Понеділок, 03 вересня 2012 13:10

Різниця між бакалавром, спеціалістом і магістром

Все що сказано вище - приблизно правильно, але некоректно.

Бакалавр - базова вища освіта - це не технікум і не незакінчена вища освіта. Більш того, в Україні, як, між іншим, і в Росії, вводиться система освіти на західний манер - бакалавр - це основа, що дозволяє працювати і робити кар'єру, (є деякі види діяльності, де з дипломом "бакалавра" непройдеш, наприклад Держслужба), а ось "фахівця" будуть скасовувати. А після отримання базової вищої освіти, тобто бакалавра, ти можеш перевестись в будь-який інший ВУЗ і по цій спеціальності отримати ступінь магістра.

Зараз в Україні діє така система вищої освіти:

  • Вища професійна освіта, що підтверджується присвоєнням кваліфікації (ступеня) "бакалавр" (термін навчання не менше ніж 4 роки);
  • Вища професійна освіта, що підтверджується присвоєнням кваліфікації «дипломований спеціаліст» (термін навчання не менше ніж 5 років);
  • Вища професійна освіта, що підтверджується присвоєнням кваліфікації (ступеня) "магістр" (термін навчання не менше ніж 6 років).

Основна професійна освітня програма, що забезпечує підготовку магістра, складається з програми навчання бакалавра за відповідним напрямом підготовки та не менш дворічної спеціалізованої підготовки (магістратура).

Отримання вперше освіти за освітніми програмами вищої професійної освіти різних ступенів не розглядається як отримання другої вищої професійної освіти.

Різниця між фахівцем і магістром: магістрів готують для наукової роботи, а фахівців - для професійної діяльності в окремій галузі.

Маючи диплом бакалавра з одного вишу, можна поступати в магістратуру іншго вузу. Правда, знову може виникнути проблема з різницею навчальних планів у різних вузах.

Зберігається ще напруженість у питанні престижу диплома бакалавра: роботодавці не завжди налаштовані брати на роботу бакалаврів. Причин декілька. Одна з них - психологічна. А саме: нинішні роботодавці найчастіше отримували свою вищу освіту в радянський час, коли у нас були тільки фахівці, а слово «бакалавр» було «не нашим», західним. Та ще при цьому є різниця в програмах навчання - фахівця готують з конкретної спеціальності, як би вузькопрофільні, а програми бакалаврату - широкопрофільні, мають загальнонауковий і загальнофессіональние характер. Тобто бакалавр отримує фундаментальну підготовку без якої-небудь вузької спеціалізації, тому навчався тільки 4 роки. У законі, зрозуміло, йдеться, що бакалавр має право на зайняття посади, для якої кваліфікаційними вимогами передбачено вищу професійну освіту. Але! Право-то він має, але не завжди йому це право надають. Воліють брати «фахівців» і «магістрів».

Перевагами вибору бакалаврату є:

  1. Цей вид кваліфікації прийнятий за міжнародною класифікацією і зрозумілий роботодавцям за кордоном. Там часто запрошують бакалаврів, навіть не обумовлюючи напрями підготовки, оскільки для офісної роботи потрібен просто освічена людина, що вміє працювати з інформацією, з людьми, здатний готувати всілякі документи.
  2. Фундаментальність підготовки, її «незвуженність» дозволяє, при необхідності, легко змінити професію. Справа в тому, що відповідно до державного освітнього стандарту, програми підготовки бакалаврів за напрямами побудовані так, що дозволяють за 1 рік перейти до однієї з цілого ряду суміжних професій. А фахівцеві після 5-ти років навчання отримувати нову професію (у разі необхідності) доведеться за 2-3 роки, та ще й на комерційній основі, тому це вже буде отриманням другої вищої освіти. Для бакалавра ж навчання в магістратурі класифікується як продоження освіти на наступному ступені і тому воно безкоштовне (для бюджетних місць).
  3. Вже через 4 роки після вступу до вузу людина отримує диплом і знаходить економічну самостійність.

Є ще одне АЛЕ, при виборі кваліфікації. У найближчі роки всі ВНЗ мають перейти на двохрівневу систему освіти, тобто бакалаврат - магістратура, тому, якщо Ви все таки вирішили мати кваліфікацію «дипломований спеціаліст», раджу поквапитися.

Останнє редагування Субота, 11 квітня 2020 16:05
Петро

м. Шепетівка вул. Островського,9 кв.62

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением

Авторизація

Погода

Погода