Розділ Суспільство

ЗРК С-300 повітряного командування «Захід» знищив 55 ворожих крилатих ракет та БпЛА

Автор 06 листопада 2024, 14:14

Зенітний ракетний дивізіон ЗРК С-300 повітряного командування «Захід» знищив 55 ворожих крилатих ракет та БпЛА. Командує підрозділом підполковник Віталій Дугар. Він розповідає про людей, без яких зброя нічого не варта, про озброєння, про протиповітряні бої та їхні результати, про перший день повномасштабного вторгнення, про настрій та навіть про бойових псів дивізіону.

Про підрозділ, людей, озброєння і бойовий рахунок

- Наш дивізіон зенітного ракетного Львівського полку імені Івана Виговського був сформований 30 вересня 2021 року практично напередодні повномасштабного вторгнення. На озброєнні – зенітний ракетний комплекс С-300 середнього радіусу дії, - каже командир. - Хоч наш підрозділ і був наймолодший на той момент, нам не було важко. Станом на зараз ми вже більше 10 бойових позицій змінили у Волинській, Тернопільській, Хмельницькій, Львівській областях. Все залежало від того, як противник наносив ракетні удари, якими маршрутами. На бойовому рахунку підрозділу 55 знищених ворожих цілей - 46 ракет типу Х-555, Х-101, «калібр» і 9 розвідувальних та ударних дронів.

Про протиповітряні бої

- Рекорд дивізіону – 5 знищених цілей за один протиповітряний бій. Крилаті ракети не йдуть прямолінійно, часто ворог атакує об’єкти великою кількістю ракет, які заходять з різних напрямків. Протиповітряний бій – важка робота, тут все залежить від людей, - розповідає Віталій.

– Зенітний ракетний комплекс - зброя колективна. Успіх в бою є лише тоді, коли всі разом працюють злагоджено, швидко і професійно. Кожний протиповітряний бій і різний, і однаковий одночасно. Словами це не передати. Це як працюєш лікарем і зробив вдалу складну операцію. Напевно щось подібне. Відвоювала успішно бойова обслуга – це щастя. Це дійсно велике щастя. Тому що ми на своїй землі, ми захищаємо своїх рідних, своїх дітей. Тому кожний бій для нас - головний, основний, важливий, як останній. Працюємо на максимум. В перервах відновлюємо озброєння і техніку, готуємо її, тренуємо людей. Бувало, що за п'ять хвилин випустимо десять ракет. І далі вночі заряджаємо комплекси до ранку.

Про перший день повномасштабного вторгнення

- В перший день великої війни ми були на запасній позиції. В готовності номер один всі обслуги працювали на своєму озброєнні. Почалися масовані повітряні удари. Наша основна штатна позиція була біля одного з військових аеродромів. Росіяни обстріляли її.

В той час поблизу основної позиції перебував заступник командира дивізіону з психологічної підтримки персоналу майор Костянтин Шевчук.

- У ворога була мета знищити нашу протиповітряну оборону, в тому числі й наш дивізіон, - каже він. - Були влучання по нашій старій позиції, по об'єктам самого аеродрому. На щастя, ніхто з особового складу не постраждав, а наша техніка мала незначні пошкодження.

Окупанти не досягли своєї мети.

- Тоді всі зрозуміли, що це вже повномасштабна війна. Не якісь там припущення чи провокації. Всі все зрозуміли і були готові виконувати завдання за призначенням, - розповідає Віталій Дугар.

- Ми вірили в перемогу і віримо зараз. До повномасштабної війни ми займалися бойової підготовкою. Дуже багато різних елементів відпрацьовували і по бойовій роботі, і по прихованій передислокації підрозділів в різні пункти. Всі були готові до цього.

Про бойових псів дивізіону

- З першого дня війни, як в Національній гвардії України, де є пес Патрон, у нас також є свої символи для емоційного розвантаження особового складу, - каже Віталій Дугар.

- Вони також підтримують нашу обслугу і з нами «воюють». Під час кожної бойової роботи йдуть за нами на командний пункт. У нас була кішечка Ракета, джек-рассел-терьер Джекі. Вони звикли до застосування озброєння, до гучних звуків. Справжні бійці.

На передових позиціях наших військових є свої коти і собаки. Так само і у нас свої бойові пси і кішки, які також нам допомагають під час ведення бойової роботи і під час відпочинку. Напевно кожний з нас думає про сім’ю, про рідних. І ці тварини багато кому нагадують про своїх домашніх улюбленців, допомагають нам створити сімейну обстановку, коли ми далеко від рідних домівок.

Про настрій

- Настрій завжди бойовий, нам відступати нікуди, це наша земля, нам тільки треба йти вперед, розвиватися, більше залучати в лави дивізіону нових людей, - наголошує командир.

- Двері підрозділу відчинені. Охочі, мотивовані можуть приходити, навчатися. Ми отримуємо нові західні зенітні ракетні комплекси. І потребуємо операторів. Тому ми запрошуємо до себе тих, хто бажає пройти підготовку за кордоном, володіє хоч трохи англійською мовою, готовий успішно навчатися, а потім повернутися в Україну і захищати, обороняти свою державу, повітряний простір своєї країни, отримувати позитивні емоції від бойової роботи та її результатів.

Повітряне командування "Захід" Повітряних Сил ЗС України

Останнє редагування 06 листопада 2024, 14:25

Відео

0
репостів
0
репостів