тільки в середині 18 століття, після чого позики стали надаватися під 6% на рік. На сьогоднішній же день кредитна діяльність виступають найбільш прибутковою і прибутковою діяльністю не тільки фінансових установ, але і всієї світової економіки. Навіть величезні відсотки для більшості громадян сьогодні не перешкода. Обумовлено це необхідністю в капіталі, необхідному для життя і ведення сучасного побуту.

Тепер звернемося до історії кредитних карт. Хоча вони з'явилися набагато пізніше можливості кредиту на карту, але їх історія не менш цікава. 

Історія кредитних карт

Кредитні карти, як такі, з'явилися досить давно, їм вже майже століття. Спочатку карти видавалися деяким заможним клієнтам. Потім в 1950 з'явилася компанія, яка служила посередником між покупцями і продавцями. Ідея полягала в тому, щоб піти від нестачі готівки в кишені і отримати можливість витрачати гроші не тільки в своєму місті.

Перша компанія, що надає посередницькі послуги, отримувала прибуток і від компаній, що продають товари, і від покупців. В процесі обміну інструментом служили картки. Деякі з них нагадували сучасні картки, на них було вигравірувано ім'я, і ​​з її допомогою робилася відмітка на чеку, його потім можна було переводити, знімаючи гроші з рахунку.

Diners Club перший час випускала карти, роблячи це швидше як експеримент, першими власниками карти були всього 200 чоловік. Потім в систему стали включатися ресторани. За короткий термін власник компанії отримав величезний прибуток.

Слідом виникла система карт «Американ експрес», далі в процес підключилися банки, і кредитні карти наблизилися до свого сучасного вигляду.

Англія стала другою країною, в якій стали використовуватися карти, потім поширення пішло в інших країнах. Процес поширення характеризувався всюди по-різному. Різниця в розвитку видна і зараз.

Новітня історія кредитних карт

У 80-х р.р. кредитні карти придбали свій сучасний вигляд, правда, вони не були ще тоді такими розкішними як зараз, але вже був чіп і найменування банку, який її видав і дані власника. Пін-код був складений з 4 цифр через дружину одного з розробників, вона не могла тримати в голові більше 4 цифр поспіль.

Роль зіграло і те, що дві платіжні системи одночасно стали займатися розвитком ринку пластикових карт. Справа не тільки в банках, разом з ними представництва платіжних систем розробляють кредитні продукти, умови, на яких дається карта.

Платіжні системи стали свого роду способом зв'язку між банками, і роблять більш зручною життя клієнтів, які можуть картою, випущеної в Росії, розраховуватися де завгодно. І це при тому, що карти кожної країн мають свої особливості.

Платіжні системи не випускають карти самі, тільки при співпраці з банками або платіжними системами. Кредитні карти випускають або банки або інші фінансові організації, що видають позики.

Карти, маючи одну основу, все ж змінюються, їх функції стають більше, кредитна карта може використовуватися як дебетова і навпаки. Припустимо чекати ще чогось нового.

0
репостів
0
репостів