Користь і шкода дріжджів

Автор 16 жовтня 2012, 20:01
Нещодавно цілий ряд публікацій на тему шкоди дріжджів для організму людини викликав жваві суперечки фахівців і необізнаних обивателів, які чули дзвін, та не знають - де він. Наводилося маса доводів як «за», так і «проти».
Але найчастіше автори полеміки забували згадати про те, що дріжджі в нормі присутні в організмі людини незалежно від його раціону. І ще - є велика різниця між самими видами дріжджів. Існують патогенні дріжджові грибки, роду Кандіда (викликають різні захворювання типу отитів, ангін, проносів, бронхітів і т.д.), але вони пов'язані з пекарськими дріжджами сахароміцетів так само, як ви, наприклад, зі співачкою Мадонною. Чули, бачили, живете на одній планеті і належите до виду Homo sapiens.
Sассharomусеs serevisiae, до яких належать і пекарські дріжджі, людина може отримати з поверхні ягід смородини, сливи, полуниці, винограду, яблук і багатьох інших. Та трохи не забули - вино, пиво і квас теж містять горезвісні Сахароміцети.
Звучали аргументи, що дріжджі є відмінним живильним середовищем для зростання ракових клітин. Сперечатися важко, але і будь-яких інших клітин теж! Адже дріжджі виробляють ряд біологічно активних речовин, таких як вітаміни групи В, Д, які необхідні для росту і розмноження будь-якої клітини нашого організму. А ракова клітина - це звичайна клітина організму, тільки що втратила в процесі мутації здатність до смерті. Так що помісти в середовище з дріжджами звичайні тканини, але з урахуванням «смертності» нормальних клітин, вони б отримали той же ефект. До речі, користь дріжджів давно відома народу і широко використовується в народній косметиці (дріжджові маски для обличчя та волосся).
Ця маска сприяє відновленню шкіри при сонячних опіках, при алергічних висипах і старіючої в'ялої шкірі. При алергічних висипах або сильному подразненні шкіри маску можна наносити кілька разів на день. Шкідливих наслідків від її застосування не буває.
Слід не забувати, що дріжджі гинуть при температурі 50 градусів, тому дріжджі, що були у тісті при підготовці його до випікання хліба загинули, бо температура м’якишу при випіканні хліба 95 градусів С.
Останнє редагування 16 жовтня 2012, 20:04
0
репостів
0
репостів