При виборі металочерепиці у покупців неминуче виникає цілий ряд питань. Велика кількість спеціальних термінів і багатий вибір металочерепиці, пропонований сучасними виробниками, можуть легко збити з пантелику недосвідчену людину. Металлочерепица Харьков дає вам кілька порад, які, як ми сподіваємося, допоможуть при виборі черепиці.
Основні критерії, на які обов'язково слід звернути увагу при виборі металочерепиці:
- товщина стали;
- вид полімерного покриття;
- вміст цинку;
- обладнання, яке було використано при виробництві металевої черепиці.
Розглянемо кожен з цих критеріїв докладніше ...
Товщина сталевого листа
Стандартною при виробництві металочерепиці вважається товщина сталі 0,5 мм. Втім, допускається і використання сталі товщиною 0,45 мм. Правда, по покрівлі, покритої металочерепицею з такої сталі, не можна буде ходити. Перевага металочерепиці, основа якої - сталь 0,45 мм, її більш низька ціна.
Однак при монтажі подібної черепиці обов'язково дотримуйтесь усіх вимог, що визначають мінімальний крок обрешітки. На жаль, на ринку зустрічаються ще недобросовісні компанії, які видають черепицю з товщиною сталі 0,45 мм або навіть 0,4 мм за черепицю, виготовлену зі сталі 0,5 мм. Тому, купуючи металочерепицю, обов'язково слід з'ясувати, зі сталі якої товщини вона зроблена.
Чи не покладаючись на слова продавця, товщину сталі можна виміряти за допомогою мікрометра. Допоможе і вивчення написи на заводській упаковці імпортної металочерепиці.
Якість прокатного обладнання
Дотримання точності розмірів листів матеріалу, використовуваного для виробництва металочерепиці, а також цілісність її покриття, залежать від якості застосовуваного прокатного обладнання. Великі виробники металочерепиці, які дорожать своєю репутацією, відразу ж позбавляються від обладнання, яке виробило свій ресурс. Велика частка подібного обладнання купувалася ще кілька років тому вітчизняними підприємствами.
Набували вживане устаткування в основному невеликі підприємства. На подібних підприємствах часто існує також практика прокату рулонів оцинковки на обладнанні, призначеному для прокату сталі з полімерним покриттям. Це значно знижує якість роботи обладнання.
Подібних явищ можна не побоюватися, маючи справу з великими вітчизняними виробниками. На їх підприємствах використовується тільки нове обладнання провідних зарубіжних виробників, що забезпечує високу якість профілювання. Характеристики продукції великих вітчизняних підприємств з виробництва металочерепиці сьогодні не поступаються за якістю зарубіжним аналогам.
Товщина цинкового покриття
Маючи справу з відомим виробником, працюючим на ринку виробництва металочерепиці вже багато років, можна бути впевненим, що на його підприємствах використовується тільки якісна сталь. Основна проблема, яку доводиться вирішувати виробникам металочерепиці - це захист сталевого листа від впливів навколишнього середовища. Відомо, що необроблена сталь під впливом атмосферної вологи піддається корозії, тобто іржавіє.
Протягом багатьох років над вирішенням цієї проблеми працювали фахівці, і найефективнішим способом захисту стали від корозії визнано сьогодні нанесення на поверхню сталевого листа цинкового покриття. Цинк здатний надійно захистити сталь від корозії і механічних пошкоджень. Основний показник якості цинкування - це витрата цинку на 1 м 2 сталевого листа, виражений в грамах.
Більшість виробників в даний час дотримуються показників 100-250 г / м2. Чим вищий вміст цинку, тим довговічніше сталевий лист і, відповідно, металочерепиця.
Полімерне покриття металочерепиці
Щоб надійно захистити сталевий лист від пошкоджень, а також надати металочерепиці привабливий вигляд, використовуються різні види полімерних покриттів. Найбільшою популярністю в даний час користується металочерепиця з покриттям з поліестеру (матового поліестеру), пластизола і поліуретану. Полімерне покриття наноситься на сталеві листи різної (від 0,4 до 0,6 мм) товщини.
Товщина готового листа стали буде, відповідно, дещо більше. Наприклад, якщо на сталевий лист товщиною 0,5 мм наноситься покриття Пластизол товщиною 200 мікрон, товщина готового листа складе вже 0,7 мм.
Якщо виходити з вимог якості полімерного покриття і його довговічності, оптимальним матеріалом для виробництва металочерепиці можна вважати сталь товщиною 0,5 мм, на поверхню якої нанесене покриття Пурал товщиною 50 мікрон. Оптимальним за ціною буде варіант сталь товщиною 0,45 мм, покрита поліестером. Залежно від характеру полімерного покриття металочерепиця має певні обмеження за кількістю квітів, в яких вона може бути виконана.
У переважній більшості випадків колір не впливає на вартість металочерепиці.
Колірна гамма металочерепиці
Вибір кольору і форми металочерепиці залежить виключно від особистих переваг замовника. Однак і тут можна дати ряд загальних рекомендацій. При виборі кольору металочерепиці необхідно пам'ятати, що чим темніше полімерне покриття, тим більше яскраво вираженим буде зміна кольору металочерепиці під впливом сонячних променів. Подібний ефект буде значно менш вираженим у матеріалу світлих відтінків.
Металочерепиця з якісно виконаним полімерним покриттям змінює свій колір рівномірно, неякісне покриття вицвітає на сонці плямами. Поява плям на поверхні металочерепиці в результаті впливу сонячного випромінювання є гарантійним випадком.
За статистикою, найбільш популярним сьогодні у покупців кольором можна вважати темно червоний колір - RAL 3005. За ним йде шоколадний (RAL 8017), а замикає трійку лідерів металочерепиця зеленого кольору (RAL 6005).