Середа, 21 листопада 2018 02:30

Вивчали досвід впровадження сортування сміття в Україні

Автор

20 листопада у малій залі виконавчого комітету посадовці виконавчого комітету Шепетівської міської ради, депутати, керівники комунальних підприємств та управлінських компаній зустрілися з представниками громадської організації «Український центр європейської політики».

Зустріч відбулася в рамках проекту, підтриманого Британським Посольством, покликаного запровадити європейські стандарти поводження з твердими побутовими відходами в Україні на всіх рівнях та надати можливість перейняти успішний досвід інших міст.

Голова громадської організації «Україна без сміття» Євгенія Радомська розповіла навіщо розділяти відходи і як керувати роздільно зібраним сміттям. Наголосила, що роздільно зібрані відходи стають важливим ресурсом, яким можна керувати.

Окрім того можна упередити появу біологічного сміття, через своєчасну обробку надлишкових запасів. Для прикладу, якщо у вас надмірна кількість овочів чи фруктів, ви можете їх висушити спеціальними електричними сушилками, для прикладу як ось на цьому сайті https://shurupovert.com.ua/. Тоді вони зберігатимуться довше і не доведетсья ломати голову, куди їх діти, якщо вони згниють. Окрім того що це убезпечить вас від мороки утилізації сміття, це ще і додатково відразу зекономить ваш сімейний бюджет.

У ході презентації також розповіли, як сортувати різні групи відходів та які існують способи їх переробки. Окремо учасники зустрічі обговорили ситуацію з утилізацією небезпечних відходів.

За результатами першої зустрічі її учасники визначили шляхи для подальшої співпраці. Громадська організація посприяє в налагодженні контактів між управлінськими компаніями Шепетівки, представниками бізнесу та організаціями, які займаються утилізацією та переробкою вторинної сировини в Україні.

Також члени організації продовжать інформувати шепетівчан про доцільність роздільного збору сміття, в тому числі у школах міста.

Нагадаємо, що 20 вересня, у Шепетівському НВК № 1 відбулась загальноміська конференція в рамках всеукраїнської проекту Zero Waste School. Ініціаторами проведення заходу стали учні 11 класу НВК № 1, які беруть участь у проекті «Zero Waste School». Він навчає активістів та вчителів через неформальне навчання впроваджувати культуру сортування відходів у своїй школі та громаді.

За матеріалами Відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Шепетівської міської ради

Новини Шепетівки в месенджерах

Viber | Telegram

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением