Здавалося б, Острог невелике тихе провінційне містечко, але це зовсім не так! Одним із «вічних» міст в Україні його можна назвати. Тут у вічності час немов зупинився, ця мальовнича місцина не знає плину часу. В Острозі на наших очах оживає середньовіччя з лицарями, замками, величними князями та вишуканими дамами. Тут є на що подивитись кожному.
Екскурсія розпочалася у Національному університеті «Острозька академія». Нас зустрів екскурсовод, який розповів про перший вищий навчальний заклад східно - слов'янських народів – Острозьку слов'яно – греко - латинську академію, про історію створення навчального закладу. Ми дізнались, хто з відомих людей навчався та відвідував академію. Найбільш містичним та захоплюючим етапом екскурсії став спуск у підземелля, що розташоване на території.
Найцікавішим пунктом екскурсії стало відвідання Наукової бібліотеки Острозької академії, що є гордістю університету. Фонд бібліотеки нараховує понад 300 тисяч примірників книг, серед яких чимало рідкісних видань, унікальних колекцій. Екскурсію продовжили у Музеї книги та друкарства. Експозиція музею розміщена на трьох поверхах. Вона розповідає про історію створення книги та виникнення друкарства. Найцікавіший екземпляр - вишитий «Кобзар» майстрині з Рівного. У цій вишитій книзі 48 сторінок з дикого льону, розміром 36,5х26см.
Далі за маршрутом був Острозький замок, де нас познайомили з історією виникнення й розвитку не тільки Острога, а й Луцька. А останньою зупинкою став Свято – Троїцький чоловічий монастир, розташований у с. Межиріч Острозького району, біля мальовничого ставу на річці Свитеньці. Найголовніша святиня храму – Чудотворний образ Божої Матері «Життєподательниця». День видався цікавим і насиченим на різні події,а у відвідувачів залишились приємні враження.