Середа, 16 січня 2013 14:54

Сучасний студент

Говорити про ідеальний образ студента необхідно, бо тільки тоді ми будемо мати хоча б приблизне уявлення про те, що ж за зміст криється в цьому понятті. Слово студент пішло від латинського слова «studiosus» або «studens» і стає зрозумілим, що студент - це той, хто навчається (від лат. Studeo - старанно працювати). Тобто, першою ознакою студента є - старанність у навчанні.
З історії освіти в Європі знаємо, що університети від інших навчальних закладів відрізнялися незалежністю (свобода) і корпоративність (спільність викладачів і студентів в служінні одній справі). Таким чином, студент повинен бути вільний духом і поважати спільний простір навчальної і наукової творчості.
З гімну студентів «Gaudeamus», який бере свій початок в піснях середньовічних бардів та вагантів, ми дізнаємося, що крім навчання і шанування свого колективу, студенти є веселим товариством, яке вміє радіти життю і насолоджуватися ним. Отже, студент це життєрадісна і товариська людина.
В Україні, сучасний період породив нове покоління молодих людей, які ніколи не стикалися з тією реальністю, в якій жили їхні батьки. Їх часто зображують як «природних переможців» готових сприймати нові ідеї і здатних підлаштовуватися під нові умови. У них багато перспектив у майбутньому, оскільки вони - піонери в переродженні суспільства. Їх гнучкість, відкритість, мобільність і здатність долати перешкоди, а також їх комунікативний потенціал може надати серйозну підтримку соціальним і економічним реформ. Однією з найбільш характерних ознак сучасного студента, і не тільки в Україні, є його комунікабельність. Це говорить про сильно розвинену соціальну потребу до взаємодії з однолітками, про важливість громадської думки в самореалізації.
Ще років десять тому, звичайний студент тільки мріяв про персональні ноутбуки і вільний домашній інтернет, то сьогодні все це доступно більшості молоді, особливо в великих містах. І з кожним днем горизонти можливостей тільки розширюються. А вільна комунікація, це як вільна любов - більше можливостей, але і більше відповідальності. І справа навіть не в тому, що ти сам вибираєш, що черпнути з надр мережі: корисні пізнання чи непотрібне сміття.
Образ українського студента: - прагматичний, комунікабельний, рішучий і, разом з тим, консервативний, патріотичний і романтичний. Наші студенти хоч і не розуміють свободу як вільну наукову творчість, але легко приймають принципи академічної мобільності; не так ревно, як середньовічні молоді люди, відносяться до університетів як корпорації викладачів і студентів, але дорожать ідентичністю «активного прошарку суспільства» і студентським товариством, не роблять навчання метою життя, а використовують його як засіб особистісного зростання або соціалізації. Однак одне залишається незмінним як в образі, так і в сенсі студента - його веселий, життєрадісний темперамент, бажання спілкуватися і брати від життя по максимуму.
Що ж потрібно сучасному студенту? Та дуже багато!
-З приводу розваг уже було сказано
-Можливість купувати книги зі знижкою (наприклад, підручники, але, втім, і художню літературу).
-Цікаві заходи, які організовувалися б державними органами, і великими компаніями роботодавців.
-Бюджетні подорожі по країні і за кордон для обміну знаннями та досвідом.
-Які-небудь додаткові курси, ФГП, репетиторство.
-Робота на неповну зайнятість, в тому числі, точніше, в першу чергу за фахом.
Це те, що перше прийшло мені в голову, і ці речі були б непогані й, до того ж, вони не часто рекламуються і, відповідно, інформація буде затребувана, хоча, на жаль, не впевнений у прибутковості деяких пунктів, але якщо брати до увагу кінцевий продукт (висококваліфікованих фахівців) - це буде гідний прибуток.
Петро

м. Шепетівка вул. Островського,9 кв.62

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Люди, участвующие в этой беседе

Comments (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Згоден з вами! Але у нинiшньому суспiльствi це зробити дуже тяжко з приводу усiх цих пунктiв <br /><br />-Можливість купувати книги зі знижкою (наприклад, підручники, але, втім, і художню літературу).<br />-Цікаві заходи, які...

Згоден з вами! Але у нинiшньому суспiльствi це зробити дуже тяжко з приводу усiх цих пунктiв <br /><br />-Можливість купувати книги зі знижкою (наприклад, підручники, але, втім, і художню літературу).<br />-Цікаві заходи, які організовувалися б державними органами, і великими компаніями роботодавців.<br />-Бюджетні подорожі по країні і за кордон для обміну знаннями та досвідом.<br />-Які-небудь додаткові курси, ФГП, репетиторство.<br /><br />Але все це можливо я бачив на власнi очi в Польшi http://seka.com.ua/ucheba-v-polshe/ в них вже майже все це реальнiсть

Детальніше
Николай Захаров
This comment was minimized by the moderator on the site

Ви не знаете сучасного студента, особливо його потреби1

viktoria
This comment was minimized by the moderator on the site

І які ж вони?

admin
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением