Вода, яку ми п’ємо

Автор 24 липня 2012, 15:35

Здається, що про воду ми знаємо чимало, однак її походження залишається для нас загадкою. Сучасна наука говорить про воду, як головну складову будь-якого організму  і фізичного носія інформації для всього живого. Фактично вода не підкоряється фізичним законам, а коли б підкорялась, то життя на Землі стало б неможливим. І дійсно, будь - яка речовина при охолодженні стискається. А вода розширюється. Крига, як відомо, плаває на її поверхні, а не опускається на дно, як потрібно було б твердому тілу. І  добре, що не опускається. Бо водоймища промерзали б на всю глибину, і життя у них було б знищене. Та життя зародилося якраз у водоймищах. Крім того, вода має аномально високе значення таких фізичних величин, як сила поверхневого натягу; випаровування рідини; швидкість поширення у ній звуку; температуру кипіння і замерзання тощо.

І саме завдяки цим унікальним властивостям води стає можливим існування життя на нашій планеті.

Світовий океан містить у собі майже всю водну масу Землі – 96,5 відсотка її об’єму. На долю прісної води суші припадає лише 3,5 відсотка. Це переважно підземні води і льодовики. Площа всіх річок і озер займає 0,45 відсотка поверхні  Земної кулі.

Незважаючи на те, що багато форм життя залишили води Світового океану мільйони років тому, організм людини до цих пір залежить від тих самих механізмів  регуляції води. Адже саме «всихання» клітин внаслідок недостачі води і називають сьогодні головною причиною старіння. При обезводненні відсоток вмісту рідини всередині клітини може знизитись до 60, а міжклітинної рідини – до 26 відсотків.

З віком це співвідношення знижується, що негативно впливає на функціонуванні самих клітин. Уже один цей фактор має змусити нас вживати воду ще до того, як в організмі виникне «збій». Добова норма споживання води у середньому має складати не менше 2,5 літра.

Усі лікарі дотримуються думки, що кориснішою є вода не з гарної пляшки, а прямо із джерела. Але не у кожного з нас є можливість пити воду, так би мовити, на місці. Що тоді робити? Вибирати, у крайньому випадку, натуральну воду.


Реклама: Полезный ресурс для тех, кто хочет сделать тату. Широкий выбор мастеров только из провереных салонов, где вы можете быть спокойны как за безопасность процедуры так и за художественную часть вопроса.


Проблема в тому, що більшість мінеральних вод, що виставляються сьогодні на продаж, - штучні. І навіть якщо за формулою вони співпадають, наприклад, з «Боржомі», у них все одно інша структура. Отож лікарі-курортологи стверджують, що користь і лікувальний ефект від штучної води істотно нижчий, ніж від натуральної.

Проте, якщо ви навіть і п’єте воду, привезену із всесвітньо відомого лікувального джерела, це не забезпечить вам найкращий лікувальний ефект. Пам’ятаєте прислів’я: «Де народився, там і згодився». Тому може статися так, що вода, добута  за 20 км. від вашого будинку, здатна принести більше користі, ніж привезена з самих Альп. Хто знає, може, пробуривши власну свердловину на дачі, ви станете власником свого бальнеологічного курорту. Але в такому випадку не полінуйтеся піти із зразком води вашого джерела у найближчу лабораторію санепідстанції.  За отриманими результатами аналізу поставте саме той фільтр, який буде очищувати воду від  виявлених у ній забруднень.

Якщо ви все-таки купуєте мінеральну воду, то пам’ятайте, що спочатку потрібно отримати хоча б якесь уявлення про те, на що потрібно звернути увагу при її виборі. А якщо ви маєте намір пити мінеральну воду з лікувальною метою, вам просто необхідно піти до лікаря. Або хоча б вивчити історію своєї хвороби, від симптомів якої вам хотілося б позбутися за допомогою мінеральної води. Тому що кожна вода має своє призначення. Почнемо з того, що у мінеральної води є своя категорія. І в залежності від кількості й складу в ній мінеральних солей вода буває: олігомінеральна, мінеральна чи слабо мінеральна; сульфатна, хлоридна, кальцієва, магнієва, фторна; кисла; мікробіологічно чиста.

У кожній категорії є свої особливості. Без обмеження можна пити тільки столові води, у яких вміст солей не перевищує 500 мг/л води. Вода з мінералізацією від 500 до 1500мг/л пити можна, чергуючи її із столовими, інакше в організмі почнеться відкладання солей, особливо натрієвих. Якщо в 1л мінеральної води міститься більше 1500 мг/ л солей, то її потрібно пити тільки за призначенням лікаря. Окрім того, вода, як і інший продукт, має строки придатності. А тому при купівлі води звертайте увагу на дату розливу. Термін зберігання води у скляній тарі складає 2 роки, а у пластикових пляшках обмежується 18 місяцями. Крім того на етикетці пляшки повинні бути вказані дані хімічного і хіміко-фізичного аналізу продукту, дата дослідження і назва лабораторії, у якій воно було проведено.

Отож, щоб бути здоровим, пийте натуральну, структуризовану воду. Про структуризовану воду варто буде зупинитись більш детальніше в наступних статтях.

Останнє редагування 23 серпня 2018, 01:18
0
репостів
0
репостів