З історії освіти в Європі знаємо, що університети від інших навчальних закладів відрізнялися незалежністю (свобода) і корпоративність (спільність викладачів і студентів в служінні одній справі). Таким чином, студент повинен бути вільний духом і поважати спільний простір навчальної і наукової творчості.
З гімну студентів «Gaudeamus», який бере свій початок в піснях середньовічних бардів та вагантів, ми дізнаємося, що крім навчання і шанування свого колективу, студенти є веселим товариством, яке вміє радіти життю і насолоджуватися ним. Отже, студент це життєрадісна і товариська людина.
В Україні, сучасний період породив нове покоління молодих людей, які ніколи не стикалися з тією реальністю, в якій жили їхні батьки. Їх часто зображують як «природних переможців» готових сприймати нові ідеї і здатних підлаштовуватися під нові умови. У них багато перспектив у майбутньому, оскільки вони - піонери в переродженні суспільства. Їх гнучкість, відкритість, мобільність і здатність долати перешкоди, а також їх комунікативний потенціал може надати серйозну підтримку соціальним і економічним реформ. Однією з найбільш характерних ознак сучасного студента, і не тільки в Україні, є його комунікабельність. Це говорить про сильно розвинену соціальну потребу до взаємодії з однолітками, про важливість громадської думки в самореалізації.
Ще років десять тому, звичайний студент тільки мріяв про персональні ноутбуки і вільний домашній інтернет, то сьогодні все це доступно більшості молоді, особливо в великих містах. І з кожним днем горизонти можливостей тільки розширюються. А вільна комунікація, це як вільна любов - більше можливостей, але і більше відповідальності. І справа навіть не в тому, що ти сам вибираєш, що черпнути з надр мережі: корисні пізнання чи непотрібне сміття.
Образ українського студента: - прагматичний, комунікабельний, рішучий і, разом з тим, консервативний, патріотичний і романтичний. Наші студенти хоч і не розуміють свободу як вільну наукову творчість, але легко приймають принципи академічної мобільності; не так ревно, як середньовічні молоді люди, відносяться до університетів як корпорації викладачів і студентів, але дорожать ідентичністю «активного прошарку суспільства» і студентським товариством, не роблять навчання метою життя, а використовують його як засіб особистісного зростання або соціалізації. Однак одне залишається незмінним як в образі, так і в сенсі студента - його веселий, життєрадісний темперамент, бажання спілкуватися і брати від життя по максимуму.
Що ж потрібно сучасному студенту? Та дуже багато!
-З приводу розваг уже було сказано
-Можливість купувати книги зі знижкою (наприклад, підручники, але, втім, і художню літературу).
-Цікаві заходи, які організовувалися б державними органами, і великими компаніями роботодавців.
-Бюджетні подорожі по країні і за кордон для обміну знаннями та досвідом.
-Які-небудь додаткові курси, ФГП, репетиторство.
-Робота на неповну зайнятість, в тому числі, точніше, в першу чергу за фахом.
Це те, що перше прийшло мені в голову, і ці речі були б непогані й, до того ж, вони не часто рекламуються і, відповідно, інформація буде затребувана, хоча, на жаль, не впевнений у прибутковості деяких пунктів, але якщо брати до увагу кінцевий продукт (висококваліфікованих фахівців) - це буде гідний прибуток.
Розділ
Освіта
Сучасний студент
Говорити про ідеальний образ студента необхідно, бо тільки тоді ми будемо мати хоча б приблизне уявлення про те, що ж за зміст криється в цьому понятті. Слово студент пішло від латинського слова «studiosus» або «studens» і стає зрозумілим, що студент - це той, хто навчається (від лат. Studeo - старанно працювати). Тобто, першою ознакою студента є - старанність у навчанні.
Читайте також
Теги: