Зимовий час 2020: коли в Україні переведуть годинники
В Україні перехід на літній і зимовий час регламентується постановою Кабінету міністрів №509 "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року. Зокрема, датою переходу на зимовий час в Україні є остання неділя жовтня.
Таким чином, переведення часу в 2020 році відбудеться у ніч з суботи, 24 жовтня, на неділю, 25 жовтня. Цієї ночі о 4:00 українці перемістять стрілки годинників на одну годину назад. Тож, завдяки цьому можна буде довше поспати.
Слід також зауважити, що на 25 жовтня в Україні заплановані місцеві вибори, тому варто уважно стежити за часом. Хоча більшість сучасних гаджетів запрограмовані на автоматичне переведення годинників.
Чому переводять стрілки годинників
Традицію переводити годинники свого часу запровадили з метою економії електроенергії, щоб людина могла працювати, використовуючи менше штучного освітлення.
Перехід на літній і зимовий час здійснюється загалом у багатьох країнах світу, зокрема і в європейських державах. Таким чином окремі країни підлаштовуються під зміну початку та закінчення світлового дня в різні сезони.
Вплив переведення часу на людей
Перехід на зимовий час, як і на літній – непросте випробування для організму людини. Адже, звикнувши до одного режиму дня, й зокрема сну, багатьом людям складно швидко перелаштуватися на інший розпорядок.
Переведення годинників, зокрема, може викликати дратівливість, перепади настрою, а також депресію. А у людей, які страждають від серцево-судинних і хронічних хвороб, можуть загостритися проблеми зі здоров’ям.
Як полегшити перехід на зимовий час
Аби перехід на літній час був менш болісним і стресовим, лікарі рекомендують більше часу проводити на свіжому повітрі.
За тиждень до переведення часу варто почати лягати спати трохи пізніше. Спочатку слід йти спати на 15 хвилин пізніше, а потім, кожні два дні "зсувати" графік ще на 15 хвилин, готуючи організм до майбутніх змін.
Також краще дотримуватися правильного раціону харчування, зокрема, виключити навантаження на організм алкоголем і шкідливою їжею, пити багато рідини.
Ну і ще одна важлива умова – потрібно висипатися. Дорослій людині для повноцінного відпочинку треба не менш ніж 7-9 годин сну, для дітей – 9-10 годин.