Такі дані фіксує всеукраїнське анкетування, яке провели протягом лютого. В ході дослідження зібрано 2,5 мільйони анкет по всій Україні.
«Сьогоднішні результати, 31% у Юлії Тимошенко, – це є фактично прогнозне опитування, яке робить кожна соцкомпанія. Єдина різниця – це не тисячі, а реальні 2,5 млн громадян, які були опитані. Це вже не опитування, а реальне голосування», – сказав під час прес-конференції у Києві заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.
Експерти заявляють, що великі анкетування показують справжні рейтинги політиків. Стандартна ж соціологія відображає тенденції, але помиляється у відсотках підтримки. Про це заявив політичний консультант Сергій Биков.
«Міряти відсоток підтримки політиків не вдається з малою вибіркою. Зазвичай, соціологи опитують 2 – 3 тисячі людей по країні. Погодьтесь, дивно очікувати точність від такої малої вибірки, якщо ми говоримо про всю країну. Це одна з причин, чому на кожних виборах партія «Батьківщина» отримує більше, ніж їй пророкують соціологи», каже Сергій Биков.
З експертом погоджується і політтехнолог Олег Постернак. Він каже, що дані анкетування співмірні з результатами виборів.
«Дані дуже добре співвідносяться з результатами семи хвиль виборів в ОТГ. У них партія “Батьківщина” займає перше місце з результатом близько 30% за кількістю депутатів, обраних від партій», відзначає Олег Постернак.
Соціологам бракує людей, щоб відвідати кожне село. Але і у найвіддаленіших селах живуть люди, які ходять на вибори. Вони залишаються поза увагою соціологів, стверджує Сергій Биков.
«Усі соціологічні центри мають спільний недолік – соціологи не доходять до крайніх сіл. Найбільші соціологічні центри показують тенденції, а масштабне опитування «Батьківщини» уточнює відсотки», – додає Сергій Биков.
Нагадаємо, дослідження найбільших соціологічних центрів показують, що у другий тур президентських виборів проходять лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко та Володимир Зеленський.
{KomentoDisable}