Перед початком навчань кожен боєць пройшов підготовку: здійснив технічне обслуговування своєї зброї та підтвердив знання тактико-технічних характеристик. В арсеналі підрозділу зенітні установки та кулемети різних зразків і калібрів. Це дозволило адаптувати тактику до різних типів цілей.
«Такі навчання дають нам змогу відточити злагодженість дій у реальних умовах. Ми повинні не лише влучно стріляти, а й швидко оцінювати обстановку, працювати в команді та миттєво реагувати на зміну траєкторії дрона», - поділився один із бійців мобільно-вогневої групи Андрій.
Імітаційний безпілотник, що виконував роль ворожої цілі, з’явився у визначеній зоні. Оператор керував його рухом, намагаючись ускладнити роботу стрільцям. Гвардійські кулеметники та розрахунки зенітних установок відкрили вогонь.
«Вночі складніше вести вогонь, ніж удень, адже погіршується видимість, а дрон може різко змінювати траєкторію. Але саме такі тренування дозволяють бійцям швидко реагувати та знищувати цілі навіть у найскладніших умовах», — зазначив начальник ППО нетішинського підрозділу НГУ підполковник Сергій Слободенюк.
Нічні навчання — це не лише перевірка точності стрільби, а й вдосконалення взаємодії між розрахунками. В умовах сучасного бою ефективна боротьба з безпілотниками ворога є ключовим фактором для захисту української території
Військова частина 3043 Національної гвардії України