Нагадаємо, ще на початку квітня цього року громада Нетішина на загальних зборах підтримала перехід до Православної церкви України собору Ікони Божої Матері “Неопалима купина ”. Тоді, за даними міськради, у голосуванні взяли участь 2 436 людей. До того ж, міська влада заборонила діяльність релігійних громад УПЦ (з підпорядкуванням московському патріархату) та припинила права постійного користування земельними ділянками для двох храмів – собору Ікони Божої Матері “Неопалима купина ” та Свято-Параскевської церкви.
11 травня Хмельницька ОВА зареєструвала у новій редакції статути цих релігійних громад Нетішинської міської тергромади з підпорядкуванням ПЦУ. Однак із рішеннями не погодились священники і парафіяни УПЦ (мп) й подали скаргу до суду. А покидати храм до сьогодні відмовлялись, ключі не віддавали. Згодом громада Нетішина збиралась на таку ж мирну акцію протесту проти небажання духовенства УПЦ (мп) покидати український храм.
Рашистська пропаганда миттєво відреагувала на ці події. Представників громади Нетішина в російських ЗМІ називають “розкольніками”, а акцію біля храму — “спробою захоплення собору, якій дали відсіч представники УПЦ” .
9 липня сотні мешканців міста Нетішин вийшли на чергову мирну акцію за передачу собору Ікони Божої Матері “Неопалима купина” до Православної церкви України. Вже пообіді там прозвучала українська молитва й біля собору замайорів синьо-жовтий прапор.
Зараз там працює ревізійна комісія, яка проводить опис майна, що знаходиться в храмі. Тож у соцмережі потрапляють фото та відео із дивними знахідками попередніх “господарів” собору із УПЦ.
Міський голова Нетішина Олександр Супрунюк на своїй сторінці у соцмережі поділився фото і відео із неоднозначними знахідками.
Він припустив, що символіка на церковних атрибутах може свідчити про підпорядкування церкви країні-агресору.
“Канделябри з двоголовими “курками” та свідоцтво про приналежність до російської церкви!!! Патріоти, кажете? Якої держави?”, – риторично запитує у дописі мер
Мешканка Нетішина також показала “ревізію” бібліотеки в недільній школі при соборі. На поличках із дитячою літературою книги російською мовою та з дивним наповненням.
https://shepetivka.com.ua/novyny/suspilstvo/12915-u-zalyshenykh-khramakh-upts-mp-znaishly-dyvni-rechi-ta-bilia-18-mln-hrn-hotivkoiu.html#sigProId48ad9b6d60
Сьогодні ж, 20 липня, в одному з господарських приміщень Свято-Покровського собору у Хмельницькому, що по вулиці Володимирська, під час передачі особистих речей митрополиту Антонію (Фіалко) УПЦ (МП) члени ревізійної комісії виявили чималу суму коштів.
Нагадаємо головний собор Хмельницького перейшов у підпорядкування ПЦУ в квітні цього року. Поштовхом до цього стало побиття колишнього військового в служителем собору. Після цих подій тоді ще керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ (МП) Антоній (Фіалко) добровільно віддав ключі від храму священнику ПЦУ. Наступного дня сенод “почислив на спокій” Антонія, а невдовзі повернув, призначивши митрополитом Макарівським, вікарієм Київської Митрополії.
Сьогодні Свято-Покровському соборі продовжує працювати ревізійна комісія, проводить передачу особистих речей священнослужителям УПЦ, які залишили храм.
Як повідомив у коментарі для ХМ-ІНСАЙД голова ревізійної комісії Ярослав Каюк, у процесі планової передачі, яку погодили з представниками УПЦ (МП), в одному зі складських приміщень Антоній (Фіалко) збирав особисті речі і прихопив великий пакет. З ним він вирушив до виходу, де його і зупинили представники комісії.
“Ми запропонували, щоб він показав вміст пакета. Там були гроші. Попередньо, ми разом із членами ревізійної комісії, представниками тої сторони, перерахували кошти — сума близько 1 800 000 гривень”, – сказав Каюк.
Адвокат Роман Косюк, який представляє інтереси митрополита Антонія, розповів для ХМ – ІНСАЙД, що кошти належать Василю Фіалко, тож намагався забрати своє. Мовляв, це гроші від продажу особистої трикімнатної квартири митрополита в Хмельницькому і його особисті заощадження.
“Не треба робити з цього сенсацію. За 30 років професійної діяльності людина (митрополит Антоній, – ред.) придбала квартиру, продала квартиру і відклала гроші на старість. На сьогодні ми бачимо, що ці кошти намагаються забрати і подати усе як якусь колабораційну чи злочинну діяльність”, – зазначив адвокат духівника.
Правозахисник запевняє, що про наявність таких коштів на території собору ще раніше повідомляли комісію. Однак, члени комісії це заперечують. У них є сумніви щодо походження цих грошей і їх приналежності.
“Членами ревізійної комісії було викликано слідчо-оперативну групу і наразі ведуться слідчі дії, щоби з’ясувати чиї це кошти і подумати про подальшу долю “знахідки”. Думаю, що розумно було б передати їх на потреби ЗСУ для наших захисників”, – додав Каюк.
Наразі на місці працюють правоохоронці. Речниця ГУ Нацполіції в Хмельницькій області Інна Глега повідомила, що у присутності свідків, членів ревізійної комісії та представників громадянина Фіалко будуть підраховані грошові кошти і проведено перевірку за цим фактом.