Щоденні обстріли та екологічна катастрофа: Люди масово покидають Херсонщину. росіяни вкотре показали своє гниле нутро та у 21 столітті спричинили катастрофу світового масштабу. Затоплені домоволодіння, руйнація об’єктів інфраструктури, забруднена вибухонебезпечними предметами акваторія річки… Тисячі людей втратили оселі, і це все від рук нелюдів.
На пероні Хмельницького залізничного вокзалу потяг зустрічали рятувальники, волонтери, медики, представники влади та Червоного Хреста України.
«У мене будинок під водою, встигла зібрати лише три сумки, а цей пакет – дали волонтери», - зі сльозами на очах та тремтячим голосом розповідає жінка, яка за кілька годин втратила все, що було нажите роками.
Допоки херсонці очікували розселення по громадах області, з ними працювали психологи ДСНС та психосоціальна служба Червоного Хреста України. Семирічна Аліна малює з психологом єдинорожка та розповідає, що тікає від бомб.
Як же хочеться бачити у цих великих та добрих дитячих очах радість та усмішку на обличчі!
Напередодні Волонтери Хмельниччини весь день приймали гуманітарну допомогу від населення херсонцям, розповіла Суспільному виконавча директорка громадської організації "Захист-об’єднання волонтерів" Леся Стебло. За її словами, люди приносять та привозять продукти, побутову хімію, постільну білизну, тобто все, що може згодитися переселенцям.
Лілія Аршинова працює з волонтерами від ранку. Каже: всі готуються до прибуття херсонців. У сусідній кімнаті її колеги та їхні діти й онуки сортують одяг і взуття.
На вулиці волонтерки складають в ящики шампуні й інші засоби особистої гігієни, побутову хімію, дитячі підгузки, дитяче харчування, одяг.
Леся Стебло каже: вчора кинули в соціальні мережі заклик приносити посильну допомогу, і від ранку хмельничани безупинно щось несуть та везуть.
"Ми відчули, наскільки хмельничани включилися, усі зробили ревізію в своїх шафах, запасах. Ми вкотре маємо показати тим, хто приїде до нас у Хмельницький, що ми згуртовані, що ми підтримуємо, і розуміємо, і маємо максимально включитися, щоб зреагувати на таку трагічну ситуацію. Зараз дуже важлива людська підтримка", - каже Леся Стебло.
Та каже, у чому є найбільша потреба, крім продуктів тривалого зберігання:
"Засоби гігієни, вологі серветки, зубні пасти, гелі для душу, шампуні, підгузки. Це потрібно приносити на Кам’янецьку, 76. Також, у кого є можливість, приносьте речі, подушки, ковдри, простирадла, навіть якщо вони не нові, але у гарному стані. Можна приносити на "Доброзахист" у мікрорайоні Озерна - у вівторок, четвер і суботу з 11 до 15 години".
Лікар організації Юрій Горбатюк розповідає, що для початку формують набори, в які входять препарати домашньої аптечки: протизапальні, седативні препарати, знеболювальні, серцево-судинні.
У центрі видачі гуманітарної допомоги обласної ради, який понад рік працює на базі театру імені Старицького, теж очікують приїзду херсонців, розповідає його кураторка Анна Ємельянова. Розповідає, якої допомоги насамперед потребуватимуть херсонці і просить відгукнутись усіх, хто зможе їм допомогти:
"Потрібна допомога у вигляді ковдр, подушок, посуду, постільної білизни, засобів гігієни, продуктів харчування, які пакетовані. Поки що ми працюємо у понеділок і п’ятниця. Хто може, приносьте прямо в театр, а на місці ми будемо все розподіляти і видавати людям".
Готуються зустрічати херсонців у таборі для переселенців у селі Мартинківці Сатанівської громади. Сюди наразі прямує 20 переселенців, розповів Суспільному один із координаторів табору Денис Остапенко. За його словами, в приміщенні табору планують розгортати 14 п’ятимісних номерів до подальшого прибуття евакуйованих з Херсонщини. Там є пральні машинки, кухня, постільна білизна. За потреби є можливість розмістити намети.